1. Ana Sayfa
 2. Bilgi

FIFA 21 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu! İşte FIFA 21 Sistem Gereksinimleri

FIFA 21 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu! İşte FIFA 21 Sistem Gereksinimleri
fifa21
0
Fifa 21 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu! İşte Fifa 21 Sistem Gereksinimleri

FIFA 21 Ne Zaman Çıkacak? Sistem Gereksinimleri Neler?

Electronics Art’s tarafından 1995 yılından beri her yıl geliştirilerek piyasaya sunulan FIFA serisinin son üyesi Fıfa 21 yakın zamanda satışa sunulacak. Uzun yıllardır oyun piyasasını kasıp kavuran FIFA serisinin yeni versiyonu çok yakında geliyor. Fıfa 21 her yıl olduğu gibi yeni geliştirmelerle ve birçok yenilikle geliyor. Henüz satışa sunulmayan oyun hakkında oyunseverler sistem gereksinimleri, fiyatı ve çıkış tarihi gibi birçok soruyu internet üzerinden araştırmaya devam ediyor.

1995 yılından beri her yıl düzenli olarak satışa sunulmasına alıştığımız FIFA serisinin son üyesi Fıfa 21 çok yakın bir zamanda piyasaya sürülecek. Bizlerde sizler için Fıfa 21 sistem gereksinimleri neler, ne zaman çıkacak fiyatı ne olacak gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık.

Fıfa 21 Yenilikler ve Sistem Gereksinimleri

Fıfa 21 yepyeni özellikleri ve müthiş yenilikleri ile geliyor. Yeni nesil oyun konsollarına uygun olarak düzenlenen deneyim ve oynanış düzenlemeleri ile PS5 için yeni game play ile geliyor. Ayrıca kariyer modunda iyileştirmeler ile gelen Fıfa 21’in yeni ikonları da oyuncuları heyecanlandıracak gibi görünüyor. Oynanış dinamiklerindeki yenilikler Fıfa 21’de ki en büyük yeniliklerden ve geliştirmelerden birisi.

PlayStation 5 ve Xbox Series X platformları için yükleme hızı ve grafik alanındaki iyileştirmeler bu konsolların oyun içerisindeki gerçek kalitesini ortaya çıkaracağı gibi bu iki konsol serisinin de birbiriyle rekabete gireceğini bizlere gösteriyor. Fıfa 21 oyununda yeni nesil oyun konsollarına uygun olarak çok daha fazla gerçekçi görüntüler, geliştirilmiş ışıklandırma, hızı artırılmış yükleme süreleri ve gerçekçi sesler ile oyun dünyasına giriş yapacak.

Gelelim Fıfa 21 Sistem Gereksinimleri konusuna. Fıfa 21’i bilgisayarınızda oynayabilmeniz için bilgisayarınızın gerekli Fıfa 21 Sistem Gereksinimleri şartlarını karşılaması gerekiyor. İşte o gereksinimler;

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i3-6100 3.7 GHz ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB
 • Depolama: 50 GB Kullanılabilir Depolama Alanı

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-3550 3.4 GHz ya da AMD FX 8150 3.6 GHz
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 ya da AMD Radeon R9 270X
 • Depolama: 50 GB Kullanılabilir Depolama Alanı 

Eğer bilgisayarınız yukarıda yer alan Fıfa 21 Sistem Gereksinimleri şartlarını karşılıyor ise oyunu istediğiniz bir şekilde çok iyi bir kalite ve akıcılıkla oynayabilirsiniz.

Fıfa 21 Çıkış Tarihi

Futbol oyunlarını seven oyuncular tarafından en çok tercih edilen ve en fazla beğenilen Fıfa 21 Origin ve Steam platformlarında ön sipariş ile alınabilir durumda. Fıfa 21 ön sipariş bu platformlar üzerinden verilebilir, oyun çıktığı gün indirilebilir ve oynanabilir. Ancak oyuncular oyunun ne zaman oynanabileceğini Fıfa 21 ne zaman çıkacak gibi sorularla araştırmaya devam ediyor. Bu sorunun cevabını da hemen vermiş olalım. Electronics Art’s tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Fıfa 21 9 Ekim 2020’de satışa sunulacak ve oynanabilir hale gelecek.

Ancak şunu belirtelim ki Steam ve Origin platformlarından ön sipariş veren oyuncular oyunu 3 gün önceden yani 6 Ekim 2020 tarihinden itibaren oynayabilecek.

Fıfa 21 Satış Fiyatı

Fıfa 21’i oynamak isteyen oyuncuların ödemeleri gereken miktarda belli oldu. Electronics Art’s tarafından yapılan resmi açıklamada oyunun 3 farklı versiyon ile çıkacağı açıklandı. Bu versiyonların her biri oyunculara farklı farklı hediyeler ve özellikler sunuyor. İşte oyunun versiyon fiyatları;

 • FIFA 21 STANDART EDİTİON: 419.99 TL
 • FIFA 21 CHAMPIONS EDİTİON: 559.99 TL
 • FIFA 21 ULTIMATE EDİTİON: 599.99 TL

Oyun severler bu fiyatlardan sonra biraz hayal kırıklığı yaşayabilirler çünkü Fıfa 21 oldukça yüksek bir mebla ile satışa sunulacak. Önümüzdeki günlerde fiyatı değişir mi orası hiç bilinmiyor ancak pek fazla ümitlenmeyin. Bir diğer kötü haberimiz de şu ki Fıfa 21 Demosu bu yıl yayınlanmayacak.

Fıfa 21 Hangi Oyun Konsollarında Oynanabilecek?

Fıfa 21’in hangi oyun konsollarında oynanbileceği de büyük bir merak konusu. Fıfa 21’in Xbox Series X ve PlayStation 5 üzerinden oynanabileceği açıklandı. Fıfa 21 oyunun Steam ve Origin üzerinden 9 Ekim’de satışa sunulacağı da kesinleşti ancak diğer oyun platformlarında ne zaman satışa sunulacağı henüz kesinleşmiş değil.

Ancak tahminlere göre Fıfa 21’in PlayStation 5 ve Xbox Series X platformları için sırasıyla Ekim ve Aralık’ta piyasaya sunulması bekleniyor. Oyunun yapımcısı EA Sports’un oyunun bu iki platformda daha erken satışa sunulabilmesi için Microsoft ve Sony ile görüşmelerini sürdürdüğü de biliniyor.

Fıfa 21 oyunun çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, hangi konsollarda yer alacağı ve çıkış tarihi iletüm bilgiler bunlardı. Oyunseverler tarafından merakla beklenen Fıfa 21 beklentileri karşılayabilecek mi önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap