Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

kredi karti borcu yapilandirma
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Kredi kartı yapılandırma 2020 yılında en büyük sorunlarımızdan birisidir. Kredi kartı kullanımı günümüz dünyasında hayatımızda artık olmazsa olmaz şeylerden birisidir. Hem bizde hem de çevremizde hemen hemen herkesin cebinde bir adet kredi kartı bulunuyor. Ve bankalar kredi kartı olmayan kişilere kredi kartı verebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Hal böyleyken çoğu kişinin cebinde bir değil birden fazla belki de üç dört adet kredi kartı bulunuyor. Kredi kartlarına ise kişinin ödeyemeyeceği seviyede limitler tanımlanıyor. Bu durum ise oldukça tehlike arz ediyor. Hal böyleyken kredi kartını nasıl kullandığımız oldukça önemli oluyor.

Kredi Kartı Limitim Gelirimden Çok Yüksek Seviyede, Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer kredi kartı limitiniz gelirinizin üzerinde ise kredi kartı kullanımınızda azami özen göstermeniz gerekiyor demektir. Kredi kartı kullanırken çok dikkatli davranmanız gerekiyor. Size önerimiz kredi kartı limitinizin size gerekli olmayan kısmını bankanızı arayarak limit düşürme işlemini yapmanızdır.

Kullanmayacağınız kredi kartı limitiniz sizin için dolandırıcılık sebebiyle de büyük risk oluşturur. Dolayısıyla ihtiyacınız olmayan kullanmayacağınız kredi kartı limitinizi düşürmeniz size fayda sağlar.


Kredi Kartımı Nasıl Daha Doğru Kullanabilirim?

Kredi kartınızı bilinçli olarak kullanmanız maddi açıdan size yarar sağlar. Kredi kartı kullanımında birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin oluşacak hesap özeti borcunuzun aylık gelirinizin oldukça altında olması gerekiyor.

Çünkü aylık gelirinizin bir kısmını kredi kartı hesap özeti borcunuza ayırdığınız için kalan kısmının diğer yaşam giderlerine yetiyor olması gerekiyor. Dolayısıyla aylık olarak ödeyemeyeceğiniz alışverişler yapmamalı eğer mutlaka almanız gerekiyor ise taksit yapmanızı öneriyoruz. Yaptırdığınız taksitlerinde uzun vadeye yayılmış olması daha avantajlı olmanızı sağlar.

Kredi Kartımı Nasıl Yapılandırırım?

Kredi kartınızı gelirinize oranla iyi bir şekilde kullanamadınız ve kredi kartınızı yapılandırmanız gerektiğinde bu durumu bankanız ile görüşmeniz gerekir. Kredi kartı yapılandırma 2020 yılında teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha kolay hale gelmektedir. Kredi kartını kullandığınız banka ile görüşerek çağrı merkezinden veya şubenize giderek kolaylıkla kredi kartı yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma işlemini yaparken ödemelerinizin aylık gelirinizle ödeyebileceğiniz tutarda olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version