1. Anasayfa
 2. E-Devlet

E-Devlet ile Fatura Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile Fatura Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?
e devlet sifresi nasil degistirilir 1705879
10

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kullanımı ücretsiz olarak sunmuş olduğu e devlet portalı üzerinden anlaşmalı firmalar ile fatura abonelik sorgulama işlemleri nasıl yapılır aşağıdaki başlıklar dahilinde anlatılmaktadır.

E Devlet Üzerinden Hangi Firmaların Abonelik İşlemleri Yapılabilir?

Gündelik zamanda sıklıkla kullanılan birçok hizmete ait abonelik işlemleri e devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Turkcell, Digiturk, Vodafone, TTNet, Türk Telekom gibi telekomünikasyon firmalarından gaz ve su dağıtım firmalarına kadar birçok firmanın abonelik işlemlerine dair işlemler e devlet sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Abonelik işlemi yapılacak olunan firmanın e devlet üzerinden hizmet verip vermediğini kullanıcılar, e devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler.

Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar, tc kimlik numaraları ve şifreleri ile e devlet portalına giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkacak olan sayfa üzerinde bulunan arama motoruna abonelik işlemi yapacakları firma adı ve “abonelik” anahtar kelimesini girdikten sonra arama yaparak en hızlı şekilde firmaya ait mevcut tüm abonelik işlemlerini görüntüleyebilirler. Aboneler, kendi tc kimlik numaraları üzerinden başlatılmış olan tüm mevcut abonelik işlemlerini açılacak olan sayfa üzerinden e devlet portalı sayesinde gerçekleştirme imkanına sahiptir.

Aboneler, kendi tc kimlik numaraları ile e devlet portalına giriş yaptıkları için başka bir kullanıcı üzerinde bulunan abonelik işlemlerini gerçekleştiremezler. Başka bir şahıs üzerinde bulunan abonelik işlemleri yalnızca abone sahibinin kendi e devlet şifresini girmesi ile yapılabilir.

E Devlet’te Hangi Abonelik İşlemleri Yapılabilir?

Firmalar, kullanıcılarına e devlet üzerinden yeni abonelik başlatma, abonelik fesih, abonelik taşıma gibi birçok başlık altında hizmet vermesine karşın bütün firmaların mevcut tüm abonelik işlemleri e devlet portalı üzerinden gerçekleştirilememektedir. Aboneler, kendi üzerilerinde bulunan aboneliklere dair yapacak oldukları abonelik işlemini e devlet portalı üzerinden sorgulama yapmalıdır.. Yapacak oldukları abonelik işleminin e devlet üzerinde bulunmaması durumunda aboneler işlem yapmak adına firmaların kendi internet sayfaları ve numaraları üzerinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (10)

 1. Bu abonelik işlemleri e-Devlette gerçekten kolay mı yoksa karmaşık mı? Tartışalım!

 2. 11/04/2024

  Bu firmaların abonelik işlemleri ne zaman daha kolay hale gelecek acaba?

 3. 09/04/2024

  E-Devlet abonelik işlemleri ne kadar kolay, ya da zor sizce? Tartışalım!

 4. 20/02/2024

  Bu abonelik işlemleri gerçekten pratik mi yoksa karmaşık mı? Tartışmaya açık konu!

 • Pratik mi, karmaşık mı, bence ne fark eder? Abonelik işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmamak için daha iyi şeyler yapabilirsin. Hayat kısa, gereksiz detaylara takılmaya değmez.

 • Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Hangi firmaları tercih ediyorsunuz abonelik işlemleri için?

 • 26/11/2023

  Bu konuda daha fazla detay ve örneklerle anlatılsaydı daha iyi olurdu.

  • 27/11/2023

   Sen ne kadar detay istiyorsun? Kütüphaneden kitap alıp kendin araştır. Burası kısa ve öz bilgiler için, detay istiyorsan araştırma yap. Her şeyin hazır sunulmasını beklemek ne kadar tembelce!

 • Bu abonelik işlemleri gerçekten pratik mi yoksa daha karmaşık mı? Tartışalım!

 • Gerçekten çok faydalı bir makele.

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir