İsmail Balaban Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

survivor 2021 ismail balaban
Survivor 2021 İsmail Balaban Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

TV8 ekranlarının en sevilen yarışma programı Survivor, 2021 yılında da tüm heyecanıyla devam ediyor. Yayınlanacak yeni sezonun çekimleri henüz başlamadı. Ancak yakın zaman içerisinde çekimler başlayacak ve yarışmacılar zorlu mücadelelerini başlatmak üzere Dominik’e gönderilecek. Geçtiğimiz günlerde Survivor 2021 yarışmacıları açıklandı. Bu senede takımlar Ünlüler ve Gönüllüler olmak üzere iki farklı gruba ayrılacak. Ünlüler takımında oldukça isimler bulunuyor. Melis Sezer, Hayrettin, İsmail Balaban gibi isimler oldukça iddialı bir şekilde sloganlarını paylaştılar. Peki, Survivor İsmail Balaban kimdir? Nerelidir? Bu konuyla ilgili tüm sorularınızı sizler için yazımız açıklamaya çalıştık. Keyifli Okumalar!
İsmail Balaban Instagram Hesabı: ismailbalaban7
İsmail Balaban Twitter Hesabı: ismailbalaban7

Survivor 2021 İsmail Balaban Kimdir?

3 Eylül 1987 yılında doğan İsmail Balaban, Türk pehlivandır. Antalya’da doğan Türk pehlivan iki kez başpehlivanlık unvanı almıştır. 652. Ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni birincilikle bitirmiştir. Genç yaşında pek çok başarılı unvanla taçlandırılan pehlivan hem Türkiye’nin hem de memleketi Antalya’nın bir gururudur.

Survivor İsmail Balaban Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

3 Eylül 1987 yılında doğan İsmail Balaban, Antalya’da dünyaya gelmiştir. Aslen de Antalyalıdır. İsmail Balaban, genç yaşına rağmen 3 kez baş pehlivan seçilmeyi ha kazanmıştır. Başarılı sporcu, ülkemizin spor sever gençleri için de oldukça iyi bir örnektir. Antalya’da dünyaya gelen pehlivan 1987 doğumlu ve 33 yaşındadır.

İsmail Balaban Kariyeri ve Başarıları

  • İlk olarak genç pehlivan henüz 24 yaşındayken 2012 yılında Kırkpınar Başaltı üçüncülüğünü kazandı.
  • Bir sonraki sene 2013 yılında 25 yaşındayken kendini geliştirerek Kırkpınar başpehlivanlığını aldı.
  • 2014 yılında da Kurtdereli başpehlivanlığını kazanarak iki yıl üst üste birincilik kazandı.
  • Aynı sene 2014 yılında Kırkpınar’da ikincilik kazandı.
  • 2015 yılında ise Kurtdereli ikinciliği kazandı.
  • Bir sonraki yıl 2016’da Kurtdereli üçüncülüğü ile kariyerini taçlandırdı.
  • 2017 yılında ise Kırkpınar başpehlivanlığını tekrardan alarak zirvenin sahibi oldu.
  • 2018’de Kurtdereli başpehlivanlığını aldı.
  • 2019’da Elmalı Yağlı güreşlerinde ikincilik kazandı.

İsmail Balaban Kırkpınar Güreşleri

2012 yılında Kırkpınar’da 651. Yağlı güreşler gerçekleşti. Balaban, 2012 yılında yarışmayı üçüncülükle tamamladı. Bir sonraki sene ise 2013 yılında Ali Gürbüz’ün doping testinin pozitif çıkmasıyla hak ettiği baş pehlivanlığı kazandı.
2014 yılında gerçekleşen Kırkpınar güreşlerinde finalde Fatih Atlı ile karşılaştı. Buradan ikincilik alarak tamamladı. 2017 Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise finalde Orhan Okulu ile karşılaştı. Balaban zafer kazanarak baş pehlivanlık kazandı.

İsmail Balaban Fotoğrafları

Yazı dolaşımı

Exit mobile version