1. Anasayfa
 2. Diyet

Karatay Diyeti Ne Yenir Ne Yenmez?

Karatay Diyeti Ne Yenir Ne Yenmez?
10

Karatay diyeti zayıflamak isteyenlerin çokça araştırdığı bir diyet birçok kişi günümüz de herkes güzel olmak ve güzel bir fiziğe sahip olmak istiyor. Bunun için de her insan farklı ve çeşit çeşit yollara başvuruyor. Mesela kimi insan spor yapar iken kimi insan diyet yapıyor kimi insan ise çeşitli detokslar yapıyor. Zayıflamak için de bir sürü yol var. Özellikle tanınmış olan ve çok iyi bir diyetisyen olan Canan Karatay diyeti zayıflamak isteyenlere çok büyük bir yardım olanağı sunuyor.

Diyete Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

Bu diyet gün de iki öğün şeklinde yapılıyor fakat bazı kitaplar da üç öğün olarak geçiyor. Bizim tavsiyemiz diyete yeni başlayanlar üç öğün yapmalı çünkü yemek yemeyi birden kesmek zararlı ve sağlığınızı kötü etkileyecek olabilir. On beş gün ve ya bir ay sonra tabi ki eğer siz de isterseniz iki öğüne geçiş yapabilirsiniz.

Canan Karatay Diyetine Göre Sabah Kahvaltısı Nasıl Olmalı Neler Yenmeli?

Şimdi diyelim Karatay diyetine göre sabah kahvaltısı hazırlamaya karar verdiniz. Sabah kahvaltısını hazırlar iken kuru yemişlerin kesinlikle ve kesinlikle kavrulmamış olması büyük önem taşıyor. Kuruyemiş olarak çiğ fındık içi, çiğ badem içi, çiğ ceviz içi, çiğ yer fıstığı içi, çiğ kaju gibi kuru yemişler tercih edip bunlardan sadece bir miktar tüketmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra iki adet yumurta ve mevsim sebzeleri mesela domates salatalık maydanoz nane peynir gibi besinler tüketebilirsiniz.

Sabah kahvaltısı için gayet yeterli olacaktır. Yanın da tabi ki ister iseniz zeytin de tüketebilirsiniz. Zeytinin faydasını bilmeyenler yoktur zaten bu faydalardan yararlanmak gerekir kesinlikle. Sabah kahvaltısı için hazırladığınız yumurtanızın üzerine çeşitli baharatalar döküp süsleyerek farklı tatlar da yakalayabilirsiniz. Örnek olarak pul biber kırmızıbiber kekik karabiber gibi baharatlar yumurtayla çok yakışacaktır.

Canan Karatay Diyetin De Olmazsa Olmaz Dediğimiz Besinler Nelerdir?

Canan Karatay diğeri yapar iken mutlaka tüketmemiz gereken besinler den bahsedecek olursam eğer başta sağlıklı protein sağlıklı yağlar ve son olarak sağlıklı karbonhidrat vardır. Tüketeceğiniz her besin doğal ve mevsimsel besinler olmalıdır. Ambalaja girmiş ürünleri kullanmamak gerekir. Çünkü onlar doğal ve organik değillerdir. Ve tabi ki her diyet te de olduğu gibi bol bol su içilmeli suyun faydaları zaten say say bitmez. Bir gün de çok fazla hatta bir den fazla meyve yenmemesi gerekir.

Çünkü meyveler de şeker oranı yüksektir. Bol bol zeytin peynir ve yumurta tüketmek gerekir. Özellikle doğal ve sağlıklı zeytin yine aynı şekilde organik bir zeytinyağı kullanmak çok yararlı olacaktır. Balık kuzu ve ya dana eti gün de iki defa tüketilmelidir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (10)

 1. Evet, Canan Karatay Diyeti hakkında yazılanları okudum. Sabah kahvaltısı için ne öneriyor?

 2. 11/04/2024

  Canan Karatay diyetine göre sabah kahvaltısı ne olmalı? Fikirleriniz neler?

 3. Karatay diyeti ile ilgili besinler hakkında fikirlerinizi paylaşır mısınız? Katkılarınızı merakla bekliyoruz!

 4. 11/01/2024

  Benim fikrime göre Canan Karatay diyeti çok katı, esneklik önemli!

 • 11/01/2024

  Senin fikrine saygı duyarım ama bence disiplin ve kararlılık gerektiren bir diyetin olması önemli. Esneklik bazen hedefleri zayıflatır. Herkesin vücut yapısı ve hedefleri farklıdır, Canan Karatay diyeti birçok insan için etkili olabilir. Sonuçlar konuşur.

 • Karatay diyetiyle ilgili bu kadar detay mı gerekli, ne dersiniz?

 • 15/12/2023

  Canan Karatay Diyetine göre sabah kahvaltısı için ne yemeliyiz? Tartışmaya açık!

 • 13/11/2023

  Karatay diyetini deneyen var mı? Sonuçlar nasıl oluyor?

 • 12/11/2023

  Karatay diyetine göre yapılan kahvaltıda neden kuru yemişlerin kavrulmamış olması önemli?

 • 11/11/2023

  Bu diyeti denemek istiyorum, sağlıklı bir şekilde zayıflamak için iyi bir seçenek gibi görünüyor.

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir