E Devlet Adli Sicil Kaydı Sabıka Kaydı Sorgulama

edevlet adli sicil kaydi

E-Devlet adli sicil kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden binlerce vatandaş konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Daha önce kamu binalarında sıra beklenerek yapılan sabıka kaydı sorgulama işlemi artık e-Devlet üzerinden sunuluyor. Peki, e-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden sabıka kaydı sorgulama işlemi artık çok kolay. E-Devlet şifresi olan her vatandaş rahatlıkla E-Devlet sitesi üzerinden sabıka kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-DEVLET SABIKA KAYDI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

e-Devlet üzerinden zaman kaybetmeden sicil kaydı sorgulaması yapmak isteyen ve sicil kaydı çıktısı almak isteyen vatandaşların öncelikle bir e-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. e-Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınabilmektedir. Öte yandan bankaların internet bankacılığı kullanan vatandaşlar e-Devlet internet bankacılığı girişi ile şifre almadan sisteme kayıt olabilirler.

SABIKA KAYDI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Web sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda bir bilgilendirme yazısı olacaktır.

Bilgilendirme yazısını okuduktan sonra ‘Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum.’ Seçeneğini işaretleyip ‘Devam Et’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra sicil kaydı belgesi için bazı bilgiler istenmektedir. O bilgiler şunlardır;

  • Kurum Türü
  • Belgenin Neden Verileceği
  • Belgenin Nereye Verileceği

Bilgilerin doldurulmasının ardından ‘Sorgula’ butonuna tıklayarak sicil kaydınızı görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version