on

Finansevim Borç Sorgulama, Finansevim Taksit Ödeme

Finansevim Borç Sorgulama, Finansevim Taksit Ödeme

Bilindiği üzere tasarrufa dayalı finans sistemi dünyanın hemen hemen her yerinde yaygın olarak tercih edilmeye başlamıştır. Türkiye’de tasarrufa dayalı finans sektörünün önemli şirketlerinden biriside Finansevimdir. Finansevim Türkiye’nin her yerinde bazı illerde ise birden fazla şubesi ile hizmet veren önemli bir kuruluştur. Özellikle ev, araba, dükkan veya tarla gibi mal sahibi olmak isteyen vatandaşların ihtiyacı olan maddi gücü elde etmelerine imkan sağlar. Maddi destek sağlarken faiz oranı olmaksızın vatandaşın ekonomik gelirine en uygun ödeme yöntemlerinden birisi seçilerek ödeme kolaylığı sağlanır. Finansevim müşterisi olmak isteyen kişinin belirlemiş olduğu gayrimenkul veya araba tutarı dışında fon katılım bedeli talep edilir. Fon katılım bedeli dışında ise herhangi bir talepte bulunmaz. Özellikle küçük yatırımcılar için kolaylık sağlamayı başarmıştır. 

Finansevim sistemi genel olarak altın günlerinde gerçekleşen sistem ile paraleldir. Finansevim sistemine dahil olmuş olan kişiler sırası geldiği zaman dilediği gayrimenkule veya araca sorunsuz bir şekilde sahip olur. Finansevim yapmış olduğu bu sistemi yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirdiği için güvenilirlik kazanmayı başarmıştır. 

FİNANSEVİM BORÇ SORGULAMA VE TAKSİT ÖDEMEK İÇİN TIKLAYIN

Finansevim benimsemiş olduğu iki adet tasarruf finans modeline sahiptir. Bunlara kısaca değinecek olursak eğer;

  1. Çekiliş Modeli, gayrimenkul ya da araba alımı için belirlemiş olduğunuz tutar sonrasında peşinatlı ya da peşinatsız işlem yapabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından ekonomik gelirlerinize en uygun olan vade ve taksit seçeneklerini seçerek başvuru işleminiz gerçekleşir. Ardından noter huzurunda gerçekleşen çekilişte belirtmiş olduğunuz tutara sahip olabileceğiniz tarih belirlenir ve o tarihte gayrimenkul veya araç sahibi olabilirsiniz.
  2. Serbest Ödeme Modeli, belirlemiş olduğunuz tutar için peşinatlı ya da peşinatsız işleminizi gerçekleştirdikten sonra vade seçimini gerçekleştirirsiniz. Akabinde ödemeniz ile ilgili seçim yaparken serbest ödeme modelini tercih ettiğiniz takdirde ilerleyen zamanlarda toplu ödeme yaparak borcunuzu kapatma şansı tanınır. Ya da yaşamış olduğunuz olumsuz bir durum sonrasında ödemelerinizde yaşayacağınız sorunu ötelemek amaçlı taksitiniz ertelenebilir.

Finansevim ayrıcalıklarından faydalanmak isteyen kişilerin en yakın Finansevim şubelerine uğramaları ya da finansevim ana sayfası üzerinde yer alan hemen başvur sekmesinin seçilmesiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Yazımızda Finansevim borç sorgulama işleminizin nasıl gerçekleşeceğine ardından taksit ödeme işleminizi nasıl yapacağınıza dair bilgilendirmeler yer alacaktır.

Finansevim tercih edildikten ve başvuru işlemi gerçekleştikten sonra yapılması gereken prosedürler vardır. Bu prosedürlerin gerçekleştirilmesinin ardından kişinin maddi durumuna göre belirlenmiş olan tarihte ödeme yapması gerekir. Kişi borcuna dair bilgi sahibi olmak istediğinde ise Finansevim tarafından kişiye özel olan danışmanlar ile iletişime geçilerek öğrenilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra akıllı telefonlara indirebileceğiniz finansevim mobil uygulaması üzerinden borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansevim Taksit Ödeme İşlemi

Borç sorgulama işleminizin hemen ardından taksit ödeme işlemlerinizin nasıl gerçekleştirildiğine dair soru işaretleri olabilir. Taksit ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için tercih edebileceğiniz alternatifler ise şu şekildedir;

  1. Finansevim şubesine gidebilirsiniz.
  2. Şubeye gitmeden size verilmiş olan hesap numarasına havale veya eft ile para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap numarasını bilmiyorsanız eğer müşteri temsilcilerine ulaşarak öğrenmeniz mümkündür. Ya da Finansevim ana sayfasında yer alan internet şubesi sekmesine basarak yada yukarıda yer alan butona tıklayarak hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz. Banka hesabına para transferi yapacak olan kişilerin açıklama kısmına T.C kimlik numarası başta olmak üzere bilgi verilmesi taksit ödeyen kişi için önemli bir işlemdir.
  3. Finansevim mobil uygulaması ile detaylı olarak inceleyebileceğiniz ve kolaylıkla taksit ödeme yapabileceğiniz sekme mevcuttur.