1. Ana Sayfa
  2. Film

En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler
en iyi yabanci diziler
Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınıyla uğraştığımız bu günlerde herkes evlerine çekildi ve sosyal hayat en az seviyeye indi. Herkes; uzun bir süre evde kalacağı şu dönemde bir şeyler bulma, bir şeylerle avunma, kendine bir meşgale bulma ve evde bir şeyler yaparak can sıkıntısını giderme amacında.
Bu durumda “evde yapılabilecek etkinlikler” denildiğinde ilk akla gelenler; TV izlemek, kitap okumak, müzik dinlemek, internette vakit geçirmek, spor ve egzersiz yapmak, eğer bir bahçeye sahipseniz bahçe işleriyle uğraşmak. Birçok kişi için evde yapılan etkinliklerin başında tv izleme ya da dizi-film izleme geliyor. Tabii herkesin zevki farklı. Yani bazıları film izlerken, bazıları belgeselden hoşlanıyor, bazıları yerli dizileri tercih ederken, bazı insanlar da yabancı dizileri seviyor.
Peki, izlemekten keyif alabileceğimiz, zor günler geçirdiğimiz şu günlerde moralimizi biraz yükseltecek olan diziler hangileri. İşte herkesin zevkle izleyeceği en iyi yabancı diziler

1) Person Of Interest

2011 ve 2016 yılları arasında yayınlanan ve tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine ulaşan dizi, halen daha en çok izlenen ve tavsiye edilen diziler arasında yer alıyor. Dizinin konusuna gelince; Amerika’da ulusal güvenlik amaçlı kullanılan güvenlik kameralarının tümü bir yapay zeka tarafından izlenmeye ve incelenmeye başlamıştır. Bu yazılımı üreten Harold Finch, eski bir CIA ajanı olan Jhon Rees’i işe alarak, hayatı tehlikede olan insanları yazılımı açık bırakarak sadece kodlarla iletişim kurmaktadır. Günümüzde yapay zekanın nelere mal olabileceğini ve aslında ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu anlatan bu dizi şiddetle izlemeniz tavsiye edilen diziler arasında en başlarda geliyor.
En İyi Yabancı Diziler

2) Prison Break

6 sezon ve 91 bölüm yayınlanan dizi; hem dünyada hem de ülkemizde çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Dizinin konusu ise şu şekilde; aslında suçsuz bir adam olan Lincoln Burrows, politik bir komplo nedeniyle ölüm cezasına çarptırılır. Tek ümidi ise ikisini de hapishaneden çıkarmak için, kasıtlı olarak aynı hapishaneye gönderilmesini sağlama görevi yapan kardeşi ve aynı zamanda süper zeki bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield’dır. Derin devlet komplolarını ele alan bu diziyi izlememiş olanlar çok şey kaçırdılar. Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.

3) Suits

Bir avukatlık dizisi ne kadar iyi olabilir? Bu sorunun cevabını; bu dizi fazlasıyla veriyor. Benzersiz ve mükemmel bir hafızaya sahip olan Mike Ross, New York’un en iyi avukatlarından birisi olan Harvey Specter’in yanında bir iş bulur. Tutkunu olacağınız bu dizi de izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor.

4) Supernatural

Birçok kişinin bu diziyle beraber büyüdüğü rahatlıkla söylenebilir. Bu güne kadar 15 sezon ve 315 bölüm yayınlanan dizi, halen devam ediyor. Doğa üstü olaylar üzerine kurulu olan bu dizinin konusu; Babalarının izinden giden iki kardeş, avcı olarak hayatlarına devam etmektedir. Ve aynı zamanda canavarlar, melekler, şeytanlar, zombilerle savaşmaktadır. Kısacası kaçırılmaması gereken bir dizi.
En İyi Yabancı Diziler

5) Vikings

Okyanusların keşfini konu alan dizi; 3 Mart 2013 tarihinden beri yayınlanıyor ve halen devam ediyor. En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan bu dizi, kısa sürede tutkunu olacağınız bir dizi.

6) La casa de Papel

Soundtrack şarkısı ile de tüm dünyada kısa sürede üne kavuşan ve büyük bir hayran kitlesini ulaşan dizi; 2 Mayıs 2017 yılında yayınlanmaya başladı ve halen devam ediyor. Çok zeki ve akıllı olan El Profesör yönetiminde ki hırsız çetesi Avrupa Merkez Bankasından 2.4 milyar euro çalma düşüncesindedir. Dizide bu çetenin soygun için yaptıkları ve uyguladıkları taktikler anlatılıyor. Dizi şu anda birçok izleyici tarafından dünyanın en iyi soygun dizilerinden birisi olarak gösteriliyor.

 

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap