1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. İşten Çıkarılan Getir Kuryesi: Baskı ve Tehditler Yapıldı

İşten Çıkarılan Getir Kuryesi: Baskı ve Tehditler Yapıldı

featured

Sokak röportajında yeni ekonomik durumdan şikayetini lisana getirmesiyle toplumsal medyada gündem olan Getir kuryesi, dün bir argümanla gündeme gelmişti. Teze nazaran kurye, verdiği röportaj nedeniyle Getir tarafından işten çıkarılmıştı. Getir ve Getir’e kurye istihdamı hizmeti veren Vigo tarafından bugün olayla ilgili açıklama paylaşılmıştı.

Getir ve Vigo, paylaştıkları açıklamada kuryenin işten çıkarıldığını doğruladı, fakat işten çıkarılma sebebinin verdiği röportaj olduğu savlarını yalanladı. Açıklamada kuryenin röportajla ilgili rastgele bir yaptırıma uğramadığı, ama ‘iş disiplini ile ilgili öteki sebeplerden ötürü’ işten çıkarıldığı belirtildi. Bu açıklamanın akabinde kuryeden de bir açıklama geldi.

“Hiçbir münasebet sunmadılar”:

İşten Çıkarılan Getir Kuryesi: Baskı Ve Tehditler Yapıldı

Cumhuriyet’e konuşan eski Getir kuryesi, röportaj sonrasında kendisine bir yıldırma siyaseti uygulandığını belirterek Getir’i suçladı. Kurye, dün kendisini WhatsApp kümesinden çıkarttıklarını, gerisinden da ‘arkadaşımız işi bıraktı’ dediklerini söz etti. Kurye, kendisinin bu durumdan haberinin olmadığını, internet paketi olmadığından da kümeye bakamadığını tabir etti. Akabinde şu formda devam etti:

Ondan sonra arkadaşlarım aramaya başladı, ‘Niye işi bıraktın’ diye. Ben de işi bırakmadığımı söyledim. ‘Gruptan çıkardılar’ deyince işten attıklarını anladım. Ve hakikaten de işten atmışlar. Hiçbir münasebet de sunmadılar.

Getir’in röportajın sonraki günü zıt davranmaya başladığını öne sürdü:

Getir kuryesi, açıklamasında röportajın sonraki günü kendisine çok aykırı davranmaya başladıklarını tez etti. Tezine nazaran kendisine ‘Bak seni çıkartırız, seni çıkartmadığımıza dua et’ üzere sözlerle baskı uygulanıyor ve tehditler geliyordu. Lakin o vakitlerde bu türlü bir durumda reaksiyon çekeceklerini bildikleri için işten çıkartamayacaklarını bildiklerini tabir etti. Öte yandan işten kendisinin çıkmasını sağlamak için bir yıldırma siyasetinin başladığını argüman eden kurye, motorla kaza yaptığında masrafını kendisine ödettirdiklerini söyledi.

“Seni çıkartmak istiyorlar” demişler:

İşten Çıkarılan Getir Kuryesi: Baskı Ve Tehditler Yapıldı

Kurye, 1 hafta evvel kendisini müdürünün aradığını ve “Bu türlü bir durum var, seni işten çıkartmak istiyorlar” dediğini öne sürdü. Müdür, şirkettekilerin ortadan vakit geçtiğini ve olayın unutulduğunu düşündüğünü söz ederek kuryeye “O yüzden ben senin için bir baht daha istedim, bir daha sakın o denli röportaj falan verme, son bahtını da kaybetme” dedi. Kurye de buna dair kelamını verdiğini söyledi.

“5 saatlik fiyatımı yatırmadılar”

Bunun yanı sıra röportaj sonrasında kendisini arayan bir yetkiliye 5 saatlik fiyatının eksik yatırıldığını söylediğini aktaran kurye, şöyle bir karşılık aldığını ve hala fiyatını alamadığını öne sürdü:

Biz neyin kaygısındayız, biz neyin derdindesin kardeşim, üçün beşin lafını mı yapıyorsun? Seni işten çıkarmadığımıza dua et.

Yorum Yap

Yorum Yap