1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki’den bomba asgari ücret tahmini: 5 bin TL’nin üzerinde bekliyorum

Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki’den bomba asgari ücret tahmini: 5 bin TL’nin üzerinde bekliyorum

featured

Milyonların gözü saat 15.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyuracağı asgari ücret zammında. Herkes asgari ücrete gelecek zammın ne kadar olacağına kilitlenmişken Haber türk TV ekranlarında dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

“ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL’NİN ÇOK ÜZERİNE ÇIKABİLİR”

Merkez Bankası‘nın faizi 1 puan indirdiği gelişmeyi canlı yayında duyuran Haber türk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki, asgari ücret konusunda da dikkat çeken bir tahminde bulundu. Yapılacak zamla birlikte rakamın 4 bin TL’nin çok üzerine çıkabileceğini iddia eden Baki, sesini incelterek konuştuğu dakikalarda “5 binin üzerinde bekliyorum” ifadesini kullandı.

Habertürk Tv Ekonomi Müdürü Ebru Baki'Den Bomba Asgari Ücret Tahmini: 5 Bin Tl'Nin Üzerinde BekliyorumEkonomist Şeref Oğuz

BAKİ’NİN SÖZLERİ ÜNLÜ EKONOMİSTİN DÜNKÜ İDDİASINI AKILLARA GETİRDİ

Ebru Baki’nin sözleri dün ünlü ekonomist Şeref Oğuz’un yaptığı asgari ücret tahmini akıllara getirdi. Oğuz katıldığı canlı yayında “Seçim 2023’de olursa 4 bin TL, 2022 Mart-Nisan ayında olursa 5 bin TL olacak” iddiasında bulunmuştu.

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap