1. Anasayfa
 2. Bilgi

Kışın Hangi Renkler Tercih Edilir?

Kışın Hangi Renkler Tercih Edilir?
4

Havaların soğumasıyla birlikte, sonbahar-kış sezonunun en trend parçaları da vitrinlerde ve dolaplarda yerlerini almaya başladı. Peki, kışın hangi renkleri tercih etmek gerekir? Tarzınızı konuştururken dikkat etmeniz gereken hususlar neler? İşte sizin için birkaç seçenek…

Beyaz Ve Fresh

Kışın soğuğunda içimizi açan en uygun renk şüphesiz beyaz. Baştan aşağıya beyaz bir look tercih ederek, hem fresh bir görüntü elde etmiş hem de tam bir kış kombini yapmış olursunuz. Beyaz paltonuzu, beyaz kazak ve beyaz pantolonla birlikte kullanmayı deneyebilirsiniz. Hatta daha şık bir görünüm elde etmek isteyenler için beyaz bir fötr şapka da tamamlayıcı bir unsur olacaktır. Elde ettiğini uyuma siz de çok şaşıracaksınız.

Bej Ve Tonları

Kış mevsiminde tercih edilmesi oldukça uygun olan bir diğer renk de bej ve tonları. Bej, hem elegant, hem sofistike hem de şık bir görünüm yakalamanız için en mükemmel seçim olacaktır. Özellikle büyük parçalarda bej ve tonlarını tercih etmeniz size artı puan kazandırmakla birlikte, çabasız ancak şık bir görünüm elde ederek tüm bakışları üzerinize toplamanıza yardımcı olur. Özellikle kaban veya kazaklar bu sezon oldukça moda.

Pastel Renkler

Kış mevsimine uygun, sadelikle beraber hafif dinamik bir görüntü elde etmek istiyorsanız, pastel renkler tam size göre! Özellikle bebek mavisi, lila, pastel pembe ve yeşil tercih edebileceğiniz en trend renklerden olacaktır. Enerjik bir görünüm için birden fazla pastel rengi de tek bir kombinde kullanabilirsiniz. Örneğin, lila kazağınızın üzerine giyeceğiniz bebek mavisi bir kaban, hem şık hem hareketli bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Kahverengi Ve Tonları

Şık, kullanışlı, zarif, sofistike… Kahverengi ve tonları aradığınız kış şıklığını yakalamak için en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Hemen hemen her yerde ve her tarzda kullanılabilen bu renk, özellikle farklı tanlarını tek bir kombinde bir araya getirdiğinizde oldukça başarılı sonuçlar verir. Koyu kahverengi uzun bir paltoyla, açık kahve kumaş bir pantolon ve blazer tercih edebilirsiniz. Yine açık kahve ve camel renkleri de kışın, özellikle kazak ve dış giyimde oldukça dikkat çeken parçalardan.

Siyahın Asaleti

Ve dolapların joker rengi siyah… Hiçbir çaba gerektirmeden sizi asil gösterebilen tek renk olma özelliğini elinde tutan siyah, kış modası için de vazgeçilmez bir renk şüphesiz. Büyük siyah parçalar, örneğin uzun siyah kaşe bir kaban, siyah şişme bir mont veya siyah kadife bir ceket, kombinlerinizi tamamlamak için aradığınız parça olacaktır. Siyahı en büyük avantajı, şüphesiz her renkle kullanılabilmesi ve er tarzda şıklığı kolayca yakalaması. Eğer isterseniz, komple siyah bir görünüm de tercih edebilirsiniz. Şişme bir mont, siyah botlar ve siyah bir taytla günlük bir şıklık yakalayabilecekken, uzun bir kaban, siyah bir elbise ve siyah bir şal kullanarak, kış mevsimi renk kodlarına uygun şekilde asil görünümünüzü taçlandırabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 14/04/2024

  Beyaz ve pastel renkler yazın geçerli, kışın neden tercih edilir ki? Farklı fikirler?

 2. 09/04/2024

  Kışın beyaz ve fresh giymek sıkıcı olabilir mi? tartışalım mı? Farklı renkleri denemek lazım!

 3. 02/11/2023

  Pastel renkler kışın da canlı durabilir mi? Tartışmaya açık bir konu!

 • 02/11/2023

  Tabii ki! Pastel renkler kışın da canlı ve şık durabilir. Klasik koyu tonlardan sıkıldıysan neden renkli ve enerjik bir dokunuş yapmayasın? Herkes kendi tarzını yansıtabilir, sınır yok! Önemli olan kendini iyi hissetmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir