1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Endonezya Sularında Keşfedilen Gizemli Tank Karaya Çıkarıldı

Endonezya Sularında Keşfedilen Gizemli Tank Karaya Çıkarıldı

featured

Dünyanın en büyük ada ülkesi olan ve birçok tarihi unsuru topraklarından bulunduran Endonezya’da geçtiğimiz haftalarda oldukça ilginç ve gizemli bir fotoğraf internet ortamlarında dolaşmaya başlamıştı. Yayımlandığı andan itibaren sosyal medyada viral olan bu fotoğrafta, Endonezya sularında bir ‘askeri tank’ benzeri nesnenin süzüldüğü görülebiliyordu. Yerel basın, bu fotoğrafın Güney Çin Denizi’nin güney kesiminde bulunan Natuna Denizi’ndeki petrol kulesi çalışanları tarafından çekildiğini aktarmıştı.

Bunun ardından ülkedeki yetkililerden bazıları nesnenin bir petrol şirketine ait olduğunu belirtmiş, bazıları ise tankın nereden geldiğini bilmediklerini ifade etmiş ve birbirlerine ters düşen açıklamalarda bulunmuştu. Şimdi de Endonezya donanması, keşfedilen bu ‘gizemli tank’ın karaya çıkarıldığını duyurdu.

ABD ve Çin Yapımı tanklara benzerlik gösteriyor

Endonezya Sularında Keşfedilen Gizemli Tank Karaya Çıkarıldı

Donanma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda tankın, su yüzeyinde bir hafta geçirdikten sonra karaya çıkartıldığı aktarıldı. Keşfedilen gizemli aracın bir replika olduğunu aktaran ordu yetkilileri, tankın modern muharebe araçlarının birçok özelliğine sahip olduğunu, özenle hazırlanmış olduğunu ve içinin boş olması sebebiyle uzun süre suyun yüzeyinde yüzebildiğini ifade etti.

Ayrıca tankın; ABD yapımı M1 Abrams ve Çin yapımı Type 15 tankı ile büyük benzerlikler göstermesi de dikkat çekti. Tankın görüntülerinin ortaya çıkmasından sonra birbirleriyle çelişen açıklamalarda bulunan donanma yetkilileri, nesnenin nereden geldiği ile ilgili henüz bir bilgi bulunmadığını ve araştırmaların devam ettiğini de sözlerine ekleyerek tankın gizeminin devam ettiğini kaydetti.

İşte tankın karaya çıkarıldığı o anlar

İçeriği Kaynağından oku: Webtekno

Not : Bu içerik Webtekno internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap