1. Anasayfa
 2. Anne Çocuk

Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme
0

Hicri takvime göre bebek cinsiyeti belirleme Müslüman olan kimselerin inandıkları durumlar arasında yer almaktadır. Elbette ki bu durumun bilimsel açıdan herhangi bir açıklaması bulunmamaktadır. Aynı zamanda İslamiyet içerisine de bu konu hakkında herhangi bir açıklama yer almamaktadır. Ancak yine de inanlar arasında bu tür bir inanış bulunmaktadır. İnsanlar Hicri takvim baktıkları zaman çeşitli yöntemler ile henüz cinsiyetleri belli olmayan bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenebileceklerini düşünmektedirler.

https://www.youtube.com/watch?v=2pG_I6TMZBs&pp=ygUtSGljcmkgVGFrdmltZSBHw7ZyZSBCZWJlayBDaW5zaXlldGkgQmVsaXJsZW1l

Zaten bebeklerin cinsiyetleri ihtimaller ile kıyaslandığı zaman iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu da istenen cinsiyetin %50 oranında olacağı anlamına gelmektedir. Yani şans yarı yarıyadır. Ancak yine de insanlar yaptıkları bu hesaplamaların ardından bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağını öğrendiklerine inanmaktadırlar. Bu durum pek çok kimse için saçma olsa bile bazı insanlar bu duruma inanmaktadır. Bu nedenle de Hicri takvime göre bebek cinsiyetleri nasıl belirlenir sorusunun yanıtını da merak etmektedirler. Belirtilen konu için insanların sadece basit hesaplamalar yapmaları yeterli olmaktadır. Böylelikle de yapılan hesaplamalar ardından ortaya bir cinsiyet çıkmaktadır.  

Hicri takvime göre cinsiyet belirleme pek çok kişinin inandıkları ve nasıl yapılacağını merak ettikleri konular arasında bulunmaktadır. Bu durum pek çok insan açısından büyük bir tartışma konusu haline gelmektedir. Bazı kişiler bu şekilde cinsiyet belirlemeye inanmamaktadır. Ancak bazı kişiler ise Hicri takvim ile bebek cinsiyetlerinin belirlendiğine inanmaktadır. Genel anlamda İslam dinine bakıldığı zaman geleceğin tahmin edilmesi yanlış bir davranıştır. Fal gibi durumlar da zaten İslamiyet içerisinde yasaklanmıştır. Ancak yine de bazı insanla bu tür olgulara inanmaya devam etmektedir.

Hicri Takvime Göre Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

Hicri takvime göre cinsiyet nasıl belirlenir sorusu bebek bekleyen bazı kişilerin merak ettikleri detaylar arasında bulunmaktadır. Elbette ki bu hesaplamaların bilimsel anlamda herhangi bir karşılığı bulunmamaktadır. Yapılan hesaplamalarda bilinmesi gereken durum annenin yaşı olmaktadır. Annenin yaşına göre bebeklerin hangi ayda dünyaya geleceğine bakılmaktadır.

Bu kapsamda hesaplamaların yapılması adına bir de takvim çıkarılmaktadır. Takvim içerisinde Hicri takvime göre aylar ve günleri yer almaktadır. Bu aylar ve günlerin karşısında ise annelerin yaşı bulunmaktadır. Hazır olan tablo içerisinde bebek bekleyen anneler, kendi yaşlarına ve bebeklerinin dünyaya geleceği günlere bakmalıdırlar. Bunların kesişimi olarak yer alan kısımda ise Hicri takvime göre bebeklerin hangi cinsiyette dünyaya geleceği yazmaktadır. Söz konusu olan hesaplamaların yapılması işte bu kadar basit olmaktadır. Ancak bazı kişiler Hicri takvimle cinsiyet belirleme duruma inanırken bazı kişiler ise bu durumun kesinlikle bir şans işi olduğunu dile getirmektedir. Burada inanıp inanmamak tamamı ile kişilere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme
Hicri Takvime Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

Hicri Takvime Göre Cinsiyet Belirleme Doğru mudur?

Hicri takvime göre aylar ve annelerin yaşlarının yer aldığı tablo içerisinde gerekli olan hesaplamalar çok kolay bir biçimde yapılmaktadır. Bu şekilde hesaplamalarını gerçekleştiren kişiler, bebeklerinin cinsiyetlerinin tahminlerini Hicri takvime göre gerçekleştirebilmektedirler. Ancak bu şekilde hesaplamalarını yapa kişiler bu kez de bu tahminlerin doğru olup olmadığı konusunu merak etmektedir. Elbette ki adından da belli olacağı üzere bu durum sadece bir tahminden ibaret olmaktadır.

Bebek cinsiyeti belirlemek için bilimsel yollara başvurulması çok daha uygun olmaktadır. Kesin sonuç almak isteyen kişiler ultrason gibi yöntemler deneyebilmektedirler. Ancak insanlar yine de bu yöntemi de sırf merak ettikleri için deneyebilmektedirler. Yine de insanların bunu yaparken bu durumun sadece bir tahminden ibaret olduğunu bilmelerinde kesinlikle büyük bir fayda bulunmaktadır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir