1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yerli Komedi Filmleri

En İyi Yerli Komedi Filmleri
0

Moralimizin bozuk olduğu günlerde insan biraz da gülmek ve kafa dağıtmak istiyor doğal olarak.

Ve en güzel, en etkili moral düzeltme yöntemlerinden birisi iyi bir komedi filmi izlemek. Peki bugüne kadar yüzlere insanın beğenisini kazanan, halen defalarca izlenebilen, akıllarda yer eden filmler hangileri? İşte en güzel örneklerin yer aldığı en iyi yerli komedi filmleri

1) Limonata

Yönetmenliğini Ali Atay’ın yaptığı filmde, Serkan Keskin ve Ertan Saban baş rolleri üstleniyor. Filmin konusu ise şu şekilde; Makedonya’da yaşayan ve eski bir tır şoförü olan Suat ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşer. Böyle bir dönemde oğlu Sakıp’ı yanına çağırır ve son isteğini iletir. Son isteği ise uzun zaman önce İstanbul’da imam nikahıyla evlendiği karısından olan çocuğunu görmek ve ondan helallik almaktır.

2) Eyvah Eyvah

Başrolleri Demet Akbağ ve Ata Demirer’i paylaştığı film; en çok izlenen ve en sevilen yerli komedi filmleri arasında yer alıyor. Hatta o kadar ki filmin aralıklarla 3 bölümü bile çekildi. Filmin konusu ise şu şekilde; Hüseyin klarnet tutkunu olan ve küçük yaşlardan beri klarnete, müziğe ilgi duyan biridir. Geçimini de bu işten sağlamaktadır. Çanakkale de dedesi ve ninesi ile birlikte yaşayan Hüseyin’in en az klarnet kadar büyük bir başka aşkı da Hemşire Müjgan’dır. Sakin bir şekilde hayatına devam ederken, hiç beklemediği bir anda bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk hem Hüseyin hem de etrafında ki kişilerin hayatını değiştirecektir.

3) Deliha

Gupse Özay ve Barış Arduç’un başrollerini paylaştığı film en çok sevilen ve ilgiyle izlenen yerli komedi filmlerinden birisidir. Saf, temiz kalpli fakat bir o kadar da deli dolu bir kız olan Zeliha’nın yaşantısını konu alır. Filmin konusuna gelince; Zeliha bir gün arkadaşlarına fal baktırır ve çok yakın zamanda hayatının aşkını bulacağını öğrenir. Tam da o gün mahallede bir fotoğrafçı dükkânı açılır. 10 saniyede merdivenleri inebilirse hayatının aşkını bulabileceğini öğrenen Zeliha, mahalledeki herkes tarafından ” Deliha ” olarak anılmaya başlar. Son yılların en popüler yerli komedi filmlerinden biri olan Deliha, mutlaka izlenmesi gereken bir film.

4) Entel köy Efe köye karşı

En İyi Yerli Komedi Filmleri
En İyi Yerli Komedi Filmleri

Yerli komedi denildiğinde en iyi ve en popüler filmler arasında yer alan, aynı zamanda ilk akla gelen filmlerden birisi olan Entel Köy Efe Köye karşı, yayınlandığı tarihte de geniş bir izleyici çekmeyi başardı. Filmin konusu şöyle; Şehir hayatının kargaşasından sıkılan ve aynı dertten muzdarip olan bir çevreci ile doğaya düşman olan her şeye karşı olan bir grup idealist yeşilci. Hep birlikte Ege’nin sakin bir hayat süren köyünde, yeni bir köy inşa etmeye karar verirler. Fakat şöyle bir sorun vardır, köye kurulması düşünülen termik santral kurmak istenir ve bu durum tüm köy halkını ayağa kaldırır. Filmin yönetmenliğini Yüksel Aksu yapıyor.

5) Mandıra Filozofu

Yayınlandığı tarihte büyük ilgi uyandıran ve kısa sürede sevilen Mandıra Filozofu son dönemin en popüler filmlerinden birisidir. Filmin konusuna gelince; Muğla’nın Çökertme köyünde yaşayan Mustafa dünyevi olan her şeye karşı olmasıyla tanınır. Hatta Mustafa her şeyden o kadar çok sıkılmıştır ki, köyde kendi başına bir kulübede yaşamaya bile karar verir. Aynı zamanda çalışmaya da karşıdır. Cavit ise bunun tam tersi karakterde biridir. Zengin bir iş adamı olan Cavit Mustafa’nın yaşadığı araziyi satın almaya karar verir. Senaryosunu Birol Güvenin yazdığı, baş rolleri ise Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin’in paylaştığı film son dönemin en sevilen komedi filmleri arasında yer alıyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir