1. Anasayfa
 2. E-Devlet

E-Devlet Tapu Sorgulama

E-Devlet Tapu Sorgulama
9

E-devlet üzerinden tapu sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tapu sorgulama nasıl yapılır? İnternet üzerinden tapu nasıl sorgulanır? Tapu sorgulama işleminde bilinmesi gerekenler nelerdir? E-devlet tapu sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Hazırda arsa sahibi olan çoğu kişi ve arsa sahibi olmak isteyenler bu işlemi gerçekleştirmek için neler yapması gerektiğini merak etmektedirler. İnternet sitesi üzerinden yapılmadan önce tapu sorgulama işlemleri Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne gidilerek yapılmakta idi. Şimdi ise ister internet sitesi üzerinden isterseniz cep telefonu aracılığı ile tapu sorgulama işlemleri kolay şekilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle arsanız varsa ya da yeni bir arsa almak istiyorsanız işlemlerini ister Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden isterseniz de e-devlet internet sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Peki isme göre tapu sorgulama işlemi nasıl yapılır bunu inceleyelim.

E-Devlet Üzerinden Tapu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tapu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ister Tapu Kadastro Bilgi Sistemi olan TAKBİS üzerinden isterseniz de e-devlet internet sitesi üzerinden tapu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet internet sitesi aracılığı ile tapu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için e-devlet sistemine gerekli bilgilerinizi girdikten sonra giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra ise arsa, arazi ya da tapu sorgulama işlemini arama butonuna yazarak ihtiyaç duyduğunuz tapu ile ilgili bilgiler karşınıza gelecektir.

Buradan tapu ile ilgili yapacağınız işlemi seçerek kolaylıkla tapu bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer üzerinize ait olan bir tapu yok ise sistemde size dair herhangi bir tapu gözükmeyecektir. Karşınıza gelen yazı da ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile aratmış olduğunuz kişiye dair herhangi bir tapu kaydı bilgisi bulunamamıştır uyarısı gelecektir.

Eğer size ait bir taşınmaz var ise sayfa da baştan aşağı tapu ile ilgili tüm bilgiler görüntülenecektir. Sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü hattı olan ALO 181 numarasını arayarak istediğiniz bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Tapu Sorgulama

E-Devlet İnternet Sitesine Giriş Nasıl Yapılır?

E-devlet internet sitesine giriş yapabilmek için öncelikle e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bunun içinse yapmanız gereken size en yakın olan PTT şubesine kimlik karınızla giderek 2 TL karşılığında şifre almak olacaktır. Aldığınız şifre ile e-devlet sitesine giriş yaparak size özel birçok hizmetten faydalanabilir bunun yanı sıra tapu sorgulaması da yapabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. E-Devlet Tapu Sorgulama çok pratik, ama güvenli mi? Tartışmaya açık bir konu!

 • Güvenlik endişesi taşıyorsan, neden kullanıyorsun ki? E-Devlet Tapu Sorgulama sistemi güvenlik önlemleriyle donatılmıştır. Tartışmaya açık olabilir ama pratikliği ve verimliliği tartışmasız. Kullan, faydalan, endişelenme.

 • E-Devlet Tapu Sorgulama hızlı ve pratik, ama güvenlik endişe verici olabilir. Düşünceleriniz neler?

 • 17/03/2024

  E-Devlet Tapu Sorgulama harika bir hizmet, ama güvenlik konusunda endişelerim var.

  • Güvenlik endişelerin varsa, neden kullandığın hizmeti kullanmaya devam ediyorsun? Mantıklı ol. Her şeyin riski var, ama E-Devlet Tapu Sorgulamanın sağladığı kolaylıkları inkar edemezsin. Kendi güvenliğini sağlamak senin sorumluluğun.

 • E-Devlet Tapu Sorgulama hızlı ve pratik, ama güvenli mi? Tartışalım!

  • 24/01/2024

   E-Devlet Tapu Sorgulama kesinlikle güvenli değil. Kişisel bilgilerinizi çalma riski var. Daha iyi bir güvenlik önlemi olması gerekir. Hassas verilerinizi riske atmayın. Güvenlik her şeyden önce gelmeli. Dikkatli olun.

 • Bu e-devlet işlemleri gerçekten pratik mi yoksa karmaşık mı, ne düşünüyorsunuz?

 • 25/11/2023

  Bu e-devlet işlemleri gerçekten hayat kurtarıyor, bir denemelisiniz! Çok pratik ve hızlı.

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir