1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Faruk Tınaz kimdir, nereli? Faruk Tınaz’ın ölüm sebebi nedir, kaç yaşındaydı?

Faruk Tınaz kimdir, nereli? Faruk Tınaz’ın ölüm sebebi nedir, kaç yaşındaydı?

featured
Faruk Tınaz Kimdir, Nereli? Faruk Tınaz'In Ölüm Sebebi Nedir, Kaç Yaşındaydı?

FARUK TINAZ KİMDİR?

6 Haziran 1956’da sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak Adana’da doğdu. Annesi mevlüthandır. Mustafa Erses, Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer’den müzik dersi aldı. 1980 yılında TRT’nin Radyo Özel Eğlence sınavını kazanarak TRT’de çalışmaya başladı. Ankara’da başladığı sahne hayatına istanbul’da devam etti. 1973’te Kamil Sönmez ve Osman Yağmurdereli ile Şişli’de tek odalı bir evde yaşamaya başladı. Daha sonra aralarına Asım Ekren katıldı. 2010 yılında Yeniköy’deki villasında darp edilmesiyle adı duyuldu.

Faruk Tınaz Kimdir, Nereli? Faruk Tınaz'In Ölüm Sebebi Nedir, Kaç Yaşındaydı?

FARUK TINIZA ŞARKILARI

Yunus Gibi – 1985
Sevelim – 1987
Göz Göze – 1988
Şansım Açıldı – 1989
Ömrümü Çalan Yıllar – 1991
Kal Benimle – 1994
Kalbimin Kadını – 1998
Dinlenesi Şarkılar – 2007

Faruk Tınaz Kimdir, Nereli? Faruk Tınaz'In Ölüm Sebebi Nedir, Kaç Yaşındaydı?

FARUK TINAZ ÖLDÜ MÜ?

Türkiye Jokey Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Tınaz’ı kaybettik. Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Tınaz’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınlarına ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz.” denildi.

İçeriği Kaynağından oku: Milliyet

Not : Bu içerik Milliyet internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap