1. Anasayfa
 2. Bilgi

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

İnsanlar arasında internet hızı nasıl artırılır? Sorusu, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde sorulmaktadır. Çünkü günlük yaşamda internet oldukça yoğun bir biçimde kullanılan platformlardan biri haline gelmiştir. Bu dijital alanda insanlar neye ihtiyaçları varsa bu konuda buna yönelik bir çözüm bulabilmektedirler. Fakat internet kullanımı çoğu zaman bizler için oldukça zor bir hale gelir.

Çünkü bizleri beklenmedik birtakım sorunlar karşılar. İnternetin yavaşlaması gibi problemler, bu konuda en çok performans düşürücü durumların başında gelir. Eğer herhangi bir sorun oluşursa internet üzerinde gezinme hızımız da bundan çok fazla etkilenir. Böyle bir durumda yapılması gerekense, internet hızını artıracak yöntemlerden faydalanmaya çalışmaktır.

İnternet Hızını Yavaşlatan Nedenler

Düşük internet hızını artırmak için öncelikle bağlantıyı yavaşlatan nedenleri ortaya çıkarmak gerekir. Eğer bunlar bilinirse, bu konuda çözüme yönelik bir adım atılmış olur. Bağlantı konusunda performansı düşüren durumlar arasında;

 • Mevcut donanımların yetersiz bir şekilde çalışması,
 • Sürekli aynı anda yapılan Upload işlemleri,
 • Çevreden gelen sinyallerin birtakım olumsuz etkileri,
 • Hizmet alınan yerden gelen normalden düşük bağlantı hızı gibi unsurlar yer alır.

Günümüzde birçok internet kullanıcısı, bağlantıda yavaşlama gibi sorunlarla çok sık bir şekilde karşılaşmaktadır. Fakat eğer buna neyin neden olduğu doğru bir şekilde irdelenirse, sorun da aynı ölçüde kolay bir şekilde çözüme ulaştırılabilir.

En İyi İnternet Firmaları

İnternet Hızını Artırmada Faydalı Yöntemler

İnternet alanında günlük olarak birçok farklı işlem yapıyoruz. Hizmet, bilgi, eğitim, oyun ve eğlence gibi alanlarda oldukça fazla sayıda imkâna sahip olan internet ortamında, her insan kendisine uygun bir seçenekle vakit geçirmektedir. Ancak bunun için daima internetin çekim hızının iyi bir yapıda olması gerekir. Yavaşlayan bir internet bağlantısının hızını artırmak için;

 • Cihazınıza bağlı olan modeme farklı bir konum vermeyi deneyin,
 • Telefon veya buna benzer kablosuz sistemlerle bir sinyal çakışması oluşmadığından emin olun,
 • Kullandığınız tarayıcıda yer alan tüm çerezleri ve kalıntıları tamamen temizleyin,
 • Cihazınızda yer alan geçici ve atıl olan dosyaların temizliğini gerçekleştirin,
 • Cihazınızı bir virüs tarama programıyla tarayın,
 • Bağlantı kablolarınızı veya modem cihazınızı her yönüyle kontrol edin,
 • Eğer modeminiz çok eskimişse bunun yenisini alın,
 • Sorunu tam olarak çözemediyseniz mutlak servis sağlayıcı firmanızla bir görüşme başlatın.

Bağlantı sorunlarını meydana çıkan etkenler, birçok durum ve sebebe göre değişebilmektedir. Burada fayda sağlayacak önemli adımları uyguladığınız takdirde bundan iyi bir verim alabilirsiniz. Ancak bu konuda en önemlilerinden biri, mutlaka hizmet aldığınız şekilde bağlantı hızının sizlere gerektiği gibi sunulduğundan emin olmaktır. Bunun için hız testi yapabilir ve hizmeti veren kişilerle görüşebilirsiniz.

Paylaş