1. Anasayfa
 2. Bilgi

Instagramda mavi tik nasıl alınır?

Instagramda mavi tik nasıl alınır?
instagram mavi tik
0

Instagram’da bazı hesapların yanında bulunan mavi tik, birçok kullanıcının dikkatini çekiyor. İşte sosyal medya devi Instagram’da mavi tik takmanın nasıl yapılacağına dair ipuçları…

Instagram’daki mavi tik, gerçek hesapları ayırt etmek için tanınmış kişilere verilen bilinen bir onay sembolüdür. Daha önce Instagram’da mavi tik için platform, kendi kriterlerine göre otomatik olarak onaylanmış bir hesaba geçiş yapıyordu. Dolayısıyla kullanıcılar bu konuda herhangi bir işlem yapmıyordu.

INSTAGRAM’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Instagram üzerindeki haklarını korumak ve telif hakkı sağlamak için alınan işlemlere Instagram hesabı doğrulaması denir. Bu işlemin sonunda hesaptaki kullanıcı adının yanında mavi bir onay işareti vardır.

Ayarlar> Doğrulama İste’ye dokunun. Adınızı ve soyadınızı girin ve uygun bir kimlik belgesi sunun (ör. Bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik).

AKTİF BİR HESAP OLMAK ÖNEMLİDİR

Son derece bağlı bir hesapsanız ve insanlar Instagram dışındaki sitelerde ve platformlarda sizin hakkınızda konuşursanız bir avantaj olacaktır.

DOĞRULAMA SEKMESİ GÖRÜNMÜYORSA

Ayarlar sayfasına gidin. Ayarlarda aşağı kaydırın, “DESTEK” başlığı altında, Sorun Bildir metni vardır. Tıkla. “Yorum” a tıklayın. “Özellik Seçin” bölümündeki profil bölümüne tıklayın. Sağ üstte devam edin. “Neyi geliştirmemizi istersiniz?” Bu bölümde, hesabınızın neden doğrulanması gerektiği hakkında bilgi yazın ve gönderin.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir