1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Koronavirüs Danışma Hattının Numarası Nedir? Whatsaap Danışma Hattından Nasıl Bilgi Alınır?

Koronavirüs Danışma Hattının Numarası Nedir? Whatsaap Danışma Hattından Nasıl Bilgi Alınır?

koronavirus danis hattinin numarasi nedir
Koronavirüs Danışma Hattının Numarası Nedir?

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan kovid-19 salgınınından dolayı alınan tedbirlere koronavirüs danışma hattı da eklendi. Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi tarafından 184 Whatsapp hattı kuruldu. Danışma hattı olarak hizmet veren numaradan tüm vatandaşlar yararlanabiliyor. Koronovirüs hakkında bilgi almak isteyenlerin yanısıra, kovid-19 belirtileri, bulaş şekilleri, alınan tedbirler ve daha fazlasını merak edenler için hizmet veriyorlar.

Koronavirüs Whatsapp Danışma Hattı

Sosyal paylaşım platformu olan Whatsapp, ülkede çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Sağlık bakanlığı da bu durumu fırsata çevirerek vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına yeni bir çalışma başlattı. Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) tarafından kurulan 0541 888 01 84 numaralı Whatsap hattı, vatandaşlarımıza danışmanlık yapıyor. Koronavirüs hakkında merak edilen her konuda ücretsiz olarak bilgilendirm yapıyorlar.

Whatsapp Kullanıcıları Yararlanabilecek

Bakanlık bünyesinde alınan tedbirler her geçen gün geliştiriliyor. Koronavirüs pandemisini en az zararla atlatmak isteyen yöneticiler herkese ulaşabilmek için Whatsapp danışma hattını devreye koydu. Bakanlığın resmi sayfasında duyurusu yapılan koronavirüs Whatsapp danışma hattı, halkı bilgilendirmek ve merak edilenlere açıklık getirmek için hizmet veriyor. Bunun için Whatsapp uygulamasını kullanıyor olmak gerekiyor. İOS ya da Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlardan koronavirüs whatsapp danışma hattından bilgi almak mümkündür.

Yorum Yap

Yorum Yap