1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yerli Komedi Filmleri

En İyi Yerli Komedi Filmleri
13

Moralimizin bozuk olduğu günlerde insan biraz da gülmek ve kafa dağıtmak istiyor doğal olarak.

Ve en güzel, en etkili moral düzeltme yöntemlerinden birisi iyi bir komedi filmi izlemek. Peki bugüne kadar yüzlere insanın beğenisini kazanan, halen defalarca izlenebilen, akıllarda yer eden filmler hangileri? İşte en güzel örneklerin yer aldığı en iyi yerli komedi filmleri

1) Limonata

Yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı filmde, Serkan Keskin ve Ertan Saban baş rolleri üstleniyor. Filmin konusu ise şu şekilde; Makedonya’da yaşayan ve eski bir tır şoförü olan Suat ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşer. Böyle bir dönemde oğlu Sakıp’ı yanına çağırır ve son isteğini iletir. Son isteği ise uzun zaman önce İstanbul’da imam nikahıyla evlendiği karısından olan çocuğunu görmek ve ondan helallik almaktır.

2) Eyvah Eyvah

Başrolleri Demet Akbağ ve Ata Demirer’i paylaştığı film; en çok izlenen ve en sevilen yerli komedi filmleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar ki filmin aralıklarla 3 bölümü bile çekildi. Filmin konusu ise şu şekilde; Hüseyin klarnet tutkunu olan ve küçük yaşlardan beri klarnete, müziğe ilgi duyan biridir. Geçimini de bu işten sağlamaktadır. Çanakkale de dedesi ve ninesi ile birlikte yaşayan Hüseyin’in en az klarnet kadar büyük bir başka aşkı da Hemşire Müjgan’dır. Sakin bir şekilde hayatına devam ederken, hiç beklemediği bir anda bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk hem Hüseyin hem de etrafında ki kişilerin hayatını değiştirecektir.

3) Deliha

Gupse Özay ve Barış Arduç’un başrollerini paylaştığı film en çok sevilen ve ilgiyle izlenen yerli komedi filmlerinden birisidir. Saf, temiz kalpli fakat bir o kadar da deli dolu bir kız olan Zeliha’nın yaşantısını konu alır. Filmin konusuna gelince; Zeliha bir gün arkadaşlarına fal baktırır ve çok yakın zamanda hayatının aşkını bulacağını öğrenir. Tam da o gün mahallede bir fotoğrafçı dükkânı açılır. 10 saniyede merdivenleri inebilirse hayatının aşkını bulabileceğini öğrenen Zeliha, mahalledeki herkes tarafından ” Deliha ” olarak anılmaya başlar. Son yılların en popüler yerli komedi filmlerinden biri olan Deliha, mutlaka izlenmesi gereken bir film.

4) Entel köy Efe köye karşı

En İyi Yerli Komedi Filmleri

Yerli komedi denildiğinde en iyi ve en popüler filmler arasında yer alan, aynı zamanda ilk akla gelen filmlerden birisi olan Entel Köy Efe Köye karşı, yayınlandığı tarihte de geniş bir izleyici çekmeyi başardı. Filmin konusu şöyle; Şehir hayatının kargaşasından sıkılan ve aynı dertten muzdarip olan bir çevreci ile doğaya düşman olan her şeye karşı olan bir grup idealist yeşilci. Hep birlikte Ege’nin sakin bir hayat süren köyünde, yeni bir köy inşa etmeye karar verirler. Fakat şöyle bir sorun vardır, köye kurulması düşünülen termik santral kurmak istenir ve bu durum tüm köy halkını ayağa kaldırır. Filmin yönetmenliğini Yüksel Aksu yapıyor.

5) Mandıra Filozofu

Yayınlandığı tarihte büyük ilgi uyandıran ve kısa sürede sevilen Mandıra Filozofu son dönemin en popüler filmlerinden birisidir. Filmin konusuna gelince; Muğla’nın Çökertme köyünde yaşayan Mustafa dünyevi olan her şeye karşı olmasıyla tanınır. Hatta Mustafa her şeyden o kadar çok sıkılmıştır ki, köyde kendi başına bir kulübede yaşamaya bile karar verir. Aynı zamanda çalışmaya da karşıdır. Cavit ise bunun tam tersi karakterde biridir. Zengin bir iş adamı olan Cavit Mustafa’nın yaşadığı araziyi satın almaya karar verir. Senaryosunu Birol Güvenin yazdığı, baş rolleri ise Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin’in paylaştığı film son dönemin en sevilen komedi filmleri arasında yer alıyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. 18/02/2024

  Limonata mı, Eyvah Eyvah mı? Deliha favorim! Entel Köy Efe ne ya?

  • Limonata mı, Eyvah Eyvah mı? Deliha favorim! Entel Köy Efe ne ya? Deliha çok komik ama benim tercihim Eyvah Eyvah. Entel Köy Efe ise eski kalmış. Herkesin zevki farklı tabii, ama bu tercih sorgulanır!

 2. 24/01/2024

  Eyvah Eyvah kesinlikle en komik yerli film! Deliha da bir o kadar eğlenceli!

 3. Bu listeye Neredesin Firuze? neden eklenmemiş anlamıyorum, eksik kalmış gibi.

 4. Delihayı sevemedim ya, o neydi öyle? Limonata daha iyiydi bence.

  • 21/12/2023

   Delinin biri daha! Delihayı sevemeyenin damak zevkine diyecek bir şey yok. Herkesin beğenisi farklıdır, saygı duymak lazım. Bir daha düşün, belki bir şans daha verirsin. Limonata da güzel tabii, ama delihayı hafife almak olmaz.

 5. 23/11/2023

  Delihayı sevdim ama Limonata bana hitap etmedi, siz ne düşünüyorsunuz?

  • 23/11/2023

   Senin beğenmediğin limonatayı ben bayılarak içiyorum. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Belki bir daha denemeye değer, kim bilir? Herkesin damak tadı farklıdır, belki bir sonraki sefer daha çok seversin. Kesinlikle denemeye devam etmelisin!

 6. 17/11/2023

  Benim favorim Limonata, ama Entel Köy Efe Köye Karşı da efsane değil mi?

 7. 11/11/2023

  Deliha yerine başka filmi görmek isterdim, sizce de öyle değil mi?

  • Senin tercihin, senin zevkin. Kimseyi zorla bir filmi izlemeye zorlayamazsın. Herkesin farklı beğenileri var. Belki başka bir filmi görmek istiyorsun ama bu filmi sevenler de var. Saygı göstermek önemli.

 8. 28/10/2023

  Eyvah Eyvah, bence Deliha daha komik. Kiminle tartışsanız?

 9. 27/10/2023

  Bu listedeki filmler bence çok eski, yeni komedileri de eklemek gerekmiyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir