1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Don’t Look Up’tan Yeni Fragman Geldi

Don’t Look Up’tan Yeni Fragman Geldi

featured

Son yıllarda çıkardığı sinemalarla çokça ödül alan başarılı direktör Adam McKay’in Netflix ile hayata geçirdiği yeni sineması Don’t Look Up‘tan yepisyeni bir fragman geldi. Geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan birinci fragmanıyla ve bilhassa de yıldızlarla dolu oyuncu takımıyla dikkat çeken üretimde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Meryl Streep, Cate Blanchett, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry ve Chris Evans üzere sevilen isimler yer alıyor.

Öyküsüyle de oldukça geniş bir kitlenin dikkatini çekecek üzere görünen Don’t Look Up, daha evvel sayısız örneğine rastladığımız bir ‘Dünya’nın sonu‘ öyküsünü bu kere biraz daha mizahi bir lisanla ekranlara taşıyor. Sinemada, Dünya’nın sonunu getirecek büyüklükte bir kuyruklu yıldızın gezegenimize yaklaştığını fark eden iki gökbilimcinin kıssası anlatılıyor.

‘Gerçekleşmesi çok mümkün olaylardan uyarlandı’

Sinemada günümüzün en sık konuşulan felaket senaryolarından biri olan ‘ya Dünya’ya bir gök taşı ya da kuyruklu yıldız çarparsa’ teması işleniyor. Ancak bu kere bu mevzu anında bir kriz yaratıp ciddiye alınmıyor; tersine kuyruklu yıldızı keşfeden bilim insanlarıyla hayli alay ediliyor ve durum ciddiye alınmıyor. Akabinde bu iki bilim insanı, sıkıntılarını basına anlatabilmek için adeta kapı kapı gezmeye başlıyor.

Tüm bu kıssayı eğlenceli bir senaryo ve başarılı bir takım eşliğinde izleyeceğimiz Don’t Look Up, direktörü tarafından ‘kara bir hiciv’ olarak tanımlanıyor. 24 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak olan sinema hakkında birinci izlenimleriniz neler? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap