1. Anasayfa
 2. Bilgi

Facebook Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim Mobil

Facebook Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim Mobil
3

Mobil bir cihaz kullanarak bu bilgilere ulaşmanız zordur. Doğru ve hızlı bir şekilde profilinize bakanları öğrenebilmek için bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayar kullanarak profilinize kimlerin baktığını öğrenebilirsiniz. Ya da sayfa kaynağını görüntüleme yapabileceğiniz bir telefonunuz olması gerekmektedir. Mobil cihazdan profilinize kimin baktığı bilgilerine ulaşamazsınız. Konu tam anlamak için dikkat bölümünü okumanız gerekir.

 Mobil Cihazlardan Facebook Profilime kimin Baktığını Öğrenmek.

Facebook kullanıcılarının yaptığı sosyal faaliyetleri aramaları ve profil ziyaretlerinin hiç kimseyle direkt olarak paylaşmaz. Bunun etik olmadığını ve yanlış olduğunu öne sürer bu sebeple Facebook kişilerinden kimlerin sizin profilinizi ziyaret ettiklerinin öğrenmek kolay bir işlem değildir. Kolay olmaması imkansız olduğu manasına gelmediği için yapılan denemeler ve araştırmalar sonucunda kimlerin profil ziyareti yaptığını öğrenebileceğiniz bir yöntem bulunmuştur.

 Dikkat!

Facebook profilinize kimin baktığını nasıl bulabilirsiniz sorusun cevabını almadan önce mutlaka bilmeniz gereken bir durum var. Size kimin profilinize baktığını göstermeyi vadeden siteler ve mobil uygulamaların hiçbiri güvenilir değildir ve profilinizin çalınması konusunda büyük bir risk teşkil etmektedir. Uzmanların yaptığı araştırmalar ve çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır ki bu tarz sistemler sizi takip eden kişiler arasından rastgele birilerini seçerek sizin profilinize baktıklarını söylerler. Bu demek oluyor ki bu tarz sistemler güvenlik ve doğruluk açısından uzmanlar tarafından asla tasdik edilmemektedir.

Facebook Profilime Kim Bakmış Nasıl Öğrenirim Mobil
faceme kim bakmis nasil ogrenirim mobil 1

 Facebook Profiline Kim Baktı Bunu Bulma Yöntemi Nedir?

 1. Öncelikle Facebook hesabınıza mobil cihazınızda bulunan Facebook uygulamasından değil de bilgisayarda ki İnternet tarayıcısı üzerinden giriş yapınız.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayda ki boşlukta sağ tıklayarak sayfa kaynağını görüntüle yapınız.
 3. Karşınıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda CTRL+F kombinasyonunu kullanarak açılacak olan arama çubuğuna Initialchatfriendslist yazarak aratın.
 4. Yeni açılacak olan sayfada id=34565797 şeklinde rakamlar bulunması gerekmektedir. 
 5. Var olan bu numaralar Facebook kullanıcılarına aittir bu numaralardan birisini kopyalayın 
 6. Daha sonra Facebook sitesine geri dönüş yapıp arama çubuğuna kopyaladığınız bu sayıları yapıştırıp aratın.
 7.  Çıkacak olan hesap sizin profilinize daha önce bakmış olan bir hesaptır.
 8. Bundan sonra tek tek sayıları kopyalayarak aratmaktan başka bir şey kalmadı.

Not: Facebook profiline kimin baktığını öğrenme işlemi yukarıda ki bilgiler sayesinde çok kolay bir şekilde yapılır ancak bunu için bir bilgisayar ihtiyacınız olacaktır. Mobilden bu bilgilere erişmeniz hem daha zor hem de bu yöntem mobilde kullanılamamaktadır. Mobil cihazınızda sağ tıklayarak sayfa kaynağını görüntüle tarzında bir yolu izleyemediğiniz için mobil cihazla profilinize kimin baktığını öğrenme yöntemini uygulayamazsınız.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Bu konuda fikirleriniz neler? Gerçekten kimin profilime baktığını öğrenmek mümkün mü?

 2. 14/04/2024

  Bu konuda fikirler çok farklı, herkesin görüşü değişebilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

 3. 11/04/2024

  Bu konuda fikirler farklı, gerçekten kim baktığını merak edenler için ilginç bir tartışma konusu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir