1. Ana Sayfa
  2. E-Devlet

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama
edevlet 4a hizmet dokumu sorgulama
E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama
E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

 
Vatandaşa kolay hizmetin son modeli olan E-Devlet sunduğu birçok kolay işlem ile vatandaşların gündelik yaşamlarını kolaylaştırır. Elektronik anlamda birçok hizmetin kolay sunulmasını sağlayan bu sistem ile en kolay yoldan birçok işleme erişim sağlamak ve kaliteli hizmet almak mümkün olur. Her kurumun aktif hizmet verdiği bu site üzerinden vatandaşlar diledikleri birçok bilgiye anlık olarak ulaşabilir ve gerekli olan ödemelerini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilir.

E-Devlet 4A Sorgulaması

E-Devlet üzerinde online olarak sorgulama yapılan işlemlerden bir tanesi 4A Hizmet Dökümü belgesinin görüntülenmesidir. Aktif olarak sigortalı çalışan her birey bu sistem ile kolayca kaç gün sigorta pirimi olduğuna dair bilgi edinebilir.

4A Hizmet Sorgulaması Nasıl Yapılır?

4A hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır konusunda bilgi edinmek için öncelikle e-Devlet uygulamasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliği bulunmayan vatandaşlar PTT aracılığı ile edinecekleri şife sayesinde e devlet sistemine kolayca giriş yapabilirler. Hazırda giriş kaydı bulunan vatandaşlar ise T.C. Kimlik Numarası ve özel şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler.

Sorgulama Ekranına Giriş

Sisteme giriş sağladıktan sonra vatandaşlar kolay erişim sağlamak için arama butonunu kullanabilirler. Arama butonu üzerine gelerek ‘4A Hizmet Sorgulama’ yazarak ilgili aramayı yapmak mümkündür. Arama sonuçlarından 4A Hizmet Bedeli Dokümanı butonuna tıklanarak buradan her türlü ayrıntılı detaya ulaşılabilir.

Bu sayfada görüntülenen bilgilerin ihtiyaç halinde çıktısının alınması ve kullanılması da mümkündür. Vatandaş bu sayfada geçmişe dönük sigorta primlerini ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilir.

SGK Sorgulaması ile 4A Bilgilerine Ulaşma

E-Devlet sisteminde yer alan SGK kategorisinden de hizmet dokümanına erişim sağlamak mümkündür. Ana sayfadan E-Hizmetler butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfadan ‘Sosyal Güvenlik ve Sigorta butonuna oradan da Sosyal Güvenlik Uygulamaları bölümüne gelerek gerekli bilgilerin edinilmesi mümkün olur.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap