1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Yerli Korku Filmleri

En İyi Yerli Korku Filmleri

Her biri birinden farklı içerikleri ve korkutucu senaryoları ile sizler için Türkiye’nin en çok izlenmiş ve en iyi yerli korku filmleri listesini derledik. Ülkemizde ki tüm zamanların en çok beğenilen yerli korku filmleri…

1. 3 Harfliler: Beddua

2018 yapımı ve İMDB puanı 7,1 olan bu filmde; lise yıllarında çok iyi arkadaş olan Melek, Burcu, Eda ve Ayla aradan uzun yıllar geçmesine rağmen dostluklarını devam ettiriyor. Bu 3 arkadaşında son derece yolunda giden yaşamları hayatlarına Havel girmesi ile değişmeye başlıyor. Aslen bir şaman olan Havel ile tesadüfi bir şekilde tanışan 4 arkadaşın hayatları tamamen cehenneme dönüyor.

2. Siccin 3: Cümrü Aşk

2016 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; Orhan ve Sedat çocukluk arkadaşladır. Orhan yıllar sonra çocukluktan beri sevdiği Sedat’ın kardeşi Kader ile evleniyor. Sedat’ın yaptığı talihsiz kazada karısını kaybeden Orhan bunu kabullenmez ve karısını kazanmak için son derece korkunç yollara başvuruyor.

3. Dabbe 4: Cin Çarpması

2018 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; evlenmek üzere olan genç bir Kübra’nın kına gecesinde bedeni dünya dışı varlıklarla ele geçiriliyor. Bu noktadan sonra genç kıza yardım etmeyen isten psikiyatrist arkadaşı Ebru olayı gizemini çözmek için uğraşırken bu konuda cinci Hoca Faruk’tan yardım alıyor. Fakat bu olayın ardında köyde yaşanan bir lanetin izleri çıkıyor.

4. Siccin 6: Cin Çaprması

En İyi Yerli Korku Filmleri
En İyi Yerli Korku Filmleri

2019 yapımı ve İMDB puanı 6,2 olan, Siccin sersinin 6. filminde; Yaşar babasının ölümü üzerine psikolojik olarak oldukça zor zamanlar geçiriyor. Yaşar tüm bu yaşadıkları yetmezmiş gibi babasından kalan miras sonucunda üvey annesi ve baldızı ile de uğraşmak zorunda kalıyor. Tüm bunlar yaşanırken Yaşar aklı dengesi bozuk olan kızı ile ilgili geçmişte kalan sırlarla yüz yüze kalıyor. Bu noktadan sonra ise korkunç ve esrarengiz olaylar birbirini izliyor.

5. Küçük Kıyamet

2006 yapımı ve İMDB puanı 6,3 olan bu film klasik Türk korku filmlerine göre daha farklı konusu ile dikkat çekiyor. Bu filmde; büyük deprem felaketinde annesini kaybeden Bilge yaşananların etkisinden kurtulamaz. Eşi ve çocukları ile birlikte kısa süreliğine sakin bir kasabaya yerleşmeye karar veriyor. Fakat burada onu kaçmak istediği kötü gerçek karşılıyor.

6. Musallat

2007 yapımı ve İMDB puanı 6,1 olan bu film Türk korku filmlerinin öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. Filmin konusu ise; Suat ve Nurcan birbirlerini çok severek evleniyorlar. İlk bakışta her şey normal görünürken farklı bir alemden olan bir varlığında Nurcan’a aşık olması ile genç çifti hayatlarını en zor ve en korku dolu anları bekliyor.

7. Dabbe 1

2006 yapımı olan bu filmin İMDB puanı 4,6 gibi düşük olsa da bu puanında çok daha ötesinde bir kaliteye sahip olmasıdır. Dabbe filmi Türk korku filmlerinin ilk ve en önemli örnekleri arasında yer alıyor. Filmin konusu ise dünya genelinde korkunç intihar vakaları hızla artarken, bir gencin arkadaşının bulunduğu anda intihar etmesi ve ardında gelişen para normal olayları anlatıyor.

8. Cin-i Ayet

2018 yapımı ve İMDB puanı 6,8 olan bu filmde; yaşamının çok büyük bir bölümünde cinlerle mücadele eden Salih küçük yaşlarda ailesinin katledilmesinden cinleri sorumlu tutar. Salih yaptığı mücadelede bu kez başı son derece büyük bir belaya giriyor. Salih cinlerle mücadele ederken bir yandan da varlığından yeni haberdar olduğu kız kardeşini korumaya çalışıyor.

9. Siccin 4

En İyi Yerli Korku Filmleri
En İyi Yerli Korku Filmleri

2017 yapımı ve İMDB puanı 6,7 olan bu filmde; bir dönem oldukça zengin ve varlıklı olan bir ailenin işlerinin kötü girmesi ile babaanne Saadet’in evine taşınıyorlar. Fakat onları bu evde istemeyen dünya dışı varlıklar onları bu evden atmak için harekete geçiyorlar. Artık bu büyük konak aile için tam bir kabusa dönüşüyor.

10. Cinni Uyanış

2016 yapımı ve İMDB puanı 7,0 olan bu filmde; çocukluğunda çok zor zamanlar geçiren ve genelde mesleğinden dolayı dışarı çok fazla çıkmayan Dilara’nın başından geçen korkunç olaylar anlatılıyor. Genç kız bir gün uyandığında kendisini bahçesinde yatan ölü bir adamın yanında buluyor. Bu noktada m sonra Dilara içim korku dolu anlar başlıyor.

En Çok İzlenen 5 Türk Korku Filmi

Türk film sektörü korku filmi anlamında son dönemde oldukça başarılı yapımlara imza atıyor. En çok izlenen 5 Türk korku filmi ise;

 • Dabbe Zehri Cin 837 bin 791 seyirci,
 • Siccin 5 633 bin 391 seyirci,
 • Büyü 553 bin 537 seyirci,
 • Dabbe 539 bin 381 seyirci,
 • Dabbe 6 536 bin 651 seyirci sayısına ulaştığı görülüyor.

En çok izlenen yerli korku filmleri listesinde Dabbe serisinin büyük bir ağırlığı görünüyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir