1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Dolarla birlikte altın fiyatları da çakıldı, vatandaşlar bu sabah soluğu kuyumcularda aldı

Dolarla birlikte altın fiyatları da çakıldı, vatandaşlar bu sabah soluğu kuyumcularda aldı

featured

Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrası yükselişe geçerek üst üste tarihi rekorlar kıran Dolar, TL karşısında dün itibariyle 18,43’e kadar yükselmişti. 2021 yılının son kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kur korumalı TL vadeli mevduat” sistemini duyurmasının ardından Dolar, 11.60 seviyesine kadar düştü. Dolara paralel olarak altın da 644 lira seviyelerine kadar düştü, bunun üzerine vatandaşlar sabahleyin kuyumculara akın etti.

Dolarla Birlikte Altın Fiyatları Da Çakıldı, Vatandaşlar Bu Sabah Soluğu Kuyumcularda Aldı

ALTIN FİYATLARI YÜZDE 40 DÜŞTÜ

Piyasalarla ilgili açıklama yapan kuyumcu Mehmet Altıniş dün açıklanan TL mevduatı sonrası fiyatların yüzde 40 gerilediğini belirterek ” Dolar şu anda 14.28 seviyesinde sabah iş yerimizi açtığımızda 12 TL seviyelerine kadar gerilemişti, şu anda 14 seviyelerine geri yükseldik ancak bunun sebebi piyasaların istikrara gitmesinden kaynaklı oluyor. Dün Cumhurbaşkanımızın basın açıklamasından sonra fiyatlar yaklaşık yüzde 40 geriledi. Doların gerilemesiyle birlikte altın da dolardan etkilenerek sabah 700 TL civarına düştü ancak geri 820 TL civarına yükseldi çünkü piyasada daha yerini bulamadı” dedi.

Dolarla Birlikte Altın Fiyatları Da Çakıldı, Vatandaşlar Bu Sabah Soluğu Kuyumcularda Aldı

PİYASADA OLUMLU HAVA MEVCUT

Dolar ve altında büyük düşüş yaşanmasının sebebini açıklayan Altıniş, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra piyasa rahatladı. Piyasada olumlu hava mevcut bu da dolar ve altını daha da aşağıya çekecek, açıklanan maddeler halk tarafından olumlu bulundu bu yüzden düşüş yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap