1. Anasayfa
 2. Bilgi

Hangi Kıyafetler Uzun Gösterir?

Hangi Kıyafetler Uzun Gösterir?
hangi kiyafetler uzun gosterir

Tek renk kombin

Tek renk kombin

Baştan aşağıya aynı renk giyinmek, boyunuzu kesmez ve uzun bir görünüm elde etmek için ideal bir yöntemdir.

Yüksek bel pantolon

Yüksek bel pantolon

Yüksek bel pantolon giyerek gözde bir yanılsama oluşturacaksınız böylelikle 2-3 cm daha uzun gözükeceksiniz.

Geniş Paça Pantolon

Geniş Paça Pantolon

Bu tür pantolonları uzun, kısa boylu kadınlar tercih edebilir. Bacak boyunuzu oldukça uzun gösterecektir.

Tulum

Tulum

Tulum giymek vücudunuzu olduğundan daha uzun ve zarif gösterecektir. Tulumunuzu seçerken dikkat etmeniz noktalar şunlardır; Belinize oturmalı ve tulum boyu ayak bileğinize kadar olmalıdır. Unutmayın ki tulum sizi moda ikonu haline getirecek bir parçadır.

Açık yakalı kıyafet

Açık yakalı kıyafet

Açık yakalı kıyafetler boyun kısmını açık bıraktığı için göz yanılsamasıyla oldukça uzun bir vücuda sahip görüneceksiniz.

Dikey çizgili kıyafet

Dikey çizgili kıyafet

Dikey çizgili kıyafetler kullanırken çok fazla renkli olmamalısınız. Genel olarak elbise veya tulumlar da tercih etmelisiniz, böylelikle oldukça uzun görüneceksiniz.

Mini Etek

Mini Etek

Mini etek tercihinizde dar değil de biraz daha kabarık olanları tercih etmelisiniz. Bacak boyunuzun ne kadar uzun göründüğüne inanamayacaksınız, mini etek altına topuklu veya spor ayakkabı da giyebilirsiniz.

Kısa Paçalı Pantolon

Kısa Paçalı Pantolon

Kısa boylu kadınlar için tamamen yanlış bir seçimdir. Sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir çünkü bacak boyunuzu kesecektir. Kısa paçalı pantolon yerine bilekte biten pantolonları tercih etmelisiniz.

Dar Kıyafet

Dar Kıyafet

Dar kıyafetler vücudunuzun hoş görünmesi ve uzun görünmeniz için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Bol kıyafet tercih etmemelisiniz çünkü sizi oldukça şişman ve kısa gösterecektir.

Yırtmaçlı Elbiseler

Yırtmaçlı Elbiseler

Yırtmaçlı uzun ve uçuş uçuş kumaşa sahip elbiseler giyerseniz ve altına şık bir topuklu, spor ayakkabı giydiğinizde uzun ve şık bir görüntü sağlayacaksınız.

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Topuklu ayakkabı da renk olarak ten rengini tercih etmelisiniz, tip olarak ise bilekten bağlananları asla tercih etmemelisiniz çünkü bu sizin bacağınızı kesecektir ve sizi kısa gösterecektir.

Çanta Kullanımı

Çanta Kullanımı

Çantalar bütün kombini tamamlayan parçalar oldukları için büyük çantalar tercih edilmemeli. Görünümü bakımından sizi olduğunuzdan kısa gösterebilecek göz yanılsaması oluşturabilirler.

Kemer seçimi

Kemer seçimi

İnce kemer kullanmak çok akıllıca olacaktır. Belinizin biraz üstünden takarsanız vücudunuzu 2 ye bölmüş ve uzun göstermiş olursunuz.

Koyu Renk

Koyu Renk

Koyu renkler kilolu kadınların vazgeçilmezidir. Çünkü sizi oldukça ince göstereceği gibi oldukça da uzun gösterecektir. Bunu hangi kadın istemez ki?

Kıyafet Tadilatı

Kıyafet Tadilatı

Kıyafetleriniz üstünüze olmuyorsa terzilerden kaçmayınız ve gidip vücudunuza göre yaptırınız böylelikle bol ve uzun kıyafetler giymek zorunda olmayacaksınız.

Düz taban ayakkabı seçimi

Düz taban ayakkabı seçimi

Eğer size topuklu ayakkabı giymek eziyet gibi geliyorsa, bu ayakkabıyı kullanın ama bu ayakkabıların yuvarlak burunlu olmamalı sivri burunlu tercih etmelisiniz.

Çizme seçimi

Çizme seçimi

Kışın topuklu, spor giymeniz oldukça zor olduğu için çizme seçiminizde bilekte biten değil de dizinizin altında biten çizmeleri tercih etmelisiniz.

En önemlisi Güven

Uzun veya kısa boylu olmak size hiçbir şey kazandırmayacaktır. O yüzden siz ne kadar kendinize güvenirseniz o kadar güzel, şık ve uzun olacaksınızdır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir