1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler
12

Bu yazımızda, televizyon dizisi tarihindeki, yabancı diziler kategorisindeki en iyi yabancı dizileri derledik ve herkesin onay vereceği en iyi yabancı diziler listesini oluşturduk. Yazımızın devamında, en popüler, en iyi, en çok izlenen ve zevkle izleyebileceğiniz dizilerin adları ve kısa bilgileri…

1) Person Of Interest

2011 ve 2016 yılları arasında yayınlanan ve tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizi, halen daha en çok izlenen ve tavsiye edilen diziler arasında yer alıyor. Dizinin konusuna gelince; Amerika’da ulusal güvenlik amaçlı kullanılan güvenlik kameralarının tümü bir yapay zeka tarafından izlenmeye ve incelenmeye başlamıştır. Bu yazılımı üreten Harold Finch, eski bir CIA ajanı olan Jhon Rees’i işe alarak, hayatı tehlikede olan insanları yazılımı açık bırakarak sadece kodlarla iletişim kurmaktadır. Günümüzde yapay zekanın nelere mal olabileceğini ve aslında ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu anlatan bu dizi şiddetle izlemeniz tavsiye edilen diziler arasında en başlarda geliyor.

2) Prison Break

6 sezon ve 91 bölüm yayınlanan dizi; hem dünyada hem de ülkemizde çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Dizinin konusu ise şu şekilde; aslında suçsuz bir adam olan Lincoln Burrows, politik bir komplo nedeniyle ölüm cezasına çarptırılır. Tek ümidi ise ikisini de hapishaneden çıkarmak için, kasıtlı olarak aynı hapishaneye gönderilmesini sağlama görevi yapan kardeşi ve aynı zamanda süper zeki bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield’dır. Derin devlet komplolarını ele alan bu diziyi izlememiş olanlar çok şey kaçırdılar. Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.

3) Suits

Bir avukatlık dizisi ne kadar iyi olabilir? Bu sorunun cevabını; bu dizi fazlasıyla veriyor. Benzersiz ve mükemmel bir hafızaya sahip olan Mike Ross, New York’un en iyi avukatlarından birisi olan Harvey Specter’in yanında bir iş bulur. Tutkunu olacağınız bu dizi de izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor.

4) Supernatural

Birçok kişinin bu diziyle beraber büyüdüğü rahatlıkla söylenebilir. Bu güne kadar 15 sezon ve 315 bölüm yayınlanan dizi, halen devam ediyor. Doğa üstü olaylar üzerine kurulu olan bu dizinin konusu; Babalarının izinden giden iki kardeş, avcı olarak hayatlarına devam etmektedir. Ve aynı zamanda canavarlar, melekler, şeytanlar, zombilerle savaşmaktadır. Kısacası kaçırılmaması gereken bir dizi.

5) Vikings

Okyanusların keşfini konu alan dizi; 3 Mart 2013 tarihinden beri yayınlanıyor ve halen devam ediyor. En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan bu dizi, kısa sürede tutkunu olacağınız bir dizi.

6) La casa de Papel

Soundtrack şarkısı ile de tüm dünyada kısa sürede üne kavuşan ve büyük bir hayran kitlesini ulaşan dizi; 2 Mayıs 2017 yılında yayınlanmaya başladı ve halen devam ediyor. Çok zeki ve akıllı olan El Profesör yönetiminde ki hırsız çetesi Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar euro çalma düşüncesindedir. Dizide bu çetenin soygun için yaptıkları ve uyguladıkları taktikler anlatılıyor. Dizi şu anda birçok izleyici tarafından dünyanın en iyi soygun dizilerinden birisi olarak gösteriliyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (12)

 1. Person of Interest kesinlikle en iyisi, diğerleri sadece ısınma turları gibi görünüyor!

 2. Prison Break, Supernatural ve Suits bence en iyileri, Person of Interesti anlamadım.

  • Prison Break, Supernatural ve Suits iyidir ama Person of Interesti anlamamak hayal kırıklığı. Dikkatlice izle, muhteşem bir dizi. Hikayesi ve karakter gelişimi olağanüstü. Kesinlikle bir şans vermelisin.

 3. Supernatural muhteşem bir dizi ama Person of Interest ondan daha iyi! Siz ne düşünüyorsunuz?

 4. 20/06/2023

  Person of Interest kesinlikle en iyi yabancı dizi değil, bu konuda fikirlerinizi alalım!

  • 20/06/2023

   Senin fikrini almak zorunda değiliz. Person of Interest, birçok kişi için en iyi yabancı dizi olarak kabul ediliyor. Herkesin zevki farklıdır, saygı duymak gerekir. Senin favorin ne, ona odaklan.

 5. Gerçekten hepsi güzel filmler ama prison break la casa de papel ve vikingsin yeri farklı tabikide

 6. 06/12/2022

  Filmlerin hepsi çok başarılı izlenmesi gerektiğini düşünüyorum

 7. 06/12/2022

  Filmlerin hepsi çok güzel izlemmesi gerektiğini düşünüyorum çok başarılı

 8. Liste güzel ama The Walking Dead eksik hacı lütfen onuda ekleyin

 9. 06/12/2022

  Gerçektende bence bu filmler çok güzel ve bu site çok başarılı

 10. 06/12/2022

  Bence ben efsaneyi filmini de eklemen Lazım ama eklediğin filmler de harika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir