1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Elon Musk, Financial Times Tarafından ‘Yılın İnsanı’ Seçildi

Elon Musk, Financial Times Tarafından ‘Yılın İnsanı’ Seçildi

featured

SpaceX, Tesla, The Boring Company, Open AI ve Neuralink gibi önde gelen teknoloji şirketlerinin kurucusu olan Elon Musk, geçtiğimiz gün Time dergisi tarafından 2021 Yılının Kişisi seçilmişti. Musk’ın bu unvanı almasının ardından 2 gün geçmişken bu kez bir diğer köklü kuruluş olan Financial Times’tan yeni bir haber geldi.

Financial Times gazetesi, tıpkı Time dergisi gibi 2021 yılı için ‘Yılın Kişisi’ unvanını Elon Musk’a verdiğini açıkladı. Gazete, Elon Musk’ın elektrikli otomobil endüstrisini dönüştürmek için yaptığı çalışmaları methetti. Financial Times editörü Roula Khalaf, Musk için “endüstride devrim niteliğinde” betimlemesini kullandı.

Musk, elektrikli otomobil hakkındaki suçlamaları haksız çıkardı

Elon Musk, Financial Times Tarafından ‘Yılın İnsanı’ Seçildi

Gazete, Musk hakkında uzunca bir süredir yapılan suçlamaların da haksız çıktığını, Elon Musk’ın verdiği bir röportajı alıntılayarak şu şekilde açıkladı:

“Uzun bir süredir, otomobil endüstrisinin geri kalanı temelde Tesla’yı ve beni aptallar ve sahtekârlar olarak adlandırıyordu. Elektrikli arabalar çalışmaz, menzil ve performans elde edemezsiniz, bunu yapsanız bile kimse onları satın almaz diyorlardı.”

Elon Musk’ın Times tarafından 2021 Yılının Kişisi seçilmesiyse bazı tartışmalara yol açmıştı. ABD Senatörü Elizabeth Warren, Times’ın seçimi hakkında bir oyum paylaşarak derginin kararının vergi reformu yapılması gerektiğini gösterdiğini, yılın insanının gerçekten vergi veren birinin olması gerektiğini ifade etti. Times ise kararının arkasında durduğunu açıkladı.

İçeriği Kaynağından oku: Webtekno

Not : Bu içerik Webtekno internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Seda Türkmen: İnsanların birbirinin hayatına karışması çok boş geliyor
Yorum Yap

Yorum Yap