1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri
3

Aşağıda en iyi kore dizileri listelenmiştir. Kore dizileri günümüzde oldukça çok izlenen dizilerden biridir. Bunun nedeniyse kore dizilerinin sürelerinin kısa olması ve ilgi çekici konularda olmasıdır.

Tanıtılacak En İyi Kore Dizileri

 • Memories of the alhambra
 • Secret garden
 • The Heirs
 • Heartstrings
 • Crash Landing on You
 • Personel taste
 • City hunter
 • Faith
 • Empress Ki

1) Memories Of The Alhambra

Dizinin başrollerinde park shin hye ve hyun bin yer almaktadır. Dizi İspanya Granada’da ve Kore’de geçmektedir. Dizi romantik, fantastik türündedir. Dizi 2018 2019 yılında yayınlanmıştır ve bir sezondur. Netflix orijinal dizilerinden biridir. Dizide bir sanal gerçeklik oyunun geliştirilmesini ve ardından gerçekleşen olaylar anlatılmaktadır.

2) Secret Garden

Dizinin başrolünde Ha Ji-Won ve hyun bin yer almıştır. Dizi 2009 yılında yayınlanmıştır. Dizi romantik ve fantastik türdedir. Dizide başrollerin içtiği bir içki sonucunda bedenleri ve ruhları değişir. Bu durumun yarattığı olaylar dizinin konusunu oluşturur. Aynı zamanda bu kişiler arasında bir aşk oluşmaya başlar.

3) The Heirs

The Heirs
En İyi Kore Dizileri

Dizinin başrollerinde Park shin hye ve Lee min ho oynamıştır. Dizi 2013 yılında yayınlanmıştır ve 20 bölümdür. Dizide zengin gençler ile fakir bir aileden olan Cha Eun-Sang (park shin hye’nin oynadığı karakter ) arasında gerçekleşen olaylar anlatılmaktadır. Dizide zengin lise öğrencilerin arasındaki aşk ve arkadaşlık ilişkilerden bahsedilmektedir.

4) Heartstrings

Dizinin başrollerinde Park shin hye ve jung yong hwa oynamıştır. Dizi 2011 yılında yayınlanmıştır ve 15 bölüm kadardır. Dizide üniversitede okuyan öğrencilerin arkadaşlıkları ve aşkları anlatılmaktadır. Drama türünde bir dizidir.

5) Crash Landing on You

Dizinin başrollerinde Hyun bin ve son ye jin oynamaktadır. Dizi 2019 yılında yayınlanmıştır ve 16 bölümdür. Dizinin yönetmeni Lee Jeong-hyo’dur. Dizide zengin güney koreli bir kadın yamaç paraşütü yaparken rüzgâr nedeniyle Kuzey Kore’ye inmek zorunda kalır. Burada Kuzey Koreli bir subayla karşılaşır. Subay bu kadını koruyup saklamaya başlar. Bu sırada bu iki kişi arasında bir aşk yaşanmaya başlar. Dizinin imdb puanı 8.4’dür. Dizi dram ve romantik komedi türünde bir dizidir.

6) Personal Taste

Personal Taste
En İyi Kore Dizileri

Dizinin baş rollerinde Lee min ho ve Son ye jin oynamıştır. Dizi 2010 yılında yayınlanmıştır ve 16 bölümdür. Dizinin türü dram ve romantik komedidir. Dizide mimar Jeon Jin-ho ve mobilya tasarımcısı Park Kae-in birlilkte yaşamaya başlar. Park Kae-in evinin bir odasını Jeon jin ho’ya kiralar fakat jeon jin ho’nun eşcinsel olduğunu düşünerek evi kiralar. Jeon jin ho’da evde yaşayabilmek için eşcinsel rolü oynamaktadır. Zamanla bu iki kişi birbirinden hoşlanmaya başlar. Dizinin imdb puanı 7.5’dir.

7) City Hunter

Dizinin başrollerinde lee min ho ve park min young oynamıştır. Dizi 2011 yılında yayınlamıştır ve 20 bölümdür. Dizide lee min ho babasının intikamını almaya çalışan biridir ve dizide hiç istemese de âşık olmaktadır. Dizinin imdb puanı 8.2’dir. Dizi dram ve romantik türdedir.

8) Faith

Dizide Lee min ho ve kim hee sun oynamaktadır. Dizi 2012 yılında yayınlanmıştır ve 24 bölümdür. Dizide bir plastik cerrahın 700 yıl önce gitmesi ve orada başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Dizide cerrah onu 700 yıl öncesine getiren komutana aşık olur. Dizinin imdb puanı 8.0’dır.

9) Empress Ki

Empress Ki
En İyi Kore Dizileri

Dizinin başrollerinde ha jin won ve joo jin mo oynamaktadır. Dizide yuan kraliçesi ve demir leydi olarak geçen qi’nin yaşamı anlatılmaktadır. Dizi 2013 yapımıdır ve 51 bölümdür. Dizi dram ve romantik türdedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Kore dizilerinin en güzeli diyebiliriz

 2. 10 ay önce

  Empress Ki eeenn sevdiğim kore dizisi benim, kaç kere izledim hatırlamıyorum. Yeri ben de her zman çok ayrı bu muhtesem dizinin. Ni-yang ve Togon’un aşkı ❤️ sanirim bir kez daha izleyeceğim..

 3. 10 ay önce

  Diziyle İlgili verilen bilgiler çok etkileciyi makaleyi okumanızı tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir