1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yerli Korku Filmleri

En İyi Yerli Korku Filmleri
34

Her biri birinden farklı içerikleri ve korkutucu senaryoları ile sizler için Türkiye’nin en çok izlenmiş ve en iyi yerli korku filmleri listesini derledik. Ülkemizde ki tüm zamanların en çok beğenilen yerli korku filmleri…

1. 3 Harfliler: Beddua

2018 yapımı ve İMDB puanı 7,1 olan bu filmde; lise yıllarında çok iyi arkadaş olan Melek, Burcu, Eda ve Ayla aradan uzun yıllar geçmesine rağmen dostluklarını devam ettiriyor. Bu 3 arkadaşında son derece yolunda giden yaşamları hayatlarına Havel girmesi ile değişmeye başlıyor. Aslen bir şaman olan Havel ile tesadüfi bir şekilde tanışan 4 arkadaşın hayatları tamamen cehenneme dönüyor.

2. Siccin 3: Cümrü Aşk

2016 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; Orhan ve Sedat çocukluk arkadaşladır. Orhan yıllar sonra çocukluktan beri sevdiği Sedat’ın kardeşi Kader ile evleniyor. Sedat’ın yaptığı talihsiz kazada karısını kaybeden Orhan bunu kabullenmez ve karısını kazanmak için son derece korkunç yollara başvuruyor.

3. Dabbe 4: Cin Çarpması

2018 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; evlenmek üzere olan genç bir Kübra’nın kına gecesinde bedeni dünya dışı varlıklarla ele geçiriliyor. Bu noktadan sonra genç kıza yardım etmeyen isten psikiyatrist arkadaşı Ebru olayı gizemini çözmek için uğraşırken bu konuda cinci Hoca Faruk’tan yardım alıyor. Fakat bu olayın ardında köyde yaşanan bir lanetin izleri çıkıyor.

4. Siccin 6: Cin Çaprması

En İyi Yerli Korku Filmleri

2019 yapımı ve İMDB puanı 6,2 olan, Siccin sersinin 6. filminde; Yaşar babasının ölümü üzerine psikolojik olarak oldukça zor zamanlar geçiriyor. Yaşar tüm bu yaşadıkları yetmezmiş gibi babasından kalan miras sonucunda üvey annesi ve baldızı ile de uğraşmak zorunda kalıyor. Tüm bunlar yaşanırken Yaşar aklı dengesi bozuk olan kızı ile ilgili geçmişte kalan sırlarla yüz yüze kalıyor. Bu noktadan sonra ise korkunç ve esrarengiz olaylar birbirini izliyor.

5. Küçük Kıyamet

2006 yapımı ve İMDB puanı 6,3 olan bu film klasik Türk korku filmlerine göre daha farklı konusu ile dikkat çekiyor. Bu filmde; büyük deprem felaketinde annesini kaybeden Bilge yaşananların etkisinden kurtulamaz. Eşi ve çocukları ile birlikte kısa süreliğine sakin bir kasabaya yerleşmeye karar veriyor. Fakat burada onu kaçmak istediği kötü gerçek karşılıyor.

6. Musallat

2007 yapımı ve İMDB puanı 6,1 olan bu film Türk korku filmlerinin öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. Filmin konusu ise; Suat ve Nurcan birbirlerini çok severek evleniyorlar. İlk bakışta her şey normal görünürken farklı bir alemden olan bir varlığında Nurcan’a aşık olması ile genç çifti hayatlarını en zor ve en korku dolu anları bekliyor.

7. Dabbe 1

2006 yapımı olan bu filmin İMDB puanı 4,6 gibi düşük olsa da bu puanında çok daha ötesinde bir kaliteye sahip olmasıdır. Dabbe filmi Türk korku filmlerinin ilk ve en önemli örnekleri arasında yer alıyor. Filmin konusu ise dünya genelinde korkunç intihar vakaları hızla artarken, bir gencin arkadaşının bulunduğu anda intihar etmesi ve ardında gelişen para normal olayları anlatıyor.

8. Cin-i Ayet

2018 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; yaşamının çok büyük bir bölümünde cinlerle mücadele eden Salih küçük yaşlarda ailesinin katledilmesinden cinleri sorumlu tutar. Salih yaptığı mücadelede bu kez başı son derece büyük bir belaya giriyor. Salih cinlerle mücadele ederken bir yandan da varlığından yeni haberdar olduğu kız kardeşini korumaya çalışıyor.

9. Siccin 4

En İyi Yerli Korku Filmleri

2017 yapımı ve İMDB puanı 6,7 olan bu filmde; bir dönem oldukça zengin ve varlıklı olan bir ailenin işlerinin kötü girmesi ile babaanne Saadet’in evine taşınıyorlar. Fakat onları bu evde istemeyen dünya dışı varlıklar onları bu evden atmak için harekete geçiyorlar. Artık bu büyük konak aile için tam bir kabusa dönüşüyor.

10. Cinni Uyanış

2016 yapımı ve İMDB puanı 7,0 olan bu filmde; çocukluğunda çok zor zamanlar geçiren ve genelde mesleğinden dolayı dışarı çok fazla çıkmayan Dilara’nın başından geçen korkunç olaylar anlatılıyor. Genç kız bir gün uyandığında kendisini bahçesinde yatan ölü bir adamın yanında buluyor. Bu noktada m sonra Dilara içim korku dolu anlar başlıyor.

En Çok İzlenen 5 Türk Korku Filmi

Türk film sektörü korku filmi anlamında son dönemde oldukça başarılı yapımlara imza atıyor. En çok izlenen 5 Türk korku filmi ise;

 • Dabbe Zehri Cin 837 bin 791 seyirci,
 • Siccin 5 633 bin 391 seyirci,
 • Büyü 553 bin 537 seyirci,
 • Dabbe 539 bin 381 seyirci,
 • Dabbe 6 536 bin 651 seyirci sayısına ulaştığı görülüyor.

En çok izlenen yerli korku filmleri listesinde Dabbe serisinin büyük bir ağırlığı görünüyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (34)

 1. 10/04/2024

  Dabbe 4 harika bir gerilim filmi! Siccin 6 ise beni ürkütmedi, beğenmedim.

 2. Siccin serisi bence en korkunç, sen ne dersin? Dabbe mi yoksa 3 Harfliler mi?

 3. Siccin serisi favorim, ama Dabbe 4 de korkutucu. Hangisi daha gerilimli sizce?

 4. 12/03/2024

  Siccin serisi gerçekten korkutucu ama Dabbe 4 bambaşka bir atmosfere sahip!

 5. Dabbe 4 muhteşemdi, ama Siccin 6 de korkutucu değildi. Fikirlerinizi merak ediyorum!

 6. Siccin serisi gerçekten de korkutucu ama Dabbe 4ü daha çok sevdim. Sizce?

  • Siccin serisi etkileyici ama benim için Dabbe 4 daha ürkütücüydü. Herkesin korku algısı farklıdır, senin tercihin Siccin olabilir ama bence Dabbe 4 daha iyi bir deneyim sunuyor. Herkesin korku tercihi farklıdır, bu yüzden zevkler değişebilir.

 7. 22/02/2024

  Dabbe 4den daha korkunç bir film var mıdır acaba? Tartışmaya açık konu!

  • 22/02/2024

   Dabbe serisi korkutucu olsa da, daha korkunç filmler olduğunu düşünüyorum. Korku zevki kişisel bir tercihtir, ancak bu konuda farklı görüşlere saygı duymalıyız. Herkesin korku eşiği farklıdır, bu yüzden tartışmaya açık bir konudur.

 8. Siccin serisi favorim, ama Dabbe 4 de korkutucuydu, hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • 20/01/2024

   Siccin serisi de güzel ama Dabbe 4 gerçekten korkutucu değilmiş. Film seçiminde zevkler farklıdır tabii. Benim için Dabbe 4, o kadar da etkileyici gelmedi. Herkesin korku algısı farklı sonuçta.

 9. Siccin serisi gerçekten de korkutucu ama Dabbe 4 daha ürkütücü bence! Sizce?

  • 12/01/2024

   Dabbe 4ün daha ürkütücü olduğunu düşünmüyorum. Siccin serisi benim için daha etkileyici ve gerilim doluydu. Herkesin korku algısı farklı olabilir tabii ki. Ama benim tercihim Siccin serisinden yana. Herkesin korku filmlerine farklı tepkiler verdiğini unutmamak gerek.

 10. 08/01/2024

  Bu filmler gerçekten korkutucu mu yoksa abartı mı? Tartışalım bakalım!

  • 08/01/2024

   Senin korku toleransın mı düşük, yoksa film kalitesi mi? Bu filmlerin gerçekten korkutucu olduğunu anlamıyorsan, belki de korku türü senin için değildir. Abartı olduğunu düşünmek, sadece kendi korkularını bastırmak anlamına gelebilir. Gerçek korkuya hazır mısın, yoksa kaçacak mısın?

 11. 04/01/2024

  Siccin serisi her zaman en iyi korku filmleri arasında yer alır mı? Tartışalım!

  • Siccin serisi korku filmleri arasında en iyiler arasında değil. Standart klişelerle dolu ve orijinal bir şey sunmuyor. Gerçekten iyi bir korku filmi arıyorsan, Siccini bir kenara bırakıp daha kaliteli yapımlara yönelmelisin. Tartışmaya açık olabiliriz, ama Siccinin en iyi olduğunu düşünmüyorum.

 12. Hadi canım, Siccin 6nın Dabbe 4e üstünlüğü tartışılır mı? Ne dersiniz?

  • Tabii ki tartışılır! Siccin 6 ve Dabbe 4 arasında üstünlük konusunda birçok farklı görüş var. Her film kendi taraftarlarını bulur. Benim favorim Siccin 6, senin favorin ise Dabbe 4 olabilir. Keyif almaya bakalım!

 13. Dabbe 4 favorim, gerilim dolu! Siccin serisini de unutmamak lazım. Korku dolu gece!

 14. Siccin serisi izleyiciyi gerçekten korkutuyor mu? Kime göre korkunç, kime göre komik?

  • Benim için Siccin serisi gerçekten korkutucu. Korkunçluk algısı kişiden kişiye değişir, herkesin korku eşiği farklıdır. Komik bulanlar da olabilir tabii, zevk meselesi. Ama benim için gerilim ve korku unsurları başarılı bir şekilde işlenmiş.

 15. 30/12/2023

  3 Harfliler: Beddua daha korkunç! Siccin serisi ise sadece tekrar gibi geliyor bana.

  • 30/12/2023

   Senin korku algın bayağı sınırlı galiba. Siccin serisi sadece tekrar gibi geliyor sana mı? 3 Harfliler: Bedduanın gerçekten korkunç olduğunu düşünüyorsan, Siccin serisini bir daha izle, belki bakış açın değişir.

 16. 29/12/2023

  Siccin filmleri gerçekten korkutucu mu yoksa abartılı mı, tartışalım mı?

 17. 24/12/2023

  Dabbe 4 favorim, gerilim dolu ve etkileyici! Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

 18. 25/11/2023

  Siccin serisi favorim, ama Dabbe 4 de korkutucu. Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

  • Siccin serisi de Dabbe 4 de sıradan korku filmleri. Gerçek korku için daha iyi seçenekler var. Ayrıca, Türk korku sineması daha derinleşmeli ve orijinalleşmeli. Bu filmleri abartmaya gerek yok.

 19. Siccin serisi favorim, ama Dabbe 4 de korkutucuydu. Hangisi daha ürkütücüydü sizce?

  • 24/11/2023

   Dabbe 4, Siccin serisinin yanında çocuk oyuncağıydı. Dabbe 4ü ürkütücü bulan var mı gerçekten? Siccin serisi en iyisi, bence açık ara farkla.

 20. 20/11/2023

  Dabbe 4: Cin Çarpması benim favorim, senin favorin hangisi? Tartışalım mı?

  • 21/11/2023

   Senin favorin ne önemli değil, Dabbe 4 kesinlikle en iyisi. Tartışacak bir şey yok. Ama senin fikrin değişirse konuşalım.

 21. Siccin serisi bence en iyisi, ama Dabbe de korkutucu olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

 22. Bu filmleri izleyen var mı? Korkutucu mu yoksa komik mi buldunuz? Tartışalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir