1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized
  3. Kış sezonu nedir Kış gündönümü 2021 2022 ne zaman başlar Kış sezonu bitiş tarihi

Kış sezonu nedir Kış gündönümü 2021 2022 ne zaman başlar Kış sezonu bitiş tarihi

featured

Kış sezonu tüm dünyada etkisini göstermeye başladı. Google, özel gün, kişiler ve doğa olaylarını ana sayfasına taşımaya devam ediyor. Google bu kez kış sezonuna özel bir doodle ile karşımıza çıktı. Kış mevsimi başlangıcı olan Kış Mevsimi 2021 (Kuzey yarımküre). Başlangıç: 21 Aralık, Salı ve bitiş tarihi olarak ön görülen Bitiş: 20 Mart 2022, Pazar’a özel bir logo ile kullanıcıları karşıladı. Kullanıcılar kış sezonuna dair detayları merak ediyorlar. İşte Google’un kış sezonu 2021-2022 logosunun ayrıntıları.

En uzun gecenin yaşandığı ve Kış mevsiminin başlangıcı olarak kabul edilen 21 Aralık, dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından doodle haline getirildi. Bu tarihte, Kuzey Yarımküre’de Kış, Güney Yarımküre’de de Yaz mevsimi başlangıcıdır.

İŞTE GOOGLE’UN KIŞ DÖNÜMÜNE ÖZEL YAPTIĞI O DOODLE

Kış Sezonu Nedir Kış Gündönümü 2021 2022 Ne Zaman Başlar Kış Sezonu Bitiş Tarihi

KIŞ GÜNDÖNÜMÜ NEDİR?

Kış gündönümü (21 Aralık en uzun gece), güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi’ne dik geldiği andır. Kuzey yarımkürede günler uzamaya, güney yarımkürede de kısalmaya başlar. Bu tarih bazı ülkelerde kuzey yarımkürede kışın, güney yarımkürede yazın başlangıcı sayılır. Bununla beraber bazı ülkelerde de yazın veya kışın tam ortası kabul edilir. Güney yarımkürede en uzun gündüz, Kuzey yarımkürede en uzun gece yaşanır. Kış gündönümü Türkiye saatiyle 17:59’de başlar.

Gündeme göre değişiklik gösteren ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören bu hizmetin detaylarını sizler için araştırdık. İnternet ortamında dünyanın en çok ziyaret edilen sayfası sizin de bildiğiniz üzere tartışmasız Google ana sayfasıdır. Google , internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir. 1998 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Google’ın en bilindik çalışmalarından biri olan Doodle ziyaretçileri sürprizleriyle şaşırtıyor. Günün anlam ve önemini belirtmek için Kış Sezonu kelimesinde olduğu gibi sürekli değişen sözcüklerle kullanıcı karşısına çıkan Doodle ziyaretçilerine bu alanda çok faydalı bir hizmet sunmuş oluyor. Yoğun iş temposundan gündeme dair gelişmelerden uzak kalan internet kullanıcıları Kış Sezonu gibi popüler kelimelerinden Doodle sayesinde haber dar olup, önemli ve özel günlerden de geri kalmamış oluyor.

İlgini Çekebilir:  Aile Tablosu Nasıl Alınır? 2022

Google –

İçeriği Kaynağından oku: Haberler.com

Not : Bu içerik Haberler.com internet sitesinden, bilgireis.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı içerik kaynaklarıdır. İçerikle ilgili her tür şikayetinizi admin@bilgireis.com adresimize gönderebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap