1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Kılıçdaroğlu’ndan elektrik ve doğal gaza gelen yüksek zamlara tepki: Ümüklerini sıktın

Kılıçdaroğlu’ndan elektrik ve doğal gaza gelen yüksek zamlara tepki: Ümüklerini sıktın

featured

Türkiye, 2022’ye doğal gaz ve elektriğe gelen yeni zamlarla girdi. Elektrik faturalarında kademeli tarife sistemine geçilirken fiyatlara yüzde 50 ile yüzde 125 arası zam yapıldı. Öte yandan doğalgaza ise konutlarda kullanılana yüzde 25, büyük sanayi ve ticari kuruluşlara sağlanana yüzde 50 ve elektrik üretim amaçlı kullanılana ise yüzde 15 zam yapıldı.

“EN UFAK TEBESSÜMÜ BİLE ÇOK GÖRÜYORSUN BU MİLLETE”

Gelen zamlara ilk tepki ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “En ufak bir tebessümü bile çok görüyorsun bu millete” diye Kılıçdaroğlu, “Devasa zamları bu gece getirdin elektriğe, doğalgaza. İnsanlar yılı kapatırken, sessizce ümüklerini sıktın” dedi.

“BU DA BENİM 2022 SÖZÜM OLSUN”

Devam eden açıklamalarında Kılıçdaroğlu, “Bu millete huzur olmadıkça, Saray’ında sana ve senin çürüttüğün kurumlara da huzur olmayacak. Bu da benim 2022 sözüm olsun!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'Ndan Elektrik Ve Doğal Gaza Gelen Yüksek Zamlara Tepki: Ümüklerini Sıktın

Ekonomi Haberleri

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:  Dünya devi Schindler, Türk asansör firması Omsan'ı satın alıyor
Yorum Yap

Yorum Yap