1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme
Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen numaradan gelen mesajları görme günümüzde birçok kişinin merak ettiği bir konudur. SMS, Whatsapp gibi birçok platformda bireyler görüşmek istemedikleri kişilerin kendilerine mesaj atmalarını engelleyerek, kendileri için bir çözüm yolları arayabilirler. Böyle anlarda Whatsapp kişi listesinde ekli olan kişilerden normal cihazlarda kayıtlı olan kişilere kadar herkes engellenebilir.

Rahatsızlıklar gibi durumlar devreye girmesinden ötürü mesajlar görülmek istenmiyorsa direk engellenerek, bu mesajlar göz ardı edilebilir. Engellenen kişileri her ne kadar hayatımızdan çıkarmak istesek bile bazı anlarda yazdıklarını da merak ediyor olabiliriz. Birçok telefon markasına ait engellemeler ardından mesajların görülme yöntemleri vardır.

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme Xiaomi

Engellenen numaradan gelen mesajları görme Xiaomi markasına ait işlemleri yapmak için aslında yapılması gerekenler çok basittir. Bu durum sadece Xiaomi için de değil Samsung gibi Android işletim sistemi olan tüm cihazlarda aynı olarak gözlenir. Bu yüzden de Samsung engellenen numaradan gelen mesajları görme için aynı adımlar takip edilebilir. Bu süreç içerisinde;

  1. Mesajlar kısmına giriş yapmak
  2. Ekranın sağ kısmında yer alan üç nokta kısmına tıklayarak ayarlar kısmını sekmek
  3. Açılan sayfada yer alan numaralar ve spamı engelle kısmına tıklamak
  4. Açılan sayfanın altında yer alan engellenen mesajlar kısmını seçmek
  5. Ekranda açılan mesajlar kısmına tıklamak

Böylece daha önceden numaraları engellenmiş olan kişilerin engellendikleri zamanlarda göndermiş oldukları mesajlar gözükecektir. Bunlar spam kısmından çıkarılarak normal SMS kısmına alınabilecek olduğu gibi direk spam kısmında da tutulabilir, ya da tercihlere göre direk silinebilir de. Tercihler kişilerin o an isteklerine göre değişiklik gösterir.

Nevrotik Kişilik Özellikleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Whatsapp Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Whatsapp engellenen numaradan gelen mesajları görme için kişiler birçok yol denemeyi seçerler. Fakat sadece birkaç dakika içerisinde geçmiş zamanlarda numaraları engellenen kişilerin mesajlarını görmek mümkün olacaktır. Eğer Whatsapp uygulaması üzerinden bir kişinin numarası engellenmek isteniyorsa o kişinin profiline girmek ve sağ kısımda yer alan üç noktaya tıklayarak engelle kısmına tıklamak gerekir. Engellenen kişiler her ne kadar mesaj atmak isteseler bile tek tik olarak kalacak ve asla kullanıcılara mesaj bildirimleri gelmeyecektir.

Whatsapp engellenen numaradan gelen mesajları her ne olursa olsun görmek istemiyorum diyen kişilerin sadece yapması gereken şey engelleri kaldırmamasıdır. Çünkü engelli olduğu sürece kişiler her ne kadar mesaj atsalar bile tek tik olarak kalacak ve engel kalksa bile engelli olduğu zamanlarda gönderilen mesajlar iletilmeyecektir. Bu yüzden genel olarak engelli oldukları zamanlarda bireylerin gönderdikleri mesajları görmek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme
Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme Nasıl Yapılır?

Engellenen numaradan gelen mesajları görmek istemiyorum diyenler kadar bir de engelli mesajları görmek isteyenler olabilir. Böyle anlarda Android cihazlar her ne kadar bireylere bildirim göndermeseler bile tüm mesajlar kullanıcılardan habersiz bir şekilde spam kısımlarına kayıtlı olarak kalacaktır.

Spam kısmında yer alan klasördeki mesajları girip teker teker temizlenmediği sürece o mesajlar silinene kadar orada duracaktır ve cihazda bozulma gibi durumlar olmadığı sürece girilerek anlık olarak görülebilecektir. Engellenen numaralardan gelen mesajların bir de yedekleniyor olması bazı anlarda kişiler için önem kazanabilir.

Farklı sorunlar olduğu zaman bu mesajları kendileri için kanıt olarak kullanmak isteyen kişiler yer alabileceği gibi, acaba mesaj gönderdi mi diye merak edenler kontrol etmek de isteyebilirler. Bu yüzden de sadece yukarıda yer alan adımlar ile spam kısımlarını kontrol etmek yeterlidir.

Paylaş