1. Anasayfa
 2. Sağlık

Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?

Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?
Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?
12

Fusix Derma krem ne işe yarar? İnternette oldukça araştırılan konular arasında sayılmaktadır. Çünkü internet sayesinde artık birçok gelişme çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Bu nedenden kaynaklı olarak bu ürünü kullanan kişilerin sosyal medya platformlarında bu ürünü anlatması sebebi ile bu ürüne ilgi yoğunlaşmaktadır. Fusix Derma krem devlet tarafından ayakta veya yatarak tedavi yöntemleri içerinde sayılmaktadır. Bu ilacı SGK karşılamaktadır. Bu krem haricen kullanılmaktadır. Haricen demek ürünü yutma veya içme gibi bir durumunuzun olmaması deri üzerinde kullanabileceğiniz bir ürün olduğunu ifade etmektedir.

Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü bazı hastalarda alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir. İlacı sadece doktor kontrolünde kullanmanız ve sadece doktorunuz belirlediği ölçülerde kullanmanız gerekmektedir.

Fusix Derma Ne İçin Kullanılır?

Fusix Derma ne için kullanılır? Fusix Derma krem oldukça etkin maddesi bulunmaktadır. Özellikle içerisinde olan fusidik asit sayesinde çok ciddi bir anti bakteriyel ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Mikroorganizmaların çoğalarak vücudumuza yayılmasının önüne geçecektir. Özellikle bu krem baterilerin üremesinin ve çoğalmasının önüne geçebilmek için kullanılmaktadır. Bu ürünü sadece doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Ülkemizde genellikle bir kişiye iyi gelen ürün farklı kişiye de iyi geleceği düşüncesi ile reçetesi olarak alınmaktadır. Bu durum kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Krem dahi olsa doktorunuzun önerdiği doz ile kullanmanız gerekmektedir. Her ürün her kişiye fayda etmeyecektir. Bu unutulmaması gereken bir durumdur.

İlginizi çekebilir: Hem Ağrı Kesici Hem De Kas Gevşetici Kremler

Fusix Derma Krem Nasıl Kullanılır?

Fusix Derma krem nasıl kullanılır doktorunuzun planlamış olduğu tedavi yöntemine göre kullanılmalıdır. Lezyonlara yani sıkıntılı olan yere günde 2 veya üç kere sürülerek kullanılmalıdır. Yaşlı çocuk ve hamile kullanımı için kullanılmasında herhangi bir sıkıntı olmadığı belirtilmiştir.

Fusix Derma Yan Etkileri

Fusix Derma kremini kullanırken olası yan etkilerle de karşılaşmak mümkündür. Genellikle harici olarak kullanılan ürünlerde çok ciddi yan etkiler görünmese bile yan etkiler kişilerden kişilere değişiklik gösterebilecek olan durumlar arasında sayılmaktadır. İçerisinde bulunan etken maddelere alerjisi olan kişiler tarafından özellikle farklı bir reaksiyon görüldüğü takdirde ilaç kesimi hemen durdurulmalıdır. Fusix Krem yan etkileri:

 • El ayak ve bileklerde meydana gelen şişlik ve morarmalar
 • Yüz ve dudak bölgesinde meydana gelen şişlik
 • Boğaz ağrısı ve boğaz ağrısına eşlik eden yutkunma problemi de var ise acile gitmeniz gerekmektedir.

Yukarıda sayılan yan etkiler ciddi boyutta sayılacak değerlendirilebilecek yan etkiler arasındadır. Bu yan etkileri asla ihmal etmemeli ve en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Daha seyrek görülebilecek olan yan etkiler ise:

 • Ciltte meydana gelen pul pul dökülmeler
 • Ciltte meydana gelen batma ve yanma hissi
 • İritasyon
 • Ciltte meydana gelen kuruluk hali
 • Egzama özellikle bu hastalığa sahip kişilerin bu ilacı kullanması ile hastalık tekrardan kendini belli edebilir.
 • Göz çevresinde meydana gelen şişme ve kızarıklık
Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?
Fusix Derma Krem Ne İşe Yarar?

Bu belirtiler daha seyrek olarak görünen belirtiler arasındadır. Ciddi bir sıkıntı varlığından söz etmek mümkün olmayacaktır. Ama ilacı kullanımız tan sonra bu tarz yan etkile görülmesi durumunda doktora danışmanız sağlıklı olacaktır.

Fusix Derma krem ile alakalı olarak son dikkat etmeniz gereken durum üzere ürünün son kullanma tarihi olacaktır. Bu ürünü dolapta saklamak da uygun olmayacaktır. Oda sıcaklığında bu ilacı muhafaza edebilirsiniz. Çocukların uzanabileceği yerlerde olmaması gerekmektedir. Bu ürünü kullanırken harici olarak kullanmanız gerekmektedir. Doktorunuzun reçete etmesi gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiye ettiği dozda uygulamak da sağlığınız açısından uygun olacaktır

Prospektüs

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (12)

 1. 12/04/2024

  Bu krem gerçekten cilt sorunlarına çözüm mü sunuyor yoksa sadece reklam mı?

 2. Bu krem gerçekten etkili mi acaba? Çok farklı yorumlar var. Siz ne düşünüyorsunuz?

 3. 30/03/2024

  Bu krem gerçekten işe yarıyor mu? Deneyen var mı? Yan etkileri ne acaba?

 4. 29/03/2024

  Bu krem hakkında çok çelişkili yorumlar var, deneyen var mı? Etkili mi gerçekten?

 5. 12/03/2024

  Bu krem gerçekten işe yarıyor mu? Deneyen var mı, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

 6. 09/03/2024

  Bu krem gerçekten etkili mi? Deneyen var mı? Yorumlarınızı paylaşın lütfen!

 • 10/03/2024

  Deneyen var mı diye sormadan önce kendin denemelisin. Her cilt farklı tepki verir. Yorumları okuyarak karar vermek yerine deneyerek gerçek sonucu görebilirsin. Sonuçta her cilt farklıdır, herkesin deneyimi de farklı olacaktır.

 • 04/03/2024

  Bu krem gerçekten işe yarıyor mu? Yan etkileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Senin deneyimlerin senin için konuşsun. Herkesin farklı tepkileri olabilir. Yan etkileri hakkında endişeleniyorsan, doktoruna danışmak en iyisi olabilir. Kendi araştırmanı yap ve kararını kendin ver. Herkesin cildi farklıdır.

 • 24/02/2024

  Bu krem hakkında fikirleriniz neler? Kullanan var mı? Etkileri ne kadar sürede gözlemleniyor?

 • 01/02/2024

  Bu krem hakkında fikirleriniz neler? Deneyen var mı? Yan etkileri gerçek mi?

 • 19/12/2023

  Bu krem gerçekten etkili mi? Deneyen var mı? Yorumlarınızı bekliyorum!

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir