1. Anasayfa
 2. Android

GIF Oluşturma Uygulamaları: Gifx, Giphy Cam, Gifs Art ve GifLab

GIF Oluşturma Uygulamaları: Gifx, Giphy Cam, Gifs Art ve GifLab
6

İngilizcede Graphics Interchange Format kelimesinin kısaltılmış hali GIF olarak adlandırılır. GIF, sayısal resim saklama biçimi anlamına gelir. Kısaca hareketli resim anlamına geldiğini söyleyebiliriz. İphone ve Android cihazlar için GIF Maker uygulamalarını kullanarak aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sosyal medya ve internet sitelerinde GIF kullanabilirsiniz. Tasarım ve grafik bilgisine ihtiyaç duymadan, kısa bir zaman içerisinde uygulamalar sayesinde GIF yapabilirsiniz. Video ve fotoğrafları da GIF’e çevirmek mümkündür.

Gifx

gifx-8970948

Uygulama İOS cihazlarla uyumlu çalışmaktadır. Basit şekilde GIF oluşturmaktan öte, daha iyi çalışmalar yapabilirsiniz. Fotoğraf ve videolara 200’den fazla efekt, müzik, opaklık, boyut ve 100’den fazla maske kullanımı ile harikalar yaratabilirsiniz. İndirdiğiniz GIF’leri de düzenleyebilirsiniz.

Gifx İOS uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

Giphy Cam

giphy-9320123

Giphy Cam, internetin en büyük arama motorları arasında yer almaktadır. Videoları, fotoğrafları ve GIF’leri düzenleyebilir, ya da sıfırdan GIF oluşturabilirsiniz. Güncellemelerle birlikte her zaman yeni yüz takip aksesuarları, çıkartma, efekt ve filtreler ekleniyor.

Giphy Cam, hem Android hem de İOS cihazlarla uyumlu çalışmaktadır. Uygulamayı mobil cihazlara yükleyerek kullanmak istemiyorsanız, www.giphy.com/upload sitesine girerek bilgisayardan da çalışmalar yapabilirsiniz.

Giphy Cam İOS uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

Giphy Cam Android uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

Gifs Art

gifs-art-9084727

Küçük boyutlarda olan bu uygulama, GIF oluşturma ve düzenleme için ideal uygulamalardan biridir. Sadece İOS cihazlarla uyumlu çalışır. Fotoğraf, video, GIF ve neredeyse tüm medya biçimlerini destekler. Efekt, maske, yazı, çıkartma gibi özelleştirme seçeneklerini kullanarak harika GIF’ler oluşturabilirsiniz. Kameranızı kullanarak, hareketli görüntüyü yakalayabilirsiniz. Bu görüntüyü uygulamaya aktararak, üzerinde değişikler yapabilirsiniz.

Gifs Art İOS uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

GifLab

giflab-4161236

Video ve fotoğraflarınızı kullanarak basit bir şekilde GIF oluşturabilirsiniz. İOS cihazlarla uyumlu çalışır. Diğer uygulamalara göre pek fazla özelliğe sahip değildir. Düzenleme, efekt, hız gibi ayarları yapabilirsiniz.

GifLab İOS uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

Tumblr’s Built-In GIF Maker

tumblr-gif-5723204

Tumblr, sosyal ağ ve blog sitesidir. David Karp tarafından 2007 yılında kuruldu. Tumblr kullanıcılarının GIF oluşturabilmeleri için, kendi GIF oluşturma bölümü vardır. İOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışır. Fotoğraf ve videolardan GIF oluşturabilirsiniz.

Tumblr İOS uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

Tumblr Android uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

GIF Camera

gif-camera-3611130

Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Birkaç dakika içinde GIF’lerinizi hemen oluşturabilirsiniz. Android cihazlarla uyumlu çalışır. Uygulamanın içinde kamera kullanma özelliği vardır. Çektiğiniz video ve fotoğrafları uygulamaya aktararak, GIF oluşturmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz GIF’leri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

GIF Camera Android uygulamasını indirmey için BURAYA tıklayın

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. 12/04/2024

  Giphy Cam en iyisi bence, Gifs Arti hiç sevemedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

 2. 01/02/2024

  Giphy Cam en popüler uygulama mı? Farklı düşüncelerinizi alalım!

 3. 30/01/2024

  Giphy Cam en iyi değil mi? GifLabin arayüzü daha karmaşık gibi duruyor bana.

 4. 31/12/2023

  Gifx mi, Giphy Cam mi? Hangisi daha iyi? Tartışalım! #GIF #tartışma #favori

 • 31/12/2023

  Giphy Cam her zaman daha iyi! Daha eğlenceli efektler, daha kolay kullanım ve daha iyi paylaşım seçenekleri var. Tartışacak bir şey yok, Giphy Cam açık ara önde! #GiphyCam #GIF #Tartışma

 • 17/12/2023

  Giphy Came ne dersiniz? Favori mi yoksa başka GIF uygulamaları mı tercih edersiniz?

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir