1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül hakkında suç duyurusu

Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül hakkında suç duyurusu

featured

Genel Sağlık-İş, ‘Neler Oluyor Hayatta’ programının sunucuları Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül hakkında, sağlık emekçilerini hedef gösteren açıklamaları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Kanal D’de yayınlanan ‘Neler Oluyor Hayatta?’ programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül sağlık emekçilerine şiddeti destekleyen ifadeler kullanmış, bu sözler tepki çekmişti.

Genel Sağlık-İş Sendikası, söz konusu programın sunucuları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yapılan suç duyurusunda program sunucuları Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül’ün ‘tehdit’, ‘suç işlemeye tahrik’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarından soruşturulması talep edildi.

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

* Ural ve Algül’ün açıklamaları her dönemde olduğu gibi pandemi döneminde de büyük bir fedakârlık örneği gösteren sağlık çalışanlarını derinden yaralamıştır.

* Sağlık çalışanları, her geçen gün artan şiddet vakaları ile mücadele ederken, Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül yaptıkları açıklamalar ile sağlık çalışanlarının şiddet tehdidi altında kalmalarını ve şiddet görmelerini meşrulaştırarak, sağlık çalışanlarını, moral ve motivasyondan yoksun, kendilerini huzurlu ve güvenli hissetmedikleri bir ortamda çalışmaya sevk etmişlerdir.

Hakan Ural Ve Nur Tuğba Algül Hakkında Suç Duyurusu

 

İçeriği Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu içerik Sözcü internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap