1. Anasayfa
 2. Sağlık

Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?
Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Fito krem sivilce için kullanılır mı sorusuna cevap vermeden önce Fito krem nedir? İçeriği nedir? Bu gibi soruları yanıtlamak gerekmektedir. Fito kremi özellikle son zamanlarda çok fazla duyabilirsiniz. Çünkü sosyal medya aracılığı ile artık birçok işe yarar yöntem hemen gündeme gelmektedir. Özellikle kişiler oldukça fazla sivilce şikâyeti bulunmaktadır.

Sivilce ve siyah noktanın fazla olması kişiyi görsel anlamda rahatsız edebilmektedir. Son zamanlarda oldukça kullananı olması sebebi ile popüler bir ürün haline gelmiştir. Fito kremi kullanan ve kullandıktan sonra yüzünde yaşamış olduğu değişimi paylaşan kişiler sebebi ile oldukça talebi artmaktadır. Fito kremi sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. Fito kremi reçete yardımı ile alabileceğiniz gibi direkt olarak eczaneden de alabilirsiniz. Fito krem içeriği sayesinde ciltte oluşan sivilce oluşumunu azaltmaktadır. Fito krem içeriği:

 • Buğday ekstresi
 • Etilenglikol
 • Monifenil eter
 • Lavanta

Cildiye doktorlarının tavsiye ettiği bu ürün cildin yenilenmesine fayda sağlamaktadır. Fito krem kullanıldığı zaman yüzde sivilcelerde bir artış görünecektir. Bu gayet normal bir durumdur. Daha sonrasında kişinin yüzünde oluşan kusurlar azalacaktır.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Fito krem ne için kullanılır araştırılan konular arasında yer almaktadır. Çünkü kullanılan bir krem farklı amaçlar ile de kullanılmaktadır. Bu noktada Fito krem ne için kullanılır?

 • Ciltte bazen tonlarda farklılık gözükmektedir. Bu farklılığın giderilmesi eşitliğin sağlanabilmesi amacı ile kullanılır.
 • Çeşitli bulaşıcı rahatsızlıklar bulunmaktadır. Bunların başında gelenlerden bir tanesi de suçiçeği rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık sebebi ile vücutta oluşan kızarıkların giderilmesi için kullanılır.
 • Dudaklar ile alakalı özellikle kış aylarında yaşanan kızarıklar ve çatlamaların giderilmesi maksadı ile kullanılır.
 • Cilt lekeleri ve sivilcelerin giderilmesinde özellikle doktorlar tarafından önerilen ürünler arasında sayılmaktadır.
 • Sivilce izlerinin azalmasını sağlamaktadır.
 • Epilasyon sonrasında oluşan kızarıklar giderilmesi için kullanılabilir.

Bu ilaca benzer farklı ilaçlar da bulunmaktadır. Âmâ bu ilacın kullanımını doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

Fito Krem
Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem nasıl kullanılır özellikle bu soruda oldukça araştırılmaktadır. Bu araştırma Fito krem kullanımın oldukça kolay olduğu ile alakalı sonuç vermektedir. Fito kremi kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yüzün temiz olması ve kuru olması gerekmektedir. Yüz ile alakalı kullanacak iseniz birincil kural budur. Günlük koşturma ve telaşe yüzünden yüzümüzde de çeşitli deformasyonlar oluşmaktadır. Özellikle kişinin yüzü direkt olarak hava ile temas etmektedir. Çalıştığı iş gereğince ve makyaj yapılması gibi sebeplerden kaynaklı olarak yüz kirlenmektedir. Yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere temizlemeniz gerekmektedir.

Yüz temizliği ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken iki nokta bulunmaktadır. Birinci olarak yüz temizleme jeli ve bol su yardımı ile yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Yüz yıkama jelini yüz yıkama masaj aleti ile kullanarak yaparsanız daha derinlemesine bir temizlik olması açısından önemli olacaktır. Sonra ki işlem ise bir makyaj peti ile yüzünüzü hafif bastırarak tonikleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu yüzünüzde olan gözeneklerin kapanmasına sebep olacaktır. Yüz iyice kuruduktan sonra Fito kremi yüzünüze hafif dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: EVKUR Borç Sorgulama, EVKUR Taksit Ödeme

Fito Kremin Yan Etkisi Bulunmakta Mıdır?

Fito kremin yan etkisi bulunmakta mıdır? Evet, Fito kremin bazı kişilerde yan etkisi olduğu bilinmektedir. Bu yan etkilerden birini gördüğünüz zaman bir sağlık kuruluşuna müracaat etmeniz doğru bir yaklaşım olacaktır. Fito krem yan etkileri:

 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik ve ağrı
 • Yutkunmada yaşanan zorluk ve boğazın şiş hissedilmesi
 • Nefes alıp verirken zorlanma
 • Karın ağrısı görülebilecek yan etkiler arasında sayılmaktadır.

Paylaş