1. Anasayfa
 2. Borç Sorgulama

KİPTAŞ Borç Sorgulama, KİPTAŞ Ödeme

KİPTAŞ Borç Sorgulama, KİPTAŞ Ödeme
kiptas borc sorgulama kiptas odeme 1
18

Kiptaş 1995 yılında İstanbul’un çarpık yapılaşmasının önüne geçmek için kurulmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan kiptaşın diğer görevlerine bakacak olursak eğer her gelir grubuna uygun konutlar üretmeyi hedefleyerek kaçak yapılaşmayı engellemek amaçlanmıştır. Konut şirketi olan kiptaş yerleşim yerlerinde okullar, kreş gibi eğitim alanları, ticaret ve sanayi, ulaşım, spor alanları gibi alanlarla iç içe bir plan hazırlamaktadır. Konutların ihtiyacı olan elektrik, su ve doğalgaz gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra peyzaj uygulamaları ve ağaçlandırma çalışmaları ile görsel şölen sunmaktadır.

Kiptaş konutlaşma sırasında şehrin doğal yapısını ve tarihi yapısına zarar vermeden modern herkesin ihtiyacına cevap bulabileceği yaşanabilir siteler kurmaktadır. Kiptaş tarafından satışa sunulmuş olan projelerin takibini kiptaş resmi sitelerinde yer alan ‘satışı devam eden konut projeleri’ kısmından yapabilirsiniz. Ya da iletişim için verilmiş olan telefon numarası ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Konut projelerine başvurmanız için istenen şartları sağlıyor ve herhangi bir engeliniz yok ise başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kura da adınız çıkmasının ardından kesin kayıt işlemleri Kiptaş Genel Müdürlüğü, Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Kafanızda borç sorgulama işlemini nasıl yapacağınız ya da ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinize dair sorular var ise yazımızı okumaya devam ediniz. Yazımızda kiptaş borç sorgulama ve taksit ödeme işlemleri hakkında bilgiler verilecektir.

Kiptaş konutu sahibi olabilmek için satış vaadi sözleşmesini okuyup imzalamanızın ardından anlaşmalı bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından anlaşmalı banka ve şubesinden kredinizi çekebilirsiniz. Kredinizi çektikten sonra ödeme işlemlerini belirtilen zaman aralıklarında yapmanız gerekir. Bunun için banka tarafından ön bilgilendirme yapılır. İlerleyen zamanlarda borç bilgileriniz ile ilgili bilgi edinmek istediğiniz zaman çeşitli yöntemler vardır. 

Bunlara bakacak olursak eğer, kiptaş konut projelerinden almış olduğunuz konuta ait borcunuzu sorgulamak için müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise dijital çağa hızla geçilmesi ile beraber akıllı telefonlarınızı kullanarak ya da bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletlerinizden yardım alarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiptaş Taksit Ödeme İşlemi

Krediyi çekmiş olduğunuz bankaların müşterileri için sunmuş oldukları imkanlardan faydalanabilirsiniz. Kiptaş tarafından inşaa edilen konutunuzun ödeme işlemleri için borç sorgulama yapmış olduğunuz online ödeme işlemleri bölümünden ödeme sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Online ödeme için kredi kartınızı ya da hesaba havale/ eft işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında ilgili bankalara giderek gişelerden ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ödeme yapabilmeniz için atmleri tercih edebilirsiniz. Bankaların mobil bankacılık uygulaması üzerinden ödeme işlemlerinizi gerçekleştirme imkanınızda bulunur. Mobil uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirdikten sonra belirtilen tarihlerde tarafınıza verilmiş olan ıban numarası ile para transferi yaparak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda banka müşteri hizmetlerine ulaşarak ödemeleriniz ile ilgili sorunları paylaşıp teknik destek sağlayabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (18)

 1. Bu KİPTAŞ ödemeleri ne hikmetse hep karmaşık oluyor, değil mi?

 2. 13/04/2024

  Bu KİPTAŞ ödemelerindeki gizli komisyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Tartışmaya açık bir konu!

 3. Bu KİPTAŞ borç sorgulama işi ne zaman kolaylaşacak acaba? Çok zor ya!

 4. Bu KİPTAŞ ödemeleri ne kadar karmaşık olabilir ki, anlamak neredeyse imkansız!

 5. 25/03/2024

  KİPTAŞ borç sorgulama ve ödeme konusunda ne düşünüyorsunuz? İşlemi kolay mı buldunuz?

  • 26/03/2024

   KİPTAŞ borç sorgulama ve ödeme konusunda birçok insanın sorun yaşadığını duydum. İşlemi kolay bulanlar da var tabii. Benim deneyimim ise karmaşık ve zaman alıcı oldu. Siz nasıl buldunuz? Paylaşırsanız sevinirim.

 6. Evet, KİPTAŞ Borç Sorgulama oldukça pratik ve kullanıcı dostu. Ancak taksit ödeme işlemi biraz daha karmaşık olabiliyor. Detaylı bir inceleme yapmanızı öneririm. Her durumda dikkatli olmak önemli. Umarım işlemleriniz sorunsuz ilerler.

 7. KİPTAŞ borç sorgulama konusunda ne düşünüyorsunuz? Ödeme işlemleri hakkında fikirleriniz neler?

 8. KİPTAŞ Borç Sorgulama, KİPTAŞ Ödeme hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi paylaşalım!

 9. KİPTAŞ borç sorgulama işini yaparken neden bu kadar karmaşık oluyor ya?

 10. 27/01/2024

  KİPTAŞ borç sorgulama ne kadar kolay, ama taksit ödeme işlemi zor gibi geliyor. Sizce?

  • 27/01/2024

   Taksit ödemeleriyle zorlanıyorsanız, belki de borçları sorgulamakla başlamak yerine harcamaları gözden geçirmek daha mantıklı olabilir. Önceliklerinizi düşünün. Kolaylıkla çözülebilecek bir konu gibi görünüyor. Hayatınızı kolaylaştıracak çözümler bulabilirsiniz.

 11. Kiptaş borç sorgulama gerçekten işe yarıyor mu? Anlayamadım, biri açıklasın lütfen.

  • 06/12/2023

   Senin gibi tembel insanlar için değil. Araştır, öğren, uygula. Başkalarından her şeyi hazır beklemeyi bırak. Sorumluluk almayı öğren.

 12. 01/12/2023

  Bu KİPTAŞ borç sorgulama işi ne saçma ya, neden böyle karmaşık yapmışlar ki?

 13. 27/11/2023

  Bu KİPTAŞ ödemeleri ne kadar karmaşık ve zaman alıcı, değil mi?

 14. 11/11/2023

  Bu KİPTAŞ borç sorgulama işi ne karmaşık ya, daha basit olamaz mıydı?

 15. 01/11/2023

  KİPTAŞ Borç Sorgulama işlemi ne kadar kolay gerçekten? Haydi deneyen var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir