1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Intel küresel çip krizi için tarih paylaştı

Intel küresel çip krizi için tarih paylaştı

featured

Pandemi etkisiyle yaşanan yarı iletken sıkıntısı, konsol, ekran kartı ve işlemci gibi sektörleri büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Intel CEO’su Pat Gelsinger, sektör hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Yarı iletken sektörünün pandemi öncesinde yılda yüzde 5’lik bir büyüme içerisinde olduğunu söyleyen Gelsinger, “COVID tedarik zincirlerini bozdu ve negatif düzeye getirdi. Talep yıldan yıla %20’ye çıktı ve bozulan tedarik zincirleri çok büyük bir boşluk oluşturarak bu patlayan talep devam etti.” sözlerini dile getirdi.

INTEL VE TSMC ORTAKLIĞI GÜNDEMDE

Sektörde yaşanan sıkıntılar sebebiyle TSMC ile ortaklık çalışmaları yürüten Intel, ayrıca Malezya’da üretim artışı, ABD, Avrupa, Asya’daki yatırımlar ve yakın gelecekte yeni tesisler inşa etmeyi planlıyor. Bununla birlikte tedarik sıkıntılarının 2023 yılına kadar sürebileceğini dile getiren Gelsinger, yaşanan talep artışına karşı üretim kapasitesini arttırmanın zaman aldığını söyledi.

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7

İçeriği Kaynağından oku: Haber7

Not : Bu içerik Haber7 internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap