1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Hastalıkla şifa kaya balı! Kilogramı 400 lira, ilaç niyetine kullanılıyor

Hastalıkla şifa kaya balı! Kilogramı 400 lira, ilaç niyetine kullanılıyor

featured

Genellikle ilaç niyetine tüketilen kaya balı, sağlığa faydalarının yanı sıra cilt bakımında da kullanılıyor. Kilogram fiyatı 400 liradan alıcı bulan kaya balı pek çok hastalığın tedavisinde güvenle tüketiliyor.


Hastalıkla Şifa Kaya Balı! Kilogramı 400 Lira, Ilaç Niyetine Kullanılıyor

13 KİLOMETREYİ ATLARLA ÇIKIYORLAR

Ailesi ile birlikte 20 yıldır arıcılık işi yapan Adem Çelebi, “Kaya balını dağlardan, kayalardan topluyoruz. Sağ olsun oradaki köylüler, korucular bize bilgi veriyor. Biz de giderek kayalardan balı topluyoruz. Siirt’in dağlarına araç çıkamıyor. Bal, araç egzozu dahi görmüyor. Kaya balını almak için 13 kilometre atlarla çıkıyoruz. Nefes darlığı, astım, KOAH gibi birçok rahatsızlığa karşı faydalıdır. İlaç gibi sabah ve akşam tüketildiği zaman 3 gün içinde nefes alışverişiniz değişir. Kaya balımızın kilosu 400 lira. Donmuş arı sütü eklenmiş balımız 200 lira. Kaya balı, propolis, polen, arı ekmeği, arı sütü karışımlarının birleştiği balımız da 1200 lira” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Kekik suyunun faydaları nelerdir? Damıtılmış kekik suyu nasıl hazırlanır?
Yorum Yap

Yorum Yap