1. Anasayfa
 2. Bilgi

En Dramatik 5 Netflix Dizisi

En Dramatik 5 Netflix Dizisi
En Dramatik 5 Netflix Dizisi
4

Özellikle evde olduğumuz şu zor günlerde hepimizin en çok yaptığı şey bir Netflix dizisi izlemek için Netflix hesabı açarak dizi-film seyretmek oluyor. Biz de düşündük taşındık, sizler için Netflix’in en çok beğenilen 5 dramatik netflix dizisini araştırdık. O halde herkese iyi seyirler diyelim ve anlatalım…

When They See Us

When They See Us

When They See Us dizisi, gerçek bir öyküyü konu edinmektedir. Dizi, Central Park Five adıyla anılmakta olan 5 genç insanın işlememiş oldukları bir suç nedeniyle tamamen haksız şekilde yargılandığını detaylarıyla işliyor. Bir kadın, Central Park’ta koşuya çıkmıştır. Bu beş gencin, kadına cinsel saldırıda bulunduğu söylenmektedir. Bu dava, dünya genelinde birçok kişi tarafından bilinmekte olan sansasyonel bir davadır.

Netflix Dizisi: Black Mirror

Black Mirror

Değişmekte ve gelişmekte olan toplumun zaman geçtikçe kişiler üzerinde oluşturduğu tesir de değişmeye başlıyor. Son teknolojinin birçok getirisi var. Değişmekte olan siyaset, sanat ve medya anlayışının değişimi her bölümü ayrı olan dizide bilim kurgu ilkeleri ile ifade edilmeye çalışılır. İleri bir teknolojide meydana gelen değişik olayları dramatik bir şekilde sunan Black Mirror, kesinlikle izlenmeye değer bir dizi olarak karşınıza çıkıyor.

Breaking Bad

Breaking Bad

Walter White, bir okulda kimya öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ailesiyle iyi anlaşan sakin bir adamdır. Bir gün akciğer kanseri hastalığına yakalandığını öğrenir. Eşinin ve çocuklarının rahat yaşaması için bir öğrencisi ile uyuşturucu üretmeye başlar. Zaman geçtikçe kendini bu işe tamamen kaptırmaya başlayan Walter, hırsına yenik düşecek midir? Heyecanla izleyeceğiniz bir dizi olan Breaking Bad, tüm zamanların en iyi dizileri arasında yer alıyor.

Peaky Blinders

Peaky Blinders

İkinci Dünya Savaşı daha yeni bitmiştir. İngiltere’de yaşamakta olan Shelby adlı bir çetenin hayatına odaklanıyoruz. Peaky Blinders, birçok ödül elde etmiştir. Tarihi dönemleri anlatan dizileri keyifle izleyen biriyseniz bu diziye muhakkak bir şans vermelisiniz. İngiltere’deki çete yaşamına ışık tutan Peaky Blinders, sanatsal birçok detay içeren bir dizi. Karakterlerin her biri son derece karizmatik ve ilgi çekici. Bu diziyi çok seveceksiniz.

Anne with an E

Anne with an E

Anne with an E dizisi, turuncu saçlarıyla dikkat çeken güzeller güzeli bir kadının çocukluktan yetişkinliğe yaşadığı her bir detayı, mutluluğu, travmalara gözler önüne seriyor. Dizi, Kanadalı ünlü yazar, Lucy Maud Montgomery’nin Anne of Green Gables isimli kitabından uyarlama olmaktadır. Senaryo ise Breaking Bad dizisinin senaristi olan Moira Walley-Beckett’e ait. Köy yaşamını izlemeyi seviyorsanız bu dizi tam size göre demektir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 22/08/2023

  Bu diziler arasında en etkileyici olan hangisi sizce? Favoriniz hangisi? Benim favorim Peaky Blinders!

 • Peaky Blinders gerçekten iyi bir dizi ama Breaking Bad gibi bir başyapıtı favori olarak seçmek gerekir. Walter Whiteın dönüşümünü izlemek inanılmaz etkileyiciydi. Kesinlikle Breaking Bade bir şans vermelisin!

 • Hayır, Peaky Blinders en iyi Netflix dizisi değil. Farklı zevklere sahip insanlar farklı dizileri sevebilir. Tartışmak yerine herkesin tercihine saygı göstermek daha önemli. Herkesin farklı bir favorisi olabilir, bu gayet normal.

 • 24/05/2023

  Black Mirror bence en derin mesajlar veren dizi, sizce de öyle mi?

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir