1. Anasayfa
 2. Bilgi

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz?

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz?
2

Evdeki karıncalardan nasıl kurtuluruz sorusu birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Eve veya bahçeye karıncalar dadandıysa karıncalardan kurtulmanın yolu birkaç yöntemin uygulanmasına bağlıdır. Bu yöntemlerden ise şu şekilde bahsedebiliriz:

Pudra Şekeri ve Kabartma Tozu Yöntemi

Kabartma tozu ve pudra şekerini karıştırarak bir karışım haline getirdikten sonra karınca yuvalarına hazırlamış olduğunuz bu karışımı dökün. Karıncalar, kabartma tozu ve pudra şekeri kokusunu aldıktan sonra da bu kokuya karşı hassasiyetleri olduğu için bir daha evinize gelmeyecektir.

Yosun Kumu Yöntemi

Topraktan ve deniz canlılarından meydana getirilen yosun kumu, karıncalardan kurtulmak için kullanılan bir yöntemdir. Yosun kumunun uygulamak için de şu adımlar izlenmelidir:

 • Görülen karınca yuvalarına ve kapı kenarlarına yosun kumu dökülür.
 • Yosun kumunu döktükten sonra da bir süre beklenir.
 • Karıncalardan ses çıkmayana kadar da yosun kumu asla temizlenmemelidir.

Birkaç gün içinde de evinizde hiç karınca kalmayacaktır.

Elma Sirkesi Yöntemi

Elma sirkesi ile suyu karıştırarak karıncaları evinizden uzak tutabilirsiniz. Elde ettiğiniz suyu da karınca yuvalarına döktükten sonra zaten karıncalar sirke kokusundan hemen kaçacaktır.

Nane Yağı Yöntemi

Karınca yuvasına nane yağı döküldüğünde ortaya çıkan keskin koku sebebiyle karıncalar o bölgeye uğramayacaktır. Böylelikle de karıncalar evinizden uzaklaşacaktır.

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz?

Tebeşir Yöntemi

Karıncalardan kurtulma yöntemlerinden biri de tebeşir yöntemidir. Karıncaların izlemiş olduğu yolları tebeşir ile çizerek bir iki gün kadar bekleyin. Bu işlemi ise karınca yuvasının çevresinde deneyin. Çünkü tebeşir, karıncaların sevmediği ve sürekli olarak kaçtığı bir maddedir.

Limon Ya Da Limon Suyu Kullanımı

Karınca yuvalarına biraz limon bıraktığınızda, limonun içinde taşımış olduğu asitlerden dolayı da karıncaları kısa bir süre içinde yok edecektir. Bu işlemi limon suyuyla da uygulayabilirsiniz. Bir iki kaşık kadar limon suyunu karıncaların olduğu bölgelere dökerek karıncalardan kurtulmayı başarabilirsiniz.

Portakal Kabuğu Yöntemi

Portakal kabuğunu ince bir şekilde doğrayıp karınca yuvalarına yerleştirdiğinizde, bu portakallardan açığa çıkan toksik maddeler evinizdeki karıncaları yok edecektir. Evinizde bir karınca sürüsü dolaşıyorsa hemen bir portakal dilimleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Elma sirkesi yöntemi en etkili gibi geliyor, siz ne düşünüyorsunuz? Hangisi işe yarıyor?

 2. Elma sirkesi yöntemi en etkili gibi geliyor ama nane yağı da ilginç bir seçenek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir