1. Anasayfa
 2. E-Devlet

E-Devlet ile Fatura Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile Fatura Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kullanımı ücretsiz olarak sunmuş olduğu e devlet portalı üzerinden anlaşmalı firmalar ile fatura abonelik sorgulama işlemleri nasıl yapılır aşağıdaki başlıklar dahilinde anlatılmaktadır.

E Devlet Üzerinden Hangi Firmaların Abonelik İşlemleri Yapılabilir?

Gündelik zamanda sıklıkla kullanılan birçok hizmete ait abonelik işlemleri e devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Turkcell, Digiturk, Vodafone, TTNet, Türk Telekom gibi telekomünikasyon firmalarından gaz ve su dağıtım firmalarına kadar birçok firmanın abonelik işlemlerine dair işlemler e devlet sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Abonelik işlemi yapılacak olunan firmanın e devlet üzerinden hizmet verip vermediğini kullanıcılar, e devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler.

Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar, tc kimlik numaraları ve şifreleri ile e devlet portalına giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkacak olan sayfa üzerinde bulunan arama motoruna abonelik işlemi yapacakları firma adı ve “abonelik” anahtar kelimesini girdikten sonra arama yaparak en hızlı şekilde firmaya ait mevcut tüm abonelik işlemlerini görüntüleyebilirler. Aboneler, kendi tc kimlik numaraları üzerinden başlatılmış olan tüm mevcut abonelik işlemlerini açılacak olan sayfa üzerinden e devlet portalı sayesinde gerçekleştirme imkanına sahiptir.

Aboneler, kendi tc kimlik numaraları ile e devlet portalına giriş yaptıkları için başka bir kullanıcı üzerinde bulunan abonelik işlemlerini gerçekleştiremezler. Başka bir şahıs üzerinde bulunan abonelik işlemleri yalnızca abone sahibinin kendi e devlet şifresini girmesi ile yapılabilir.

E Devlet’te Hangi Abonelik İşlemleri Yapılabilir?

Firmalar, kullanıcılarına e devlet üzerinden yeni abonelik başlatma, abonelik fesih, abonelik taşıma gibi birçok başlık altında hizmet vermesine karşın bütün firmaların mevcut tüm abonelik işlemleri e devlet portalı üzerinden gerçekleştirilememektedir. Aboneler, kendi üzerilerinde bulunan aboneliklere dair yapacak oldukları abonelik işlemini e devlet portalı üzerinden sorgulama yapmalıdır.. Yapacak oldukları abonelik işleminin e devlet üzerinde bulunmaması durumunda aboneler işlem yapmak adına firmaların kendi internet sayfaları ve numaraları üzerinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Gerçekten çok faydalı bir makele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir