1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

Bu yazımızda, televizyon dizisi tarihindeki, yabancı diziler kategorisindeki en iyi yabancı dizileri derledik ve herkesin onay vereceği en iyi yabancı diziler listesini oluşturduk. Yazımızın devamında, en popüler, en iyi, en çok izlenen ve zevkle izleyebileceğiniz dizilerin adları ve kısa bilgileri…

1) Person Of Interest

2011 ve 2016 yılları arasında yayınlanan ve tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizi, halen daha en çok izlenen ve tavsiye edilen diziler arasında yer alıyor. Dizinin konusuna gelince; Amerika’da ulusal güvenlik amaçlı kullanılan güvenlik kameralarının tümü bir yapay zeka tarafından izlenmeye ve incelenmeye başlamıştır. Bu yazılımı üreten Harold Finch, eski bir CIA ajanı olan Jhon Rees’i işe alarak, hayatı tehlikede olan insanları yazılımı açık bırakarak sadece kodlarla iletişim kurmaktadır. Günümüzde yapay zekanın nelere mal olabileceğini ve aslında ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu anlatan bu dizi şiddetle izlemeniz tavsiye edilen diziler arasında en başlarda geliyor.

2) Prison Break

6 sezon ve 91 bölüm yayınlanan dizi; hem dünyada hem de ülkemizde çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Dizinin konusu ise şu şekilde; aslında suçsuz bir adam olan Lincoln Burrows, politik bir komplo nedeniyle ölüm cezasına çarptırılır. Tek ümidi ise ikisini de hapishaneden çıkarmak için, kasıtlı olarak aynı hapishaneye gönderilmesini sağlama görevi yapan kardeşi ve aynı zamanda süper zeki bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield’dır. Derin devlet komplolarını ele alan bu diziyi izlememiş olanlar çok şey kaçırdılar. Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.

3) Suits

Bir avukatlık dizisi ne kadar iyi olabilir? Bu sorunun cevabını; bu dizi fazlasıyla veriyor. Benzersiz ve mükemmel bir hafızaya sahip olan Mike Ross, New York’un en iyi avukatlarından birisi olan Harvey Specter’in yanında bir iş bulur. Tutkunu olacağınız bu dizi de izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor.

4) Supernatural

Birçok kişinin bu diziyle beraber büyüdüğü rahatlıkla söylenebilir. Bu güne kadar 15 sezon ve 315 bölüm yayınlanan dizi, halen devam ediyor. Doğa üstü olaylar üzerine kurulu olan bu dizinin konusu; Babalarının izinden giden iki kardeş, avcı olarak hayatlarına devam etmektedir. Ve aynı zamanda canavarlar, melekler, şeytanlar, zombilerle savaşmaktadır. Kısacası kaçırılmaması gereken bir dizi.

5) Vikings

Okyanusların keşfini konu alan dizi; 3 Mart 2013 tarihinden beri yayınlanıyor ve halen devam ediyor. En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan bu dizi, kısa sürede tutkunu olacağınız bir dizi.

6) La casa de Papel

Soundtrack şarkısı ile de tüm dünyada kısa sürede üne kavuşan ve büyük bir hayran kitlesini ulaşan dizi; 2 Mayıs 2017 yılında yayınlanmaya başladı ve halen devam ediyor. Çok zeki ve akıllı olan El Profesör yönetiminde ki hırsız çetesi Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar euro çalma düşüncesindedir. Dizide bu çetenin soygun için yaptıkları ve uyguladıkları taktikler anlatılıyor. Dizi şu anda birçok izleyici tarafından dünyanın en iyi soygun dizilerinden birisi olarak gösteriliyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. Gerçekten hepsi güzel filmler ama prison break la casa de papel ve vikingsin yeri farklı tabikide

 2. 12 ay önce

  Filmlerin hepsi çok başarılı izlenmesi gerektiğini düşünüyorum

 3. 12 ay önce

  Filmlerin hepsi çok güzel izlemmesi gerektiğini düşünüyorum çok başarılı

 4. Liste güzel ama The Walking Dead eksik hacı lütfen onuda ekleyin

 5. 12 ay önce

  Gerçektende bence bu filmler çok güzel ve bu site çok başarılı

 6. 12 ay önce

  Bence ben efsaneyi filmini de eklemen Lazım ama eklediğin filmler de harika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir