Garanti Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Garanti Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

0
Garanti Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Günümüzde çok duyulan, müşterileri tarafından tercih edilen özel bir bankadır. Garanti BBVA bankası günümüzden tam 74 yıl önce 1946 yılında Ankara ilinde kurulan bir özel bankadır. 30 Eylül 2014 tarihinden itibaren 107 milyar ABD dolarına ulaşan konsolide aktif olan büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük 2. özel bankası konumundadır.

Emekli Olma Durumu Nedir?

Emekli olma durumu veya emeklilik olarak da bilinen her ay devletten maaş veya belli bir tutar para alma işlemidir. Sözlük anlamında emeklilik, kişilerin veya bireylerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan daha sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri ya da iş hayatında sigorta, bağ kur, SSK onayı olmadan devam edilmesidir. Bu kişi veya bireylere emekli veya tekaüt denilebilir. Emekliler, geçmiş hizmetleri sebebinden dolayı, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanmış olmalarıdır.

Promosyon Nedir?

Emekli bireylere özel bankalara veya devlet bankaları tarafından müşteri oldukları ilk tarihten itibaren veya senede, 3 senede, 5 senede bir olarak kişi veya bireylerin hesaplarına yatırılan emeklilik maaşı haricinde olan ek gelir. Bu ek gelir senede ve belirli bir zamanda olmaksızın her bankanın kendine has tanıdığı kurallar kapsamında belirli ve özel günlerde de bu ek gelir müşteriye tanınması mümkün ve tabii tutulabilir.

Promosyon kelimesinin sözlük anlamı ise; promosyon, özel veya devlet firmaları tarafından potansiyel olarak müşterilerine bankanın veya kurumun kendilerini tanıtmak amacıyla ve aynı zamanda da ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı herkes tarafından etkili bir tanıtım aracıdır. Promosyon sözcüğü Fransızcadaki “promotion” sözcüğünden geliyor. Türkçe karşılığı ise özendirmedir.

Garanti Bankasının Emeklilere Verdiği Promosyon

Her bankanın emekli müşterilerine vermiş olduğu promosyon tutarı değişim gösterebiliyor. Bu promosyon tutarı tek bir sabit ücrette kalmayıp kişi veya bireylerin almış olduğu emeklilik maaşına göre de değişkenlik gösteriyor olması mümkündür. Garanti bankası ise emeklilerine vermiş olduğu promosyon tutarı yine bireylerin emeklilik maaşına göre farklılık gösterebiliyor. Garanti BBVA bankası,1.500 liraya yakın maaş alan veya emekli maaşı alan vatandaşlara 800 lira promosyon ödemesi, 1.500-2000 lira emekli maaşı alan vatandaşlara 1.000 lira promosyon ödemesi, 2.500 lira ve bu tutarın üstünde maaş alan vatandaş veya bireylere ise 1.200 lira tutarında nakit olarak promosyon ödemesi yapacak.

Yorum Yap

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.