1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Genç yazılımcılar 13 saatte 48 oyun geliştirdi

Genç yazılımcılar 13 saatte 48 oyun geliştirdi

featured

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin Gaming, Dynamic ve IEEE öğrenci topluluklarının birlikte düzenlediği 48 saatlik oyun geliştirme maratonu “HKU Game Jam” (HGJ) etkinliğine katılan 90 yazılımcı büyük ödül için kapıştı.

17 TAKIM, 48 SAAT VE 13 OYUN

Bu yıl, teması “yükselmek” olarak belirlenen HGJ etkinliği için HKÜ Öğrenci Merkezi’nde bir araya gelen oyun geliştiricilerin oluşturduğu 17 takım uykusuz geçen 48 saatin sonunda 13
Genç Yazılımcılar 13 Saatte 48 Oyun Geliştirdi
oyun geliştirdi.

 

Yorucu ve uykusuz geçen 48 saatlik maratonun sonunda üretilen oyunların sunumlarının yapılmasının ardından konuşan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “48 saat gibi kısa bir sürede bir kısmı son kullanıcıya sunulmaya hazır 13 oyunun geliştirilmesi büyük bir başarı.Henüz hazırlık sınıfında olan öğrenci arkadaşlarımızın geliştirdikleri oyunlar dahi takdire şayan. Hepiniz, yorgun ama mutlusunuz. Birlikte üretmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Takım halinde çalışabilmek de son derece önemliydi. Bugün aslında hepiniz kazandınız. Eşit şartlarda, verilen kısa süre içerisinde açıklanan temaya uygun oyunlar geliştirdiniz. Geliştirilen tüm oyunları başarılı buluyorum ve bazılarının ticari başarı potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Etkinliğe katılan tüm oyun geliştiricileri tebrik ediyorum ve yazılım geliştirmeye devam etmelerini diliyorum” dedi.

DERECEYE GİREN TAKIMLARA ÖDÜL

Konuşmanın ardından, jüri değerlendirmesi neticesinde dereceye giren takımlar açıklandı. Birinci olan Ancrow, ikinci olan Finishers ve üçüncü olan Volunteers takımlarına hediye çekleri HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından verildi

KAYNAK: İHA

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap