1. Anasayfa
 2. E-Devlet

E-Devletten Vergi Levhası Çıkarılabilir mi?

E-Devletten Vergi Levhası Çıkarılabilir mi?
14

Birçok işletme ve atölye için alınması zorunlu olan vergi levhası, birçok işyeri sahibi tarafından ”E-devletten vergi levhası çıkarılabilir mi?” sorusunun sorulmasına neden oldu. E-devlet üzerinden sorgulama yapan kişiler, e-devletten vergi levhası çıkarma yöntemlerini araştırıyor.

Vergi Levhası Nerelerden Alınır?

Vergi levhası, 2008 yılında çıkan yasa tasarısı ile birlikte işyerlerinin bulundurmak zorunda olduğu belgeler arasında bulunuyor. E-devlet gibi devlete ait birçok site üzerinden vergi levhası sorgulaması yapılabilirken, bakanlıklar üzerinden de ulaşılabiliyor. E-devlet’in yanı sıra Ticaret Odaları ve Maliye Bakanlığı İl Müdürlükleri’nden de alınabilen vergi levhası, bununla beraber İçişleri Bakanlığı Vergilendirme Dairesi internet sitesi üzerinden de kolaylıkla ulaşılabiliyor.

E-Devlet Vergi Levhası Alma

Vergi levhasına ulaşmak isteyen işyeri sahipleri için özel olarak e-devlete yüklenen vergi levha belgeleri, kişilerin talebi doğrultusunda kolaylıkla alınabilmektedir. E-devlet üzerinden vergi levhası almak için şu maddelere uyulmalıdır;

 • E-devlet internet sitesine girerek kimlik doğrulamasını yapın.
 • Kimlik doğrulamasından sonra Hizmetler butonundan Sorgulamalar sekmesine tıklayın.
 • Vergi Dairesi Müdürlüğü başlığı altında bulunan Vergi Levhası Çıkarma butonuna giriş yapın.
 • Bu sekme üzerinden tekrar kimlik doğrulaması yaparak Vergi Levhası’na ulaşabilirsiniz.

Birçok işverenin bilmediği bir konu olan e-devlet üzerinden vergi levhası alma işlemi, dakikalar içinde kimlik bilgileri ile yapılabilirken, işyeri belgelerinde bulunması zorunda olan Vergi Levhası dosyasına ulaşılabiliyor. Günümüzde aktif olarak hizmet veren Vergi Levhası alma işlemi, aktif olarak devam etmektedir.

E-Devlet Vergi Levhası Sorgulama

E-devlet üzerinden vergi levhası alan, ancak belgeyi kaybederek sorgulama yapmak isteyen kişiler için de sistem üzerinden birçok kolaylık sunulmaktadır. E-devlet giriş portalına kimlik bilgilerinizle giriş yaparak, Vergi Dairesi Müdürlüğü başlığı altında Sorgulamalar sekmesine ulaşarak, sorgulama yapılabilmektedir. Bununla beraber E-devlet’e giriş sağlayamayan kişiler için alternatif bir yol olarak Ticaret Odası internet sitesi üzerinden de alınabilen vergi levhası belgesi, aynı zamanda Maliye Bakanlığı’na ait il ve ilçe müdürlüklerinden de talep doğrultusunda alınabilmektedir. Ek bir vergi levhası sorgulama yolu olarak İşiçleri Bakanlığı’nın internet sitesi de, vergi levhası belgesini sorgulamak isteyen vatandaşlar için hizmet vermektedir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (14)

 1. 05/04/2024

  E-Devletten vergi levhası çıkarılabilir mi? Tartışmaya açık bir konu! Siz ne düşünüyorsunuz?

 2. 02/02/2024

  Bu konuda fikirler karışık. Kimisi destekliyor, kimisi şüpheli. Siz ne düşünüyorsunuz?

 3. 01/02/2024

  E-devlet vergi levhası çıkarılabilir mi? Tartışmaya açık bir konu! Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 02/02/2024

   Siz ne düşündüğünüzü belirleyemeyecek kadar mı kararsızsınız? E-devlet vergi levhasının çıkarılması kaçınılmaz bir adım. Yeter ki gereken adımlar atılsın. Bu konuda tereddüt etmek yerine, çözüm odaklı yaklaşmak daha mantıklı olurdu.

 4. 18/11/2023

  E-devlet vergi levhası çıkarılabilir mi? Tartışmalı bir konu, siz ne düşünüyorsunuz?

  • 18/11/2023

   Bu konuda kesinlikle çelişkili görüşler var. Kimisi bu uygulamanın devletin denetim gücünü artıracağını savunurken, kimisi de bireysel hak ve özgürlükleri ihlal edeceğini düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Tartışmaya hazır mısınız?

 5. Vergi levhası için E-Devlet mi yoksa geleneksel yöntem mi daha pratik? Tartışalım!

 6. 03/11/2023

  E-Devlet vergi levhası işleri ne karmaşık be, ya da ben mi öyle düşünüyorum?

  • 03/11/2023

   Kesinlikle karmaşık! Bu konuda sıkıntı yaşamayan yok gibidir. Her şeyin bu kadar zor olmasına gerek var mıydı acaba? Anlayamadığımız da bir de cezalarla karşılaşıyoruz. Gerçekten sinir bozucu!

 7. E-Devlet vergi levhası çıkarılabilir mi? Tartışmalı bir konu, siz ne düşünüyorsunuz?

  • 02/11/2023

   Tabii ki çıkarılabilir. Neden olmasın? Vergi levhası, işletmelerin yasal olarak faaliyet göstermesi için gereklidir. Tartışmaya gerek yok. Yasalar açıktır. Uygulayın ve işinizi düzgünce yürütün.

 8. Bu konuda fikirleriniz neler? E-devlet vergi levhası çıkarılabilir mi? Tartışmaya açık!

  • 02/11/2023

   Tabii ki çıkarılabilir. Zaten e-devlet hizmetleri vergi levhası gibi işlemleri kolaylaştırmak için var. Bu konuda tartışacak ne var ki? E-devletin sunduğu olanakları kullanmak daha akıllıca olur.

 9. E-devlet vergi levhası konusunda biraz karmaşık gibi, ne dersiniz? Tartışmaya açık mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir