1. Anasayfa
  2. Banka

En yüksek emekli promosyonu veren bankalar hangileri?

En yüksek emekli promosyonu veren bankalar hangileri?

Emekliler için banka emekli promosyonu ödemeleri son dönemde çok ilgi gören bir konu. Emekliler için banka promosyonları, bankaların en az 3 yıl kalma sözü doğrultusunda yaptığı bir ödeme. Mevcut bir bankadan promosyon alanların da, ilgili süreye ilişkin önceden aldıkları promosyonu iade ederek alabildikleri yeni promosyonlarda teklif sürekli yükseliyor. Emekli promosyonları ne kadar dendiğinde, ilk dönemde 2-3 bin TL’lerde olan bu rakamlar, artık 5 bin TL, hatta 8 bin TL’ye kadar yükseldi. Ödeme talimatı ve tanıdıkları getirme opsiyonlarıyla birlikte, promosyon gelirleri 10 bin lirayı bulabiliyor.

Birçok bankanın verdiği promosyonlarda, hangi banka ne kadar promosyon ödemesi yapıyor listeledik.

TEB Emekli Promosyonu

En yüksek emekli promosyonu veren bankalar içinde TEB ilk sıralarda yer alıyor. TEB’den promosyon almak için, emekli maaşını en az 36 ay boyunca TEB’den almayı taahhüt etmek gerekiyor. TEB’in verdiği güncel promosyon tutarı 8000 TL. Bu promosyonu almak için, en az iki faturanın da otomatik ödeme talimatı ile TEB’den ödenmesi gerekiyor. TEB’den promosyon almak isteyen emekliler aynı zamanda tanıdıklarını TEB’e getirdiklerinde bir kişi için 250 TL ödeme alabiliyor, bunun üst sınırı da 500 TL olarak belirlenmiş. Yani genel olarak, bir emekli fatura talimatı ile birlikte TEB’e geçerek, 2 tanıdığını da bankaya getirdiğinde toplamda 8500 TL promosyon ödemesi alıyor.

Türkiye İş Bankası Emekli Promosyonu

Türkiye İş Bankası, emeklilere yüksek promosyon vermesiyle dikkat çeken diğer bir banka. Bankanın promosyon ödeme tutarı 7500 TL. Ülke çapında 1140 şube ve 6161 bankamatiğe sahip olan Türkiye İş Bankası, emeklilere ciddi bir promosyon ödemesine ek olarak Maximum Kart kredi kartı da veriyor. Mobil bankacılık uygulaması İşCep üzerinden havale ve eft, fatura ödemeleri ve yatırım işlemleri kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu

Yapı Kredi Bankası da, İş Bankası gibi emeklilere 7500 TL promosyon veriyor. Yapı Kredi’de hesap açma işlemleri dijital onayla hızlı bir şekilde yapılabilirken, promosyona başvurmak için bir Yapı Kredi şubesine gitmek gerekiyor. Bankanın Türkiye çapında 752 şubesi ve 4545 ATM’si mevcut. Yapı Kredi’de hesap açan emekliler için, yıllık faiz oranı yüzde 19,5 olması ile dikkat çekiyor.

QNB Finansbank Emekli Promosyonu

Emeklilere en yüksek promosyon veren bankalar içinde bir diğer adres de QNB Finansbank. Banka, emekliler için 7000 TL nakit promosyon veriyor. Üç yıl bankada kalma sözü veren emeklilere sunulan bu promosyona ek olarak, bir tanıdığını bankaya öneren herkes, 1000 TL alıyor. Bu hak toplamda 3 kere kullanılabiliyor. Yani bir emekli, maaşını QNB Finansbank’a taşıdığında ve 3 kişiyi önerdiğinde toplamda 10000 TL nakit ödeme alıyor.

ING Bank Emekli Promosyonu

ING Bank emekli maaş promosyonu, birçok kişinin merak ettiği bir konu. ING Bank’a maaşını taşıyan emekliler, 7000 TL nakit promosyon alabiliyor. ING Bank’a maaşını taşıyan emekliler için bir diğer avantaj da uygun faiz oranına sahip kredi. Emeklilere yüzde 1,59 orandan ihtiyaç kredisi veren ING Bank, her anlamda emeklilerin yanında oluyor. Bu bankalara ek olarak, Garanti BBVA, Akbank, Denizbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve birçok banka da emeklilere ciddi promosyon ödemeleri yapıyor. Bankaların web sitesi üzerinden güncel emekli promosyonları hakkında bilgi almak mümkün.

Paylaş