1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Kim Jong-Un Öldü mü? Kuzey Kore Lideri Kim Öldü mü?

Kim Jong-Un Öldü mü? Kuzey Kore Lideri Kim Öldü mü?

kim jong un oldu mu
Kim Jong-Un Öldü Mü?

kim jong-un öldü mü? kuzey kore lideri kim öldü mü?Sorusu dünya gündemindeki yerini koruyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un hasta olduğu ve durumunun ciddiyetini koruduğuna dair çeşitli haber gündeme gelmişti. Önceki gün içinde doktorlarında yer aldığı bir ekibin Çin’den Kuzey Kore’ye gitmesi bu tartışmaları daha da alevlendirdi.
Kuzey Kore liderinin sağlığıyla ilgili tartışmalar sürerken, Çin, içinde doktorlarında yer aldığı bir ekibi Kuzey Kore’ye gönderdi. Reuters’ın konuya hakim kaynaklara dayadırdığı haberde, bu ekibin gitmesinin Kim Jong Un sağlığı ile ilgili olup olmadığı bilgisi bulunuyor.

Kim Jong Un Yaşıyor Mu?

Tartışmalar sürerken, kim jong-un öldü mü? kuzey kore lideri kim öldü mü? sorusu sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı.
Yaklaşık bir haftadır devam eden bu iddialar üzerine Kuzey Kore sessizliğini bozdu. Kim Jong Un’un öldüğü iddiaları ile ilgili Kuzey Kore istihbarat servisi bir açıklama yaptı. İstihbarat servisi yaptığı açıklamada Kim Jong Un’un yaşadığı ve yakında ortaya çıkabileceğini söyledi.

Dünya Basınında Çeşitli İddialar Sürüyor

Güney Kore’de yayın yapan The Dong a Libo gazetesi Amerikalı bir yetkiliye dayandırdığı haberde, geçtiğimiz hafta Kim Jong’un yürürken görüldüğünü yazdı.Söz onusu yetkili, Kim Jong’un yardımcıları ve üst düzey yetkililerde koronavirüs görülmesi üzerine, nüfusun yoğun olduğu Pyongyang’dan ayrılmış olabileceğini söyledi. Güney Kore’nin resmi haber ajansı Yonyap, bir hükümet yetkilisinin Kim Jong’un hastalığının ciddi olmadığını söylediğini aktardı. Hong Kong uydu Televizyonu ise, Kuzey Kore liderinin öldüğünü duyurudu. Ancak bu haberle ilgili Hong Kong’lu yetkililerden herhangi bir doğrulama gelmedi.

Babası İçinde Aynı İddialar Yer Almıştı

kim jong-un öldü mü? kuzey kore lideri kim öldü mü?sorusu gündemde ki yerini korurken, bu iddia benzer bir olayı hatırlattı.Kim Jong un’un babası Kim Jong İl, ülkesinin 60. kuruluş yıl dönümlerine katılmaması benzer iddialara yol açmıştı. Bu iddialardan kısa bir süre sonra Kim Jong İl’in felç geçirdiği öğrenilmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap