1. Anasayfa
  2. Bilgi

Fucidin Kremi Nedir, Faydaları Nelerdir

Fucidin Kremi Nedir, Faydaları Nelerdir
img 612014f4b7924

Fucidin krem birçok kişi tarafından kullanılan çok önemli bir kremdir. Ciltteki sivilcelere iyi gelmesiyle bilinen bu krem bir antibiyotik özelliği gösterip bakterileri yok eden ya da bakterilerin çoğalmasını engelleyen bir etkiye sahiptir.

Kremin temiz bir cilde uygulanması gerekirken, günde ince bir tabaka halinde 2-3 kere sürülmelidir. İltihap ve sivilce tedavisinin yanı sıra yüzdeki yanıkların iyileştirilmesinde de kullanılabilir.

FUCİDİN KREM NE İŞE YARAR?

  • Sivilce ve iltihap sorununu giderir.
  • Sünnet sonrası iltihapı giderir.
  • Dövme sonrası oluşabilecek iltihapı önler.
  • Düzenli kullanılırsa vücuttaki lekeleri yok eder.

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

Fucidin kremi kullanmak oldukça basittir. Günde 2-3 kez doktorun önerdiği sürelerde kullanılır.

Bu krem cilt yüzeyine haricen uygulanır. Ayrıca kullanımdan önce son kullanma tarihine kesinlikle bakılmalıdır ve eğer ki son kullanma tarihi geçmişse kullanılmamalıdır. Krem kullanıldıktan sonra ise üzeri kapatılabilir ya da açık bırakılabilir.

Tedavi uygulanacak bölgenin tamamını kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürülmesine dikkat edilmelidir. Tercihen bir sargı beziyle sarılabilir.

FUCİDİN KREMİN YAN ETKİLERİ

  • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın nefes almayı veya yutmayı zorlaştıracak şekilde şişmeleri Fucidin’e karşı alerjiyi işaret eden çok ciddi yan etkilerdir. Bu ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür. Ancak bunlardan biri ya da bir kaçını kendinizde görürseniz tıbbi destek için acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz. Bir sağlık kuruluşuna, hastane ya da sağlık ocağına başvurursanız bu sıkıntıdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
  • Fucidin’in uygulandığı deri bölgesinde kuruma,yanma, batma hissi, döküntü, irritasyon yan etki olarak görülebilir. Bunlardan birisi sizde ortaya çıkarsa hemen hekiminize haber veriniz.
  • Fucidin’in sıklığı bilinmeyen yan etkileri ise göz çevresinde şişme, yüzde kızarma ve egzamadır.

FUCİDİN KREMİN SAKLANMASI

Fucidin çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. 25 derecenin altında ve ambalajında saklanması da diğer önemli hususlardır.

FUCİDİN KREMİN FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin fiyatı 2023 itibariyle 83,50 türk lirasıdır.

EK BİLGİ: Bu kremi kullanan vatandaşlarımız üründen memnun kaldığını dile getirmişlerdir.

Paylaş