1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır

İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
is bankasi kredi borc erteleme nasil yapilir
İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?
İş bankası kredi borç erteleme yapmasının en önemli nedeni kötü etki altında olan sektörler ve müşterilerden kaynaklanmaktadır. Sektör ayrımı ve müşteri ayrımı yapılmaksızın her ihtiyaç değerlendirilerek 30 Nisan 2020 tarihine kadar müşterilerinin kredi borçlarını erteleme talebinde bulunmaları halinde borçlarının anaparaları, faizleri ve taksitlerinin tamamının ödemeleri koşulsuz olarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenmesine olanak sağlamıştır. Peki İş Bankası kredi borç erteleme nasıl yapılır? Koşulları nelerdir? Bunlara göz atalım.

İş Bankası Kredi Borçlarını Hangi Şartlar İle Ertelemiştir?

İş Bankası kredi borç erteleme işlemi için müşterilerinden ve sektörlerden belirli koşullar talep etmektedir. Bu koşullar sırasıyla şöyledir:
          Müşteriler borç ertelemelerini 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapmak zorundadır.
          Kredi erteleme işlemi 30 Haziran 2020 tarihinde son bulacaktır.
          Tüm sektörlerin htiyaçları yüksek seviyede görülecek ve hiçbir sektör ayrımı yapılmayacaktır.7
          İş Bankası olarak küçük işletmelerin ve esnafların ekonomik durumdan büyük ölçüde etkilenmemesi için her türlü destek verilecektir. Mevcut limitlerle desteklemesi dışında ek limitlerde bu sektörler için sağlanacaktır.
          İş Bankası müşterisinin banka ile maaş anlaşması olup olmadığına bakılmadan müşterilerin herhangi bir istihdam kaybına yol açmadan maaş ödemelerini 3 ay düzenli şekilde yapılması sağlanacaktır.
          Ayrıca internet üzerinden yapılan havale işlemlerinde 30 Nisan 2020 tarihine kadar herhangi bir banka olsa daha hesap işletim ücreti alınmayacaktır.
          Sağlık ve gıda harcamaları başta olmak üzere İş Bankası müşterilerinde kredi kartlarının limiti yetmediği durumlarda derhal kredi kartı limit artırımına gidilecektir.
          Pos cihazlarının ödemeleri 3 ay ertelenecektir.
          İş Bankası bireysel müşterileri için tüketici kredilerini, kredi kartı ödemelerini ve ek hesap ödemelerini ve faiz ödemelerini 3 ay erteleme imkanı sunmaktadır.
İş bankası kredi ertelemeleri ile ilgili yukarıdaki şartları müşterilerine sunmaktadır.
İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Erteleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İş bankası tüketici kredisi öteleme işlemini, www.isbank.com.tr internet şubesi üzerinden ana menü, kredilerim, kredi bilgilerim sekmesi üzerinden ertelemek istediğiniz tüketici kredinizi seçerek onaylama işlemini tamamlayıp kredi erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek hesap faiz ödemeleriniz ise İş cep mobil bankacılık üzerinden kampanyalar sekmesine giderek oradan gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap