on

İnternet Hakkı Sorgusu Nasıl Yapılır?

internet hakki sorgusu nasil yapilir
Telefon operatörlerinin kullanıcılarına vermiş olduğu hediyelerden internet hakkı sorgusu nasıl yapılır? Müşteriler tarafından en çok sorular arasında geliyor. Çünkü insanlar çok sık bir şekilde interneti kullanıyorlar. Doğal olarak hem kendi internetleri hem de kazanmış olduğu internetlerin ne kadar kaldığını sorgulamak istiyorlar. Bu sorgulama neticesin da internete daha az veya fazla girmeye başlıyorlar.

İnternet hakkı sorgusu bütün operatörler de farklı şekiller de yapılıyor. Hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün sorgusunu yapmanız gerekiyor. Genel olarak internet hakkı sorgusu bütün operatörlerden aynı işlemler yapılarak sorgulanıyor. Bunların neler olduğunu yazalım.

  • Hangi operatöre sahipseniz o operatörün mesaj bölümüne sorgulamak istediğiniz hizmeti yazıyorsunuz.

  • Hangi numaraya mesaj atmak istiyorsanız numarayı belirtiyorsunuz.

Bu işlemleri yaptığınız gibi operatörün internet hakkı sorgulama numarasını direk olarak arayacak ta sorgulama yapabiliyorsunuz.

Turkcell İnternet Hakkı Sorgusu Nasıl Yapılır?

Turkcell hattı kullanıyorsanız ve kaç gb internet hakkınızın kaldığını öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunları turkcell operatörü kullanan kişiler için yazacağız.

  • Mesaj kısmına KALAN yazınız.

  • 2222’ye ücretsiz olarak mesajı yollayınız.

Bu şekilde yaptıktan sonra en son 1 saat içerisin de kullandığınız internetin ve ne kadar internet kullanma hakkınızın kaldığını rahatlıkla sorgulamış olacaksınız. Size bilgiler gene mesaj yoluyla gelecektir.


Türk Telekom İnternet Hakkı Sorgulama Yapılışı

Türk Telekom aynı Turkcell gibi kullanıcılarına kullanmış olduğu dakikaları ve internet hakkını sorgulama hizmeti sunuyor. Türk Telekom’un kullanıcısı iseniz sorgulama yapmanız için bazı şeyler yapmanız gerekiyor.

Mesaj yoluyla internet hakkınızı sorgulayabileceğiniz gibi online olarak da kota sorgulaması yapabiliyorsunuz. Online olarak sorgulama yapmak için Türk Telekom’un sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Mesaj yoluyla veya direk 9333’ü arayarak kalan internet bilgilerinizi sorgulamasını yapabilirsiniz.

Vodafone İnternet Hakkı Sorgulaması

Diğer iki büyük telefon operatörü gibi Vodafone kullanıcılarına internet ve sms sorgulama hizmeti veriyor. Direk 7501 numarasını arayarak internet ve kalan dakikalarınızı sorgulayabileceğiniz gibi mesaj yoluyla da sorgulama yapabilirsiniz. Mesaj kısmına BAKİYE yazıp 7501’e yollamanız yeterli olacaktır. Eğer isterseniz internet hakkı sorgulamasını online servisi kullanarak da yapabilirsiniz.

Mobil sürümden çık