1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Fulya Kalkavan eski eşi Metin Şentürk’ü şikayet etti

Fulya Kalkavan eski eşi Metin Şentürk’ü şikayet etti

featured

Boşanma davasını kaybeden ve eski eşi Fulya Kalkavan’a mal paylaşımı davasından 4 buçuk milyon TL ödemeye mahkum olan Metin Şentürk, mahkemeye yeniden yargılama başvurusu yaptı. Fulya Kalkavan ise Metin Şentürk’ün basını ve başkaca makamları kullanarak mahkemeyi etkilemeye çalıştığını ileri sürerek, Şentürk hakkında adil yargılamayı etkilemek suçundan suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

Mahkemenin Metin Şentürk hakkında adil yargılamayı etkilemek suçundan şikayetçi olmasını isteyen Fulya Kalkavan avukatı Dilek Şahbaz aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesine dilekçe verdi. Dilekçesinde sanatçının görme engelli olmasını kullandığını ileri sürdü.

Dilekçede, Metin Şentürk’ün mahkemenin yeniden yargılama için karar vermesi için yargı organlarını nesnel ve hukuki incelemeden vazgeçirerek kamuoyu ve medya baskısı sonucunda karar verilmesini sağlamaya çalıştığı iddia edildi.

SEMPATİ KAZANMAYA ÇALIŞIYOR

Metin Şentürk’ün görme engelli olmasını da kullandığının yer aldığı başvuruda, “Amaç gayrı meşru biçimde lehine sempati yaratmaktır” dendi. Şentürk’ün basına verdiği demeçlerle kamuoyu desteğini alarak  lehine karar verilmesini sağlamak olduğunu belirten Fulya Kalkavan dilekçesinde, “Evlenirken, işini ifa ederek mal varlığını kazanırken görme engelli değilmiş de sanki sadece boşanmanın ve evliliğin yükümlülüklerine gelince görme engelli oluvermiş gibi tavır söz konusudur” dedi.

ADİL YARGILAMAYI ETKİLİYOR

Metin Şentürk’ün görme engelli olmasının ne bu davaya ne de kaybettiği boşanma davasına ve taraflar arsındaki ilişkiye ne de medeni kanunun uygulamasına etkisi olmadığının vurgulandığı dilekçede mahkemenin, Metin Şentürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulması istendi.

 

İçeriği Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu içerik Sözcü internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  AGİ özel sektörde bitti mi? 4.500 TL, 5.000TL, 5.500 TL ve 6.000 TL maaş alanlardan AGİ kalktı mı?
Yorum Yap

Yorum Yap