1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Huawei, gelirlerinin üçte birini kaybetti

Huawei, gelirlerinin üçte birini kaybetti

featured

Donald Trump yönetiminin koyduğu ambargolar yüzünden oldukça zor durumda kalan ve Google lisansı iptal edilen Huawei, yeni çözümler arıyor.

Akıllı telefon satışlarında ilk beşin dışında kalan ve kendi vatanı Çin’de liderliğini kaybeden Huawei, 2021’in ilk yarısında gelirlerinin yüzde 30’unu kaybetmişti.

Yıl boyunca gelir kaybını engelleyemeyen Çinli şirket, 2021 yılını bir önceki yıla göre yüzde 29 daha az gelirle kapattı. Bu da şirketin, gelirlerinin neredeyse üçte birini kaybettiği anlamına geliyor.

ABD YAPTIRIMLARININ PAYI BÜYÜK

Donald Trump yöneti tarafından siber güvenlik ve casusluk gibi sebeplerden dolayı uygulanan yaptırımlar, bu düşüşte büyük bir rol oynadı.

Şirketin yönetim kurulunda yer alan Guo Ping, gelir kaybıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 2021 yılında şirketin gelirinin yüzde 29 düşerek 99.5 milyar dolara gerilediğini aktaran Ping, “2021’de yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen müşterilerimiz ve yerel topluluklar için elimizden geleni yaptık.” dedi.

Akıllı telefon bölümü ağır darbe alan Huawei, son zamanlarda ise giyilebilir cihazlar, sağlık teknolojileri ve elektrikli otomobillere ilgi gösteriyor.

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Fransa'dan Google ve Facebook'a ceza
Yorum Yap

Yorum Yap