1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. Hazırlıkta başarısız olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı

Hazırlıkta başarısız olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı

featured

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile erişilebilecek.

Yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamadığı için ilişiği kesilen öğrencilerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemleri tamamlandı.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

HAZIRLIKTA BAŞARISIZ ÖĞRENCİLER TÜRKÇE PROGRAMALARA YERLEŞTİRİLDİ

Adaylar yerleştirme sonuçlarına, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile erişilebilecekler.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 10 – 16 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

İçeriği Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu içerik Sözcü internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap